Skocz do zawartości

Zawieszający się bios !


Recommended Posts

ZASILACZ: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) (Zasilacze)
PROCESOR: Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590) (Procesory)
PŁYTA GŁÓWNA: ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN (B85 PRO4) (Płyty
PAMIĘĆ: GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10 - (GY1600D364L10/8G) (P
DYSK: Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) (
KARTA GRAFICZNA: Asus GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256bit) DVI/HDMI/DP OverClock (GTX760-D
NAPĘDY: Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM (Napędy opt
SYSTEM OPERACYJNY: Win 7 64 bity
 

Witam mam problem podpiąłem nowy monitor kablem hdmi i zaczęły się problemy z kompem gdy uruchamiam komputer zawiesza się na biosie tu na starcie gdie jest napis Asrock resetuje i idzie normalnie i komp funkcjonuje w 100 % dobrze co może być problemem co robić ? komputer rozbierałem i sprawdzałem połączenia. możne jest jakiś problem z bootowaniem ?  bios sie freezuje całkowicie pisze asrock i to wszystko trzeba resetowac wtedy idzie dalej i komp dziala normalnie. zaktualizowanie biosu tez nic nie dało.

Link to post
Share on other sites

Niestety reset pomógł jednorazowo udało mi się odpalić kompa i zresetować z poziomu windowsa później dalej to samo podłączałem też stary monitor na dvi i tez nic nie dało czy możliwe że przy starcie świeżego biosa po 1 uruchomieniu system pakuje cos w pamieć co rozpierdziela to ?


zauważyłem coś w menadżer urządzeń a mianowicie nieznane urządzenie na karcie pci 
informacja: PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&SUBSYS_8C3A1849&REV_04

PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&SUBSYS_8C3A1849
PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&CC_078000
PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&CC_0780
 
 
 
ok są to sterowniki chipsetu zainstaluje i zobacze czy dalej będzie to samo
 
 
 
 
nic nie dało dalej to samo dodam że jak sie ten ekran zatnie i wcisnę DEL żeby wejść do menu to słychać ciągły pisk lag ? czy problem z pamięcią ale wtedy bym nie mógł go włączyć po restarcie a działa normalnie komp



gdyby coś było ze sprzętem to chyba by się tak nie działo ? że mogę normalnie na nim funkcjonować po resecie więc problem chyba w oprogramowaniu ale pewności nie ma ;(

Moje obserwacje : Memtest wszystko gra znacie jakieś programy do DIAGNOSTYKI karty graficznej i płyty głównej,  biosu ?
zauważyłem też teraz że tv podłączony przez hdmi do karty zintegrowanej po rozszerzeniu na 2 ekrany obrazu to miga obraz i łapie sygnał non stop , przełączony obraz tylko na tv, działa normalnie. 

Edytowane przez Dyrbek
Link to post
Share on other sites

tak wyświetla menu textowe sprawdzałem to, na razie zostało mi sprawdzić tylko format pc i nowy system, lub jeśli jest tu jakiś profesjonalista to niech mnie oświeci czy system przechowuje jakieś pliki "cache" aby się szybciej uruchamiać bo może system zostawia jakiś syf w cache i sie wiesza a po resecie przyciskiem opróżnia cache i śmiga ? może można wyłączyć przechowywanie takich plików w celu sprawdzenia czy to to, ewentualnie jakoś to naprawić ?

Link to post
Share on other sites

Wątpię żeby format tutaj coś zmienił. Spróbuj jeszcze raz zresetować bios i podpiąć stary monitor pod dvi -  jeśli odpali normalnie tzn że z płyta wszystko gra. Jeszcze takie pytanko czy w sterownikach karty ten nowy monitor nie jest przypadkiem wykrywany jako TV ? Tak na marginesie możliwe, że komp po napisie asrock, czyli po załadowaniu biosu ma problem z załadowaniem odppowiednich ustawień podczas sprawdzania urządzeń peryferyjnych - klawiatury, myszy no i tego monitora. Na próbę możesz wszystkie stery usunąć od grafiki lub podczas włączania kompa f8 i wybrać tryb awaryjny. Jak na nim odpalisz to w sterach się baw, włącz/wyłącz EDID. Poczytaj o problemach z EDID https://www.google.pl/search?biw=1462&bih=770&noj=1&sclient=psy-ab&q=edid+nvidia+problem&oq=edid+nvidia+problem&gs_l=serp.12...0.0.1.2231.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0.msedr...0...1c..60.serp..0.0.0.T5nPdpNmxvA

 

i już nie chce mi się powtarzać ale serio będzie łatwiej jak podasz model monitora

Edytowane przez christophorus1
Link to post
Share on other sites

samsung d390qs 

w urządzeniach opisany w zakładce MONITORY

 

jak wyłączę sprawdzanie sprzętu to nie idzie system tylko na okrągło włącza się bios

 

 

no nic został reinstalacja systemu ale to kiedy indziej komp działa normalnie wiec nie ma co się spieszyc

Edytowane przez Dyrbek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...