Skocz do zawartości

Nowy system nowe problemy


Recommended Posts

Witam, zacznijmy od początku stary dysk 500 gb wd wykrusza się (win 7 32 bit, hd tune rano koło9 wskazywał 40-41 stopni koło 23 49 stopni troche jeszcze mineło i dostałem blue screena i restart. za 2 razem gdy uruchomiłem ten program doszedł ciut dalej niż poprzednio w zakładce health do około 45% (jak pisałem dostałem za 2 razem blue screen a wcześniej wyłączyłem go właściwie zrestartowałem bo jakaś chyba zwiecha wystąpiła) wykrył od razu 1 bad sector i później jeszcze jeden) kupiłem nowy dysk (wd10ezex) zainstalowałem win tym razem 64-bit (naklejke mam na obudowie bo bez płyty tego gotowca dostałem) niestety bez sp1 mam stronkę microsoftu otworzoną i przez nockę chyba ściegnę jakoś te 5,4 gb sp1, do tego pogubiłem się i nie wiem jak w końcu mam spolszczyć tego windowsa.

1 problem 

instalując 64 bitowca cały czas ten 500 gb dysk był połączony z cała konfiguracją zdążyłem zainstalować pare aktualizacji przez windows udpate. za którymś restartem postanowiłem odłączyć ten dysk 500 gb i oto mym oczą ukazało się to :Brak BOOTMGR i tak dalej . Szybko google okey wkładam płyte naprawiamy wpisuje ręcznie 3 komendy wszystko ok (na 3 komendzie rebuildbcd miałem 3 opcje do wybory wybrałem Y ) no to restart a tu znowu brak bootmgr eh ;/ oczywiście gdy podłącze ten stary dysk normalnie wszystko przebiega

2 problem 

nowy windows nie spolszczony jak narazie bez sp1, stery do porbania i inne ale !  internet jak przedtem w dobre dni do 1200 kb/s (neo do 10 mb/s livebox 2.0) tak teraz jest dobrze jak przekorczy 250 kb/s. Z resztą czuje jakby było coś nie tak bo http://wrzucaj.net/images/2014/12/21/Capture.png w poprzednim windowsie tego "stwitcha" nie miałem , coś gdzies nie potrzebnie kliknąłem ?

3 mini problem 

pomóżcie z tym spolszczeniem - skąd , co i jak zainstalować żebym miał tak przynajmniej większość po pl

4 problem

mam radeona 4350 500 mb która wersja sterów będzie odpowiednia dla mojego 6 letniego zestawu ? i jak je prawidłowo zainstalować ? Poza tym jakby ktoś znał jakiś fajny program który by mi wskazał aktualne i dobre wersje sterów do komponentów mojego komputera byłbym wdzięczny 

tutaj co zdąrzyłem zainstalować http://wrzucaj.net/images/2014/12/21/Capture1.png

pc - compaq 500B MT (e6300 radeon hd 4350 500 gb wd + nowy wd10ezex, 3 gb ddr3 zasilacz LiteOn 300w)

Link to post
Share on other sites

Ad.1 Przy instalacji system ulokował plik BOOTMGR na HDD, który odłączyłeś. Podłącz dysk i powinno hulać.

Ad.2 Masz jakąś szkołę niedaleko z nadajnikiem Wi Fi

Ad.3 Spolsczenie pobierasz pzez Windows Update. Potem wchodzisz w panel sterowania/zegar język i region. Wybierasz j.polski masz jescze tam opcję język wyświetlania.

Ad.4 Przedewszystkim strona producenta płyty gł. i wybierasz sterowniki dostępne la twojej płyty gł. program do sterowników instaluje je prawie bez nadzoru.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ad.1 a oszem podłączyłem ale jak wszystko przeczytałes mogłeś wywnioskować żę ten dysk pada więc nie wiadomo do kiedy będzie zdatny do użytku jak padnie to co wtedy ? (jak narazie pisze z win 64 ale z podłączonym tamtym dyskiem inaczej bym tu nic nie napisał)

Ad.2 w liveboxie kiedy tak nazwałem którys z laptopów który jest używany w domu być może że nadal ta nazwa jest używana,ale nie o to pytałem czy ten obrazek/punkt nazwany switch jest potrzebny ? czy połączenie jest dobrze skonfigurowane ?

Ad.3 w tym problem że w udpate żadnych paktów instalanyjnych dla języka polskiego (ani dla inncyh jezyków)  nie mogę znaleźć (mam jakieś tam 4 opcjonalne wybory ale nic nie ima to się do języków)

ad.4 nom tak ale komp kupionu ok 6 lat temu na dodatek gotowiec z sklepu + do tego nie wiadomo ile w tedy już tak płyta miała co jeśli przyjmując że jakimś cudem (już kiedy nie raz próbowałem przez system szukać) znajdę pełną nazwę mojej płyty ale na tej stronie producenta nie znajdę najnowszego oprogramowania ?

Nazwa płyty głównej to Foxconn 2A8Ch

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

1. W takim razie czeka Cię reinstalacja systemu. Nie podłączaj żadnego dysku, to system zapisze BOOTMGR na partycji System, którą utworzy z automatu przy instalacji.

2. Wydaje mi się, że jest to wewnętrzna konfiguracja liveboxa. W połaczeniach sieciowych nie czuę się mocny więc może ktoś znający się na rzeczy coś poradzi.

3. W Windows update kliknij wyszukaj aktualizacje po zakończeniu powineś mieć w opcjonalnych wszystkie pakiety językowe.

4. Sprawdź, a potem będziesz się martwił. Dużo sterowników było wypuszczanych pod Vistę, a te funkconują pod Windows 7.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...