Skocz do zawartości

Niespodziewany spadek fps po 10 minutach gry,


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem, gdyż od jakiś 2 tygodni gry działają bardzo dziwnie.

Przy świeżo odpalonym komputerze i po wyłączeniu wszystkich zbędnych programów gram w CS:GO na 400 fpsach, lecz po około 10 minutach spada do 150.

Tak samo wygląda to w Fifie 14.

Dodam jeszcze, że gdy po włączeniu komputera robię inne rzeczy niż gry (internet, grafika) to gdy póżniej włączę grę to od razu jest to 150 fps w CS:GO.

Dlatego czasami gdy chcę pograć restartuję system i wyłączam wszystko zbędne.

Robiłem skany ComboFixem, czyściłem CCleanerem, zrobiłem pełen skan Microsoft Security Essentials, nic się nie poprawiło.

Lecz mam być może powód tego.

Dla pasków po bokach w CS:GO (na rozdziałce 4:3) ustawiłem skalowanie na procesorze i włączyłem pominięcie skalowania ustawione przez gry i programy.

Nawet jak to przywróciłem do domyślnych wartości to nadal było jak jest.

Mam kartę NVidia Geforce 750ti i proca Intel Core i5-4590 3.30 GHz, 8 GB ramu i 1TB dysku.

Byłem już na innym forum z tym, ale nie dostałem pomocy więc zwracam się do Was.

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Autorze ty nie pisz po forach tylko dzwoń do straży pożarnej,żeby blisko była...:)

Nie wiem co może być bezpośrednią przyczyną ale to nie są normalne temperatury..Z tym,że biorąc pod uwagę program speed fun to nie należy mu wierzyć.Zrób to jakimś innym rozsądnym narzędziem. I jeszcze jedno pytanie.Czy przy 150 fps nie da się grać? Przecież ty tej różnicy na swoim monitorze nie widzisz....

Link to post
Share on other sites

Owszem, da się, ale jak póżniej włączę na maksymalnych ustawieniach to spadające 60 fps mnie nie satysfakcjonuje.

(zajmuję się obrabianiem filmów, także czasami trzeba ustawić te ustawienia na potrzeby filmu).

Jaki program wybrać do sprawdzenia temperatury, bo nie mogę znaleźć innego oprócz tego?

ps. Co jest złego w tych temperaturach?

Edytowane przez devilooo
Link to post
Share on other sites

Ja miałem na myśli te temperatury związane z AUX i wynoszące ponad 100 stopni.Poprzeglądałem trochę wpisów i opinii na ten temat i jakoś nikt nie potrafił wytłumaczyć co to i dlaczego takie duże.Jedno co wyczytałem to nie przejmować się tym. Także z tą strażą przesadziłem... :)

Zapytam jeszcze z jakiego systemu korzystasz i czy jest on zaktualizowany? Pewnie zapytasz po co, wiec odpowiadam. Wiele aktualizacji było robionych również pod sterowniki kart graficznych czego sam doświadczyłem w praktyce...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Windows 7 64 bitowy, mogłem mieć 8 ale jednak 7 to mój ulubiony system, nie podoba mi się 8 a miałem z nią kilka razy styczność.

U mnie się same robią aktualizacje co jakiś czas, ale sprawdzę czy mogę jeszcze jakieś zainstalować.

edit@

57 opcjonalnych, no nieźle, instalują się.

Edytowane przez devilooo
Link to post
Share on other sites

Jeszcze bym spróbował ustawić na stałe taktowanie procesora i wtedy sprawdzić czy to samo się dzieje...Szybko dopisuję.Jeśli chcesz polepszyć pracę komputera z montażem filmów to pomyśl również o zwiększeniu ilości pamięci z 8 na 16. Mój syn miedzy innymi zajmuje się montażem i mówił mi kiedyś o tym...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja miałem na myśli te temperatury związane z AUX i wynoszące ponad 100 stopni.Poprzeglądałem trochę wpisów i opinii na ten temat i jakoś nikt nie potrafił wytłumaczyć co to i dlaczego takie duże.Jedno co wyczytałem to nie przejmować się tym.

@update

Zrobiłem aktualizację BIOSU, ale nadal spadek jest.


Propozycje?


Zauważyłem coś bardzo dziwnego, CS 1.6, działa mi maksymalnie na 60 fpsach.

Mimo że komendy wszystkie poprawne, fps_max 101 i tak 60.

A może to po prostu jakiś proces?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...