Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Siemka wszystkim jestem swierzakiem jesli chodzi o LC i chcialbym zastosowac tritona na pierwszy rzut. Bardzo podoba mi sie wykonanie cena noi osiagi. Ale najpierw mam kilka pytan, moze ktos kto juz mial okazje testowac rozne wersje tego produktu powie mi jak to jest z ta awaryjnoscia?

 

- Czy dalej przecieka

- Czy dalej pekaja bloki

- Jak gruba jest chlodnica bez wiatrakow? Mam Zalmana Z3 Plus bialego chce chlodnice zmiescic na topie gdzie stockowo sa wiatraki zamocowane, a wiatraki powedruja do srodka obudowy o ile szerokosc chlodnicy pozwoli noi o ile zmieszcze plyte pod wentylatorami. Jest jeszcze opcja zeby usunac komore na dyski i tam zamontowac chlodnice ale nie ukrywam bede kombinowal zeby na topie ja umiescic, najwyzej gorna pokrywe jakos podniose te kilka mm. W najgorszym wypadku chlodnice zamontuje poza obudowa

 

Kolejna sprawa to plyn chlodniczy, chcialbym zastosowac kolor niebieski ale z efektem UV a najlepiej z jakims pastelowym kolorem na yt widzialem kilka fajnie wygladajacych, czy da rade takie cos zrobic? Ktos cos poleca? Jakis gotowy plyn? Jakis zageszczony? z czym to rozrobic?

 

Dodatkowo chcialbym zamontowac rezerwuar co sie przeklada na rozlaczenie przewodow od chlodnicy czy da sie to zrobic? Czytalem ze sa sklejane a znajac mojego pecha to moglbym uszkodzic gwint i klops.

 

Noi na koniec jakby sie dalo latwo rozlaczyc węże to bym chcial zastosowac jakies flexible z uwagi na lepszy wyglad. 

 

Skladam kompa gamingowego i czesci troche beda kosztowac w razie wycieku i uszkodzenia czegos Raijintek rekompensuje straty?

 

Tak nawiasem mowiac zamierzam uzyc kolorystyki bialo-czarno-niebieskiej

Edytowane przez Matiias89
Link to post
Share on other sites

 

 

@silence troche mnie zbyles, tak naprawde nie jestem jakos madrzejszy po twojej odpowiedzi.

Takie pytania pojawiały się już wiele razy. Dlatego tak odpisałem. Nie rób z siebie lenia tylko poczytaj a po kilku pierwszych stronach wkręcisz się dobrze.

 

Skoro chcesz mieć wszystko na tacy:

 

 

moze ktos kto juz mial okazje testowac rozne wersje tego produktu powie mi jak to jest z ta awaryjnoscia?

Miałem wersję pierwszą v1 i nie miałem z nią żadnego problemu.

 

 

 

Kolejna sprawa to plyn chlodniczy, chcialbym zastosowac kolor niebieski ale z efektem UV a najlepiej z jakims pastelowym kolorem na yt widzialem kilka fajnie wygladajacych, czy da rade takie cos zrobic? Ktos cos poleca? Jakis gotowy plyn?

Tak, da się.

Pastel proponuję kup gotowy od Mayhemes's. 1l w zupełności wystarczy.

 

 

 

Dodatkowo chcialbym zamontowac rezerwuar co sie przeklada na rozlaczenie przewodow od chlodnicy czy da sie to zrobic? Czytalem ze sa sklejane a znajac mojego pecha to moglbym uszkodzic gwint i klops.

Po co rez? Jest to bez sensu wg mnie. Jak chcesz mieć normalne LC to zrób normalne LC ale dorabianie reza do AiO, w którym jest już pompko-rez jest wg mnie niepotrzebne.

Da się rozkręcić. Ja Tritona rozszerzyłem o blok FC płyty głównej.

Tak, przy wykręcaniu/wkręcaniu złączki można uszkodzić gwint.

 

 

 

Noi na koniec jakby sie dalo latwo rozlaczyc węże to bym chcial zastosowac jakies flexible z uwagi na lepszy wyglad.

Z rozkręceniem złączki nie będziesz miał problemu. Wykręcenie złączki z bloku czy chłodnicy jest kłopotliwe.

Triton ma węże 10/13 więc możesz poszukać węża o taki rozmiarze firm Primochill czy jakiejkolwiek innej. Primochill będzie jednym z lepszych.

 

 

Skladam kompa gamingowego i czesci troche beda kosztowac w razie wycieku i uszkodzenia czegos Raijintek rekompensuje straty?

Z tym bywa bardzo różnie.

Będziesz musiał przedłożyć dowody, że to właśnie przez awarię Tritona uwaliło Ci kartę czy cokolwiek innego. Najlepszym dowodem jest kolorowy barwnik płynu na np. karcie graficznej.

Spotkałem się z przypadkiem gdzie blok pękł i zalał dwie karty a zwrócili kasę tylko za jedną sztukę.

 

Znając życie bardzo szybko zrezygnujesz z Tritona skoro już masz w planach rozbudowę o rez. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Twoja obudowa jest kiepska pod pełne LC.

Link to post
Share on other sites

- Czytalem i nie jestem leniem, podajze z 20 stron przelukalem i doszedlem do wniosku ze nawet V3 przecieka i peka, ale w ostatnich stronach jest luka od czerwca chyba 2015 do 2016 jakos co malo kto sie wypowiadal i myslalem ze na przestrzeni czasu moglo sie cos zmienic.

 

Mayhemes's jest jakis oficial site lub sklep?

 

- Czyli generalnie z wymiana weza nie bede mial porblemu ale jakbym chcial zlaczke wymienic to moge uszkodzic gwinty? Wiec lepiej znalezc wąż w takim samym rozmiarze.

 

- Tak mam plan, ale wiesz jestem troche zielony w tym, musze narazie powolutku oswoic sie z tematem poczytac popytac wiesz...

 

- ehmmm obudwa wiem ze lipna... Ale głownie patrzylem na walory estetyczne i cenowe. Gdzies musialem szukac oszczednosci a majsterkowac lubie wiec mozna troche modyfikacji wprowadzic

Edytowane przez Matiias89
Link to post
Share on other sites

- Czyli generalnie z wymiana weza nie bede mial porblemu ale jakbym chcial zlaczke wymienic to moge uszkodzic gwinty? Wiec lepiej znalezc wąż w takim samym rozmiarze.

Tak.

Wąż musisz mieć o tym samym rozmiarze.

 

- ehmmm obudwa wiem ze lipna...

Nie trać kasy na zabawy z AiO jeżeli myślisz o normalnym LC. Pilnuj rynku wtórnego a można często kupić części bardzo okazyjnie.

Pomyśl o obudowie bo w w tym zalmanie będziesz rzeźbił ka każdym kroku żeby cokolwiek w niej zmieścić. Szkoda czasu a tylko budę zaorzesz.

Jak lubisz majsterkować to kup sobie jakiegoś starego towera i tam kombinuj. Na pewno miejsca Ci nie zabraknie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zestaw nie musi jakoś super wyglądać, to szukając po używkach wcale tak drogo to nie wychodzi. Najgorzej z blokiem GPU, bo tutaj jedyna słuszna opcja to full cover. No ale używki też można znaleźć poniżej połowy, a nawet 1/3 tego co nowe. Problem jest taki, że czasem trzeba się solidnie naszukać.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Narazie samo CPU bede chlodzil , GPU mam pozyczone od kumpla bezterminowo wiec zadnych modyfikacji nie bede robil xD Wiec tak pi razy drzwi block+pompka+chlodnica+rezerwuar+weze+zlaczki+plyn chyba wszystko wentyle mam 2x120mm do i7-6700k ile by wyszlo?

 

Jak triton to koszt niespelna 400 zl to max na taki zestaw moglbym pewnie do 700zl wydac moze troszke przekroczyc, ale jak juz ponad 800 to jednak wole tego tritona. Same podzespoly beda mnie kosztowac sporo ale jak mam na to majatek wydac to wole nawet zwykly radiator. Zalezalo mi to zeby tez fajnie wygladalo dlatego tez chcialem LC.

Edytowane przez Matiias89
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Teraz dodam coś od siebie...triton v3 ...chodził u mnie tylko jako pompko-rez i proszę http://i63.tinypic.com/azaue0.jpg Mozliwe, że za mocno dokręciłem śruby od spodu bloku bo obróciłem go spodem do góry by nie blokował przepływu. Aktualnie wrzuciłem "chińczyka" http://i67.tinypic.com/6sewlt.jpg i muszę przyznać ,że pod kontrolą płyty działa bez zarzutu - na 100% ma naprawdę duży przepływ a na minimum (2400rpm) jest minimalnie słyszalna- trytka nie słyszałem na min. wcale ale jemu już podziękuje. Wracając do niego najlepiej spisała się bloko-pompka V1 z zasylikonowaną pompką od góry bo nigdzie nie była popękana tylko uszkodziłem weterana przez wykręcanie złączek :/

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

- Czytalem i nie jestem leniem, podajze z 20 stron przelukalem i doszedlem do wniosku ze nawet V3 przecieka i peka, ale w ostatnich stronach jest luka od czerwca chyba 2015 do 2016 jakos co malo kto sie wypowiadal i myslalem ze na przestrzeni czasu moglo sie cos zmienic.

Kupiłem trytka V3 10/2015 i póki co spisuję się bardzo dobrze. Jedynie wymieniłem płyn bo chyba spora ilość odparowała (pewnie przez próbę znalezienia stabilnego taktowania i7-4790k) i wentylatory. Fabryczne są strasznie głośnie, wrzuciłem na chłodnicę 4x Arctic F12 PWM w trybie PUSH-PULL, jest o niebo ciszej i trochę wydajniej. Ogólnie mam wrażenie że w dużej mierze trzeba mieć szczęście. Swojego przed montażem puściłem na 12v przez kilka godzin poza komputerem.

Link to post
Share on other sites

Miałem na X58, spisywał się jako tako, ale wentyle masakra.

Na X99 już nie ryzykuję, w razie powodzi straty byłyby wielokrotnie wyższe.

Nawiasem mówiąc cała wydajność tych zestawów AIO opiera się na przepychaniu mas powietrza przez te tandetne aluminiowe chłodnice.

Jakby zamontować te same wentylatory do dobrego chłodzenia powietrznego mielibyśmy pewnie zbliżoną wydajność, bez ryzyka wycieku.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jakby zamontować te same wentylatory do dobrego chłodzenia powietrznego mielibyśmy pewnie zbliżoną wydajność, bez ryzyka wycieku.

Przerabiałem kilka chłodnic AC na X58 i żadnej nie udało mi się zbliżyć do tego co prezentował Triton.

Kwestia wentylatorów była przerabiana wielokrotnie. Miałem wersję v1, nic nie ciekło a wentylatory miałem Noctua a trytka kupiłem w wersji bez obrotków. Dla mnie Triton był świetny ale po nim szybko nadeszło normalne LC. ;)

Link to post
Share on other sites

Przerabiałem kilka chłodnic AC na X58 i żadnej nie udało mi się zbliżyć do tego co prezentował Triton.

Kwestia wentylatorów była przerabiana wielokrotnie. Miałem wersję v1, nic nie ciekło a wentylatory miałem Noctua a trytka kupiłem w wersji bez obrotków. Dla mnie Triton był świetny ale po nim szybko nadeszło normalne LC. ;)

U mnie to było około 6-8 stopni różnicy pomiędzy D14 a Tritonem, hałas oczywiście bez porównania większy w przypadku tritona.

Myku z wymianą wentyli na 4x Arctic nie robiłem, chociaż myślałem o tym, ale to by podniosło koszt o kolejną stówkę.

Ogólnie całość nieco mnie przeraziła tandetnością wykonania, faktycznie byłem skłonny uwierzyć że to cudo pęka ludziom masowo  ;)

Pierwszy "fail" natomiast nastąpił podczas montażu, okazało się że backplate powodował zwarcie na płycie X58, luty przebijały bowiem piankę którą był on wyścielony, a sam metal oczywiście zwierał całość. Przyznam że to już mną nieco wstrząsnęło i straciłem sporo entuzjazmu do tego chłodzenia  ;)

Link to post
Share on other sites

Witam , proszę o pomoc w reklamacji Tritona :( pękł blok , zalało grafikę oraz płytę x99 :( ale się zagotowałem :( , sprzedawca wykręca się sianem oczywiście , grafika spisana na straty płytę chyba uda się  uratować  , jestem ciekawy jak do tego podchodzi producent chłodzenia jeżeli jego produkt uszkadza inne podzespoły .

 

 

pozdrawiam

 

maxxio

Link to post
Share on other sites

Chyba tylko Corsair oferuje zadośćuczynienie w takim przypadku.

Chociaż gdzieś czytałem też o takim zachowaniu właśnie Raijinteka, pytanie tylko czy nasz rynek też to obejmuje.

 

Edit: ale czy coś faktycznie zostało uszkodzone ? z tego co wiem to standardowy płyn nie przewodzi prądu.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Płyn tak naprawdę po kontakcie z czymkolwiek zaczyna przewodzić bo nie jest już "czysty" ....odłącz zasilanie rozbierz wszystko i potraktuj grafe alkoholem izopropylowym najlepiej w wanience ultradźwiękowej jeśli ciecz dostała się pod układy - możesz poprosić w punktach GSM o taką usługę co do płyty tylko "ręczne" czyszczenie izopropylem i suszenie bo tak dużych wanienek nie używa się w gsm. Napisz na FB do Raijinteka do Tonego i zobaczymy co będzie.

Link to post
Share on other sites

No nie do końca zaraz po kontakcie, potrzeba nieco czasu aby zaczął przewodzić prąd   :)

 

Sam jestem ciekaw reakcji Raijinteka, takiej z pierwszej ręki, wiem że amerykanie dostawali od Corsaira zwrot za zniszczony sprzęt.

Ale Raijintek to nie Corsair, a my nie są amerykany  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...