Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się podczas grania


Recommended Posts

Witam 

Od pewnego czasu mam problem z moim pc ponieważ wyłącza się podczas grania. Jest to dziwne bo czasami gram 3-4 godziny i komputer się nie wyłącza ale na drugi dzień potrafi się wyłączyć po 20 minutach gry.

Komputer czyściłem już kilka razy, pastę wymieniłem.

 

Moje podzespoły to:

PSU: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

MOBO: AsRock H87 Pro4 /intel H87, LGA 1150/

RAM: Vulcan Red - DDR3-1600 4GBx1

CPU: Intel Core i3 4130

GPU: ASUS R9 270 OC

System: Windows 8.1 64 bit

 

Dzisiaj specjalnie wyłączyłem opcje w której po przegrzaniu płyty głównej pc się wyłącza aby wykluczyć przegrzewanie się MOBO. Po tym zabiegu pc nadal się wyłącza.

 

Robiłem 3 różne testy programem OCCT (CPU,GPU,PSU), ponieważ na forach ludzie doradzali aby zrobić te testy po 20 min. Co dziwne pc nie wyłączył się podczas testów.

 

Wykresy mogę zamieścić ale nie wiem jakie hostingi obowiązują tutaj na forum. Najłatwiej byłoby dla mnie zamieszczenie tego na dropboxie.

 

PS. Komputer wyłącza się nie sygnalizując tego blue screenem. Zachowuje się jak po naciśnięciu przycisku reset

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi/pomoc.

Pozdrawiam Piotrek

Edytowane przez aente
Link to post
Share on other sites

Przy każdym krytycznym wyłączeniu jest takie coś.

 

"System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Żródło: Kernel-Power

Kategoria zadania(63)

Identyfikator:41

Poziom: Krytyczne

Keyword: 0x8000000000000002

 

Więc wychodzi na to że zasilacz nie domaga? długo nie posłużył ledwo pół roku.

 

Logi Z OCCT:

https://www.dropbox.com/sh/67xtpaul6nigrcf/AAD2f2ofzWkGOpWFpbNY7M7Za?dl=0

 

Logi z podglądu zdarzeń:

https://www.dropbox.com/sh/o0vl91e7c65eatw/AABu8cgvbcW-jO6SWnsihgc9a?dl=0

Edytowane przez aente
Link to post
Share on other sites

Możliwe właśnie że to wina zasilacza. Co prawda posiada aż 550W, no ale kto wie? Czasami podobnie się zdaża jak zasilacz ma małą moc a podzespoły podczas grania potrzebują więcej. Spróbuj zdjąć ściankę od obudowy i sprawdź czy podczas grania bez ścianki też się tak wyłącza. Może karta graficzna potrzebuje więcej na chłodzenie bo w obudowie się grzeje? Kto wie.

Link to post
Share on other sites

Grafika dochodzi do max 67stopni, ściankę boczną mam zdjętą. 


A więc komputer działał 6 dni po zmienieniu pewnych rzeczy w systemie, niestety do dzisiaj.

Dzisiaj już raz się wyłączył, dało mi to trochę do myślenia. PC ma wszystko wymienione oprócz obudowy, zauważyłem że wyłączając komputer poprzez przytrzymanie przycisku power informacje w podglądzie zdarzeń są takie same jak po samoczynnym resecie PC.

Kiedyś na starych częściach występował podobny problem, czy może być to wina obudowy a dokładniej przełącznika power?

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem powinieneś przyjrzeć się pamięci i dyskowi twardemu.

Miałem sytuacje gdy autosave z gry w którą grałem się zapisywał co spowodowało wejście na bada.

Link to post
Share on other sites

Dzięki ale już to przeglądałem, pozmieniałem ustawienia zasilania itp. zgodnie z tamtymi radami ale okazało się to pomocne na krótką metę... 

Odpalę teraz memtest i hdtune.

Co do tego przełącznika w odbudowie jest taka możliwość że może być on przyczyną?

 

Dodam że zachowanie komputera po wyłączeniu przez przytrzymanie przycisku power jest identyczne jak to samoczynne.


Zrobiłem testy Memtest86 i HdTune

 

Memtest86 nie wykazał problemów

 

HdTune również pokazuje że dysk jest "zdrowy" natomiast podczas testu zanotowałem spadek prędkości dysku. Poniżej zamieszczam zrzut ekranu.

https://www.dropbox.com/s/5bdym5a9enxgsab/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png?dl=0Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png?dl=0

Edytowane przez aente
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...