Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

nie tylko w PL :) wypuścili małą ilość ale z tego co widzę już się pojawia w UK, ja i thcmaniac dostaliśmy ulepszone bloko-pompki więc niedługo zawita pewnie i u nas w PL

 

co do węży to 16/10 weszły by gdyby zmienić złączki i zapewne takie lepiej się układają....ja zostaje przy 13/10 w przyszłym tyg. będzie nowa chłodnica to zdam relację czy coś poprawiła jeśli nie to krzywdy nie ma bo i tak w zapasie 1 bloko-pompka a chłodnica będzie lepsza i w pełni miedziana a wszystko to dzięki Raijintek :D   :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Było to!!!

 

http://naforum.zapodaj.net/images/f385c275ddbd.jpg

 

Jest To!!!

 

http://naforum.zapodaj.net/images/8dfc8af0b897.jpg

 Mam pytanie jakie temperatury macie w spoczynku? Pompa u mnie chodzi na min 2500obr oraz wentyle też na min 600obr\m . Stopnie to 30-31 praktycznie tyle samo co u Scythe ninja 3 gdzie tam miałem 32-33. Puściłem przez program occt na 30min i temp na procku 57-58. Procesor podkręcony do 4,2. 

Dodam jeszcze że nałożona pasta mx-4 oraz płyn coolaboratory z 3-letnią gwarancją w układzie chłodzenie. Tak niby zapewnia producent. ;) 

Link to post
Share on other sites

occt puść na zakładce linpack + avx to go wygrzeje jeszcze bardziej :) ja w poniedziałek dostanę graty i ciekaw jestem jak wpieprzę do gladius x60 chłodnicę 60mm :D ale nic.....ciekawi mnie też, czy temperatury u mnie się zmienią jak nie to ciul ważne ,że wszystko w "miedzi" a płyn zalewam czysty bo nie chce mieć syfu na bloku i dlatego daję węże uv -ledy w tritonie wymienione też na UV no zobaczymy jaki będzie efekt :)

 

 

ładnie ten zielony "trytek" wygląda :D

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

płyn zalewam czysty bo nie chce mieć syfu na bloku i dlatego daję węże uv -ledy w tritonie

 

Też tak chciałem sobie zrobić tylko poczytałem o tym płynie że jest dobry i przez to kupiłem. Zresztą w ofercie mają tylko niebieski i zielony. Co do tych węży i diod to już bardziej nie grzebałem bo jak zacznę za wiele kombinować to jeszcze coś zepsuję. Kabelek został przedłużony razem z oplotem - jak w nowych wersjach -. Miałem w piwnicy wentyl 140 i z niego ukradłem kabel 3-PIN-owy. Wczoraj zakładałem to do 5 rano wiadomo czyszczenie kompa, wentyli, obudowę musiałem szlifierką potraktować, przemalować bo chłodnica nachodziła na radiatory pamięci ram itd :/ Zresztą raz musiałem poprawić i blok wodny tak się przyssał do procka że podczas zdejmowania wyrwałem go z płyty głównej normalnie przyczepił się jak kleszcz. Teraz wiem że blok jest idealnie prosty :D. Szkoda że nikt mojej miny wtedy nie widział :o  :o  :[  ale nic się nie stało :lol:    

Link to post
Share on other sites

szkoda, że nie widziałeś mojej miny jak po ok 1,5roku ściągałem Scythe Infinity/Mugen z Phenoma II posmarowanego CLP :D tak samo razem z prockiem a odczepić dziada od stopy to śrubokrętem musiałem :) stopa i IHS musiał być spolerowany bo nie szło tego wyczyścić iście ludzką metodą.....wiedziałem ,że CLP ciężko schodzi bo miałem wcześniej na Athlonie 3600+ i ta sama historia dodatkowo przy tym delikatnie wygięło mi nóżkę ale patyczek po lizaku i centrowanie załatwiło sprawę i działa do dzisiaj :) dlatego nie chcę CLP na IHS później problem sprzedać procka gdzie nie widać oznaczeń :/ 

Link to post
Share on other sites

Wow jest bedle ta chłodnica;)  Czy wentylator zamocowane na chłodnicy będą wiały ciepłym powietrzem z chłodnicy do wnętrza obudowy? Jeżeli tak to nie chciałeś jakoś zamocować chłodnicy na topie?

 

btw./ Jeżeli chciałbyś żebe komputer jescze lepiej się prezentował pomyśl o oplocie na kable, albo kup sobie zasiłke z jedno kolorowymi kablami:)

 

 

 

edit. Zastanawia mnie jedna sprawa mając ok 60 stopni na procu mam zimną chłodnice praktycznie temperatura pokojowa, jest to możliwe by tak szybko oddawała ciepło? Wiem że glut pod IHS blokuje troche ale ciekaw jestem jak to u innych osób wyglada.

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

tak, tak wiem i oploty będą :D pierw ogarnę to co mam teraz :P ....... wszytstko ma być pod kolor :P


też miałem letnią chłodnicę.....a co do ciepłego powietrza to chciałem by chłodnica dostawała zimne :) na topie głupio by wyglądała i zasłaniała by pamięci a tak mam 1 went na dole, dwa u góry i 1 z tyłu więc obieg będzie.....swoja drogą musiałem zostawić część klatki HDD bo trochę buda byłaby zbyt gibka, jeszcze muszę dziś dopracować mocowanie tritona z fortisa

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Ja dziś biorę się za testowanie szczelności bloku GPU jeżeli wszystko będzie ok to jutro go montuje.

 

 

Problem miałem jak to wszystko uszczelnić by można było zdemontować bez trudu. Oringi jak i inne uszczelki 1mm lub mniej ciężko znaleźć, dlatego wykonałem uszczelke za pomocą silkonu.

Wystarczy posmarować płynem do mycia naczyć dwie powierzchnie nałozyć silikon na kształ uszczelki i ścisnąć dwie części bloku ze sobą wkładajać pomiędzy nie jescze jakiś dystans. Można uzyskać dowolny kształ tylko nie wygląda to jakoś super estetycznie po silikon rozchodzi sie w niekontrolowany sposób.

Link to post
Share on other sites

dziś do 20:30 w pracy więc za dużo nie zdziałam ale jutro postaram się ogarnąć swojego tritona.....trochę dałem ciała bo wziąłem wąż przeźroczysty pomarańcz UV i miał pod UV świecić na czerwono ,niestety nie wziąłem pod uwagę, że diody słabo emitują UV a katod nie chciałem bo z tego co się dowiedziałem szybko padają jak nie one to inwerter :/ w przyszłym miesiącu do budy wejdą przedłużki w oplocie czerwonym i ogarnę te kable a teraz moim priorytetem jest poskładać wszystko-musiałem nieco przerobić X60 bo z frontu ma inny rozstaw otworów na wentylatory niż w chłodnicy Phobya, wymieniłem 1 luźny nit w obudowie i znitowałem x2 z frontu sanki 5,25 bo chyba zapomnieli dać tam nitów a wszystko było przygotowane....pod wentyle dam oringi 5x3 aby nie przenosiły drgań i mam nadzieje ,ze jutro to wszystko uda mi się poskładać.

 

Daj znać co do efektu twoich prac z blokiem i pochwal się zdjęciami :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Jutro spróbuje wszystko złożyć i może nie będzie to źle wyglądać jak łuk będzie duży. Złączek do bloku nie dam rady dać innych pinieważ obecne są zalane klejem. Może jakiekś domowej roboty sprężyna z drutu na montowana ma łuk, tylko wizualnie może to nie ciekawie wyglądać

Link to post
Share on other sites

dobra wybrałem mniejwięcej czego potrzebuje do rozbudowy, a więc jak ktoś by mógł mi potwierdzić że wszystko wybrałem dobrze

no więc włoże 2 chłodnice, z tej aukcji 

http://allegro.pl/chlodnica-magicool-copper-radiator-ii-pro-240-mm-i4974806881.html

 

oczywiście oryginalną zdemontuje i zamontuje 2 z powyższej aukcji

 

płyn

http://allegro.pl/plyn-aqua-computer-double-protect-ultra-1l-sklepy-i4957227714.html 

 

i pytanie czy 1 litr starczy do całego układu 

 

złączki 4x

/allegro.pl/zlaczka-katowa-miedziana-1-4-cala-na-13-10mm-sklep-i5010949200.html

 

i tu pytanie kolejne czy iść w węże 13/10 czy w 16/10, 13 odpowiada mi bo ładnie się uginają ale idzie je zagiąć tak że się załamią i zablokują przepływ, choć to wykluczam bo zrobię to tak że nie będę miały zaginać się pod mocnymi kontami 

 

do tego wąż 

 

http://allegro.pl/waz-masterkleer-13-10mm-uv-bialy-1m-sklepy-i4957227677.html

 

i chyba wszystko na obecną chwilę co potrzebuje, chyba że o czymś zapomniałem ??

 

 

i jeszcze czujnik temperatury wrzuce zamiast tego korka na rezerwuarze z rajniteka allegro.pl/monsoon-premium-g1-4-cala-czujnik-temperatury-i4988701702.html

 

 

razem ok 600zł i chciałbym mieć pewność że wybrałem dobre elementy dopasowane do siebie 

Edytowane przez bychol
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...