Skocz do zawartości

Superlux HD681vs 681B mały problem,proszę o pomoc?


Recommended Posts

Witajcie.

Wczoraj zamówiłem na Allegro słuchawki Superlux hd681b,dziś przyszły i co okazało się dostałem model hd681 bez ,,B,,. I teraz nie wiem co robić,czy odsyłać słuchawki i niech wymieniają mi na model z ,,b,, czy nie warto zachodu?Słuchawki mają być głównie do grania,gry różnego typu.Rzadko muzyka.

Podłączone będą do integry w Asrock p67 pro3,a dokładniej do frontowego panelu na obudowie Cm690.

I drugie moje pytanie to czy jest różnica jeśli podłącze słuchawki do front panelu czy bezpośrednio do integry?

Link to post
Share on other sites

Masz 10dni na to żeby ich posłuchać i stwierdzić, czy chcesz zwracać/zmieniać :)

 

Pytanie czy wolisz słuchawki cieplejsze z szerokim pasmem basu, czy zimniejsze z większym jego impaktem. Jeśli potrafisz odpowiedzieć na to pytanie to sobie poradzisz :P jeśli nie to słuchaj i sam musisz stwierdzić.

Link to post
Share on other sites

Szczerze to nie chce mi się bawić w odsyłanie itp.Śmiem twierdzić że pewnie nie odczuje różnicy miedzy tymi dwoma modelami :) Nie jestem audiofilem,czy melomanem.Chcę po prostu żeby słuchawki dobrze grały i się sprawowały.

Ty co na moim miejscu byś zrobił? :)

Jeszcze jedno pytanko...czy jest różnica w tym gdzie podepnę słuchawki?

Edytowane przez lucek4432
Link to post
Share on other sites

Jeśli będą Ci słuchawki pasować to w czym problem? :)

 

Z reguły jest tak, że im mniej elementów dzieli słuchawki od wyjścia na karcie/wzmacniaczu tym mniej tracimy na jakości sygnału. Sprawdź sobie i porównaj czy jest rzeczywiście różnica (może być minimalna, lub praktycznie żadna), jeśli jej nie dostrzeżesz to nie zawracaj sobie tym głowy i podpinaj gdzie Ci wygodniej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli trafisz te karte za 30-40zł to naprawdę warto.

 

Do tego pakujesz sterowniki daniel_k support pack 5.0 i masz pełne wsparcie w Windowsach nowszych od XP.


Ta karta właściwie zatrzymuje mnie przed zakupem nowej, bo dobrze się sprawdza w grach. Do muzyki mam inny zestaw, ale Audigy 2 ZS Gold też daje rade :)

 

Takie Takstary Pro80 napędzane są całkiem nieźle z mojej Audigy, muzyka brzmi naprawdę dobrze. Warunkiem jest tylko wyłączenie wszelkich systemów CMSS 3D, który przekłamuje znacznie dźwięk, ale w grach sprawdza się znakomicie.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Będzie na pewno, ta karta gra naprawdę dobrze, a pieniądze są śmieszne.

 

Między Audigy 2 ZS Gold a X-Fi Xtreme Gamer jest ponoć różnica, ale nieduża. Obydwie karty grają całkiem nieźle, w końcu każda z tych kart to DAC + wzmacniacz. Audigy 2 ZS Gold to dość stara konstrukcja, ale nadal się sprawdza. X-Fi to karty kilka lat nowsze.

 

Extreme Music będzie ciężko dostać, to był swego czasu hit za małe pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Co powiesz o tej karcie? http://allegro.pl/creative-labs-sound-blaster-x-fi-sb0460-i4928248435.html   

 

wartą ja licytować?

A mam jeszcze jedno pytanko...Tam są 4 wejścia,czy da się podłączyć do nich moje x-530+słuchawki tak żeby nie przepinać za każdym razem wtyczek od głośników oraz słuchawek?

Edytowane przez lucek4432
Link to post
Share on other sites

Co powiesz o tej karcie? http://allegro.pl/creative-labs-sound-blaster-x-fi-sb0460-i4928248435.html

 

 

 

wartą ja licytować?


A mam jeszcze jedno pytanko...Tam są 4 wejścia,czy da się podłączyć do nich moje x-530+słuchawki tak żeby nie przepinać za każdym razem wtyczek od głośników oraz słuchawek?


Nikt się nie wypowie?

Edytowane przez lucek4432
Link to post
Share on other sites

Karta to Extreme Music, możesz licytować, ale nie porywaj się zbytnio ponad 60-70zł.

Musisz kupić rozdzielacz 1 x jack męski -> 2 x jack żeński, tylko uważaj żeby był stereo, nie mono. 

 

http://allegro.pl/adapter-na-kablu-jack-wtyk-2x-jack-gniazdo-vitalco-i4879256446.html

 

Wpinasz do rozdzielacza słuchawki i głośniki (zielona końcówka) a sam rozdzielacz pod zielone gniazdo w karcie.

Śmigają wtedy głośniki i słuchawki.

Link to post
Share on other sites

A jak rozpoznać czy to mono czy stereo???Czy przy takim rozdzielaczu nie będzie spadków jakości?

Jak myślisz warto licytować tego EM czy szukać ZS Gold?


A może zainteresować się tym? http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-xtrememusic-asus-i4924153154.html

Tak patrze na te wejścia tych kart i zastanawiam się czy one wejdą do mojej płyty?Płyta to Asrock P67 Pro3 ?

Link to post
Share on other sites

Ten podany przeze mnie na allegro to stereo. Spadki jakości na Twoim torze będą żadne, nie ta klasa sprzętu. Warto licytować obydwie, zależy za jakie kwoty. Nie brałbym tego wynalazku Asusa, śmierdzi ta aukcja po za tym.

 

Audigy 2 ZS i Extreme Music mają złącza PCI, dostępne na Twojej MB.

Link to post
Share on other sites

X-Fi Extreme Music, Extreme Gamer są ogólnie trochę lepsze Audigy 2 ZS Gold. Nie są to znaczne różnice.


Extreme Music
SB0460 / SB0463
SB0464 / SB0465
Wersja OEM SB0678
 
Extreme Gamer
SB0730 / SB073A
Wersja OEM SB0770/SB0772
Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...