Skocz do zawartości

"Dziwne dźwięki" podczas poruszania scrolla i wczytywania obrazu.


Recommended Posts

Witam, 

zauważyłem, że ostatnio podczas szybkiego poruszania scrollem na myszce, albo ładowania się obrazka wewnątrz komputera słychać dziwny dźwięk, coś w klimacie "szurania". Jak juz się obraz załaduje, to jest spokój, ale w momencie wyświetlania, kiedy wczytuje się od góry do dołu to słychać dziwny dźwięk.

 

Ktoś ma jakiś pomysł, co to może być?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Nie mam myszki bezprzedwodowej, ani głośników.

 

Wydaje mi się po otwarciu kompa, że dziwny dźwięk wydobywa się z okolic diod "cpu phase". Tj normalnie jedna dioda się świeci (led1), a trzy pozostałe migają. W momencie, kiedy mocniej poruszam scrollem to te 3(led2,3,4) pozostałe się zaświecają na dłużej i wtedy wydobywa się dziwny dźwięk, coś a'la delikatne szuranie.

 

Czy to powinno mnie w jakikolwiek sposób niepokoić? Bo zdecydowanie mnie to drażni.


Wybaczcie dubla, ale nie moge edytować.

 

Czy sa jakieś sposoby, poza wstawianiem ucha do komputera, żeby sprawdzić, czy dźwięk wydobywa się z cewek płyty głównej? Ewentualnie podejrzewam kartę graficzną, ale ciężko mi stwierdzić, co tak na prawdę jest problemem, nim wyślę cokolwiek na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładnie cały zestaw, łącznie z dokładnym modelem zasilacza.

Na starym złomie z zasilaczem z czarnej listy miałem podobnie, dźwięk był podobny do dźwięku z cewek w karcie graficznej, na 99% winne były niestabilne napięcia z gównianego zasilacza bo po zmianie na inny problem ustał.

Link to post
Share on other sites

MOBO: MSI Z77A-G45

Proc: Intel i3700k  + SilentiumPC Fortis

Zasilacz: XFX Core 550W

DDR3 Crucial Ballistix 1600MHz 16GB

Grafa GTX550 Gigabyte

Dysk Seagate 1TB

 

Zasilacz mi się wydaje być ok - kupiłem po skonsultowaniu z chłopakami z forum benchmark i po czytaniu opinii wydawał się ok.

 

Właśnie się zastanawiam wciąż o co chodzi, bo np. przy programach, grach, filmach itd jest cisza. Głos z okolic CPU Phase dobiega głównie przy ładowaniu obrazków w przeglądarce internetowej. I to nawet nie jest picsk, co delikatne "szuranie". 

Niestety nie mam pewności, co to może być, więc wysyłka na gwarancje może być uciążliwa, a potrzebuje komputera do pracy.

 

 

EDIT

Czy możliwe, że winny był kabel HDMI? Zmieniłem kabel - zero odgłosów póki co słyszalnych. Diody pracują bardziej regularnie. Ewentualnie, może wina tkwi w karcie graficznej? Może ona mieć wpływ na CPU phase? Po jej wykręceniu i odpaleniu kompa na integrze wszystko hulało bez problemu.

Edytowane przez Skerx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...