Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Przeczytałem temat i wciąż zastanawiam się nad kupnem tego chłodzenia do Pentiuma G3258 i płyty ASRock Z97 Extreme 4. Karty graficznej na razie do tego komputera nie planuję, więc ryzyko zalania może będzie mniejsze :D   Pytanie głównie do Thcmaniac - jak temperatury na pentiumie? Myślisz że będzie można osiągnąć 4,9GHz?

Edytowane przez Icewidow
Link to post
Share on other sites

Radiatory na Vram będą napewno i na sekcje też. Powiedzcie jeżeli chodzi o sekcje zasilania to chłodzi się tylko mosfety?

 

 

Icewidow To czy wyciągniesz 4.9 GHZ to zleży jaką masz sztukę, Ja mam słabego cepa i maks co wyciągnę to 4.6ghz na 1.45v.... Obecnie jade na 4.2ghz i 1.25V na Fortisie miałem ok 68-69 stopni na Tritonie (którego miałem z 30 min tylko więc dokładnych testów nie mam) temp były ok 54-55 stopni.

Ogólnie Intel daje pod IHS gluta który jest marnej jakości, więc pasowało by skalpować procka by uzyskać jeszcze mniejsze temperatury.

Link to post
Share on other sites

To teraz mnie zmartwiłeś, liczyłem przynajmniej na 4,7 na jakiś "normalnych" napięciach. Może poszukać używanej sztuki, gdzie często sprzedający podają do ilu się kręci na jakich napięciach :/

 

gra nie warta świeczki moim zdaniem...i co ,że osiągniesz 100-200mhz więcej ?? nie odczujesz jakoś specjalnie różnicy ...taka prawda.

 

 

 

Ogólnie Intel daje pod IHS gluta który jest marnej jakości, więc pasowało by skalpować procka by uzyskać jeszcze mniejsze temperatury.

 

 

święta prawda...Intel powinien dostać po du**e i to ostro nie dość ,że człowiek płaci słono za ich procki to jeszcze oszczędzają i dają gluta.....o ich wspaniałym boxowym chłodzeniu nie wspomne -to już AMD lepsze dawało do phenoma II 965 ...w moim przypadku skalpować nie będę bo to zawsze ryzyko a teraz ceny i5 4690k jakieś śmiesznie wysokie (dceny dolara robią swoje) i ponad 100zł drożej niż jak kupowałem w sierpniu poza tym w grach mam max 50C wiec nie ma tragedii

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

gra nie warta świeczki moim zdaniem...i co ,że osiągniesz 100-200mhz więcej ?? nie odczujesz jakoś specjalnie różnicy ...taka prawda.

 

Jak dla mnie ważne jest każde 100mhz, gdyby tak nie było, to złożyłbym zestaw na h81 i nie pisał w tym temacie. Od początku chodziło mi o uzyskanie maksymalnych możliwych wartości z tego CPU, choćby dla rozrywki. Widzę, że mamy podobne upodobania z kolegą thcmaniac, nie chodzi nam o wydajność w grach tylko testowanie i zabawę możliwościami sprzętu.  ;)

Link to post
Share on other sites

a no chyba ,że tak :)

 

 


EDIT...przyszedł kolejny blok -3- ten prosto z Tajwanu i jest to nowa wersja :) ma inny sposób łączenia z podstawa bloku, lepiej uszczelniona pompa i dłuższy, w oplocie kabel do podłączenia. Odlew reza tez ładniejszy szczególnie przy króćcach ładniej obrobiony odlew, są inne króćce- takie ,których nie da się wykręcić  :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Oo czyli coś jednak poprawili, ja czekam jescze na swój, widocznie musisz mieszkać gdzieś na zachodzie Polski skoro przesyłka dotarła, mam nadzieje że jak wróce z pracy to poczka będzie na mnie czekała.

Jak masz chwile to zrób zdjęcie by zobaczyć jak to teraz wygląda

Link to post
Share on other sites

Oo czyli coś jednak poprawili, ja czekam jescze na swój, widocznie musisz mieszkać gdzieś na zachodzie Polski skoro przesyłka dotarła, mam nadzieje że jak wróce z pracy to poczka będzie na mnie czekała.

Jak masz chwile to zrób zdjęcie by zobaczyć jak to teraz wygląda

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za zdjęcia. Do mnie dotarł blok, taki sam jak Twój. Widać że to chyba w końcu finalna wersja bo jest naprawdę lepiej wykonana.

 

Temperatura na świeżej paście ok 60 stopni na jedyn wentylatorze i 2000 obrotów pompy. Dzis mi się nie chce ale może jutro zamontuje drugi wentylator. Przy maksymalnych obrotach pompki 4k temp niższe 2-3 stopnie ale dla mnie pompa jest słyszalna, przy ok 3.5K staje się juz bezgłośna. 

 

Chłodnica jest lekko letnia, wieć wydaje mi się że jak dołączę GPU to temp nie wiele podskoczą.

Link to post
Share on other sites

witam. proszę o pomoc przy rozbudowie tritona chcę dołożyć chłodnicę 3x120 + NZXT G10 na grafikę czy ktoś mógł by mi pomóc w wyborze węży, złączek itd. i czy zestaw wyrobi ??? w przyszłości może jeszcze rezerwuar bym dołożył, i czy ktoś już zakładał chłodzenie na procesor z zdjętym ihsem ??? planuje w sobotę założyć je czy wołku procesora żeby rozłożyć ciężar można użyć termo padów z pamięci ram o grubość 1mm, kolejna sprawa z jakiego materiału jest blok wykonany a mianowicie sama powierzchnia planuje urzyć CLP i nie chce mieć zeżartego bloku :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...