Skocz do zawartości

Komputer dla wymagającego gracza do 6000 zł


Recommended Posts

Zwracam się do Was z prośbą o złożenie PC dla mojego brata który musi mieć również najlepszy PC ( chyba mi zazdrości :D ). Żeby jednak było prościej i bez zbędnego gmatwania będę pisać tutaj w 1 osobie.

 

 

- Zastosowanie komputera: 90% gry typu FarCry 4, Fifa 15, BF 4, Need for speed, Crysis 10%  internet i praca biurowa

- Maksymalna kwota: 6000 zł +-200zł

- Których części potrzebuję: płyta główna, procesor + chłodzenie, karta graficzna, RAM, SSD

- Czy będę podkręcać sprzęt: Nie

- Rozdzielczość mojego monitora i model: Eizo FS2333, FullHD

- Specjalne wymagania: Maksymalna wydajność komputera w powyższych grach na ultra detalach ze stabilnymi 60 klatkami.

- Części z poprzedniego komputera ( konkretne modele ):

 

- obudowa: Lian Li PC A71B

- zasilacz: Enermax modu 82+  625W ( EMD625AWT )

- napęd optyczny: Pioneer DVD - RW DVR-215D ATA Device

 

- Własna propozycja zestawu:

 

http://wstaw.org/m/2014/12/13/Bez_nazwy_jpg_300x300_q85.jpg

 

Inne: Jeśli obudowa  oraz zasilacz i napęd optyczny jakie wymieniłem nadadzą się do wykorzystania w nowym zestawie to super. Jeśli jednak którakolwiek z tych części nie nada się do wykorzystania to musi ona również zostać uwzględniona w budżecie 6000 zł ( mogę przekroczyć max 200 zł ). Byłoby również bardzo mile widziane gdyby płyta główna obsługiwana WiFi oraz Blootuth,

Link to post
Share on other sites

Wybrałem procesor z literą K, ale nie dlatego że zamierzam kręcić tylko dlatego że ten sam model bez litery K ma słabiej taktowany zegar. Nie wiem jaki to ma związek bo się na tym nie znam ale wybierając ten z K sugerowałem się właśnie szybszym zegarem.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Wybrałem procesor z literą K, ale nie dlatego że zamierzam kręcić tylko dlatego że ten sam model bez litery K ma słabiej taktowany zegar. Nie wiem jaki to ma związek bo się na tym nie znam ale wybierając ten z K sugerowałem się właśnie szybszym zegarem.

 

Wiesz, jakby się w to bawić to i nawet 4,5 można wycisnąć, ale ty możesz ten zegar zwiększyć bezpiecznie na ok. 4,0 GHz bez zbędnych ceregieli i już masz większą wydajność. Warto z tego "K" jednak skorzystać kupując taki sprzęt.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Intryg w ciągu najbliższych 2 lat monitor nie będzie zmieniany na 100%, chyba że się zepsuje. A jeśli nawet to z pewnością na nie większy niż 24 cale - powód to mała odległość ekranu od oczu.

Głowa 4.0 Ghz to on chyba ma na stocku ? Możliwe że będzie OC kieeeedyś tam, jak już standardowy zegar przestanie sobie radzić.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

 

 

Wybrałem procesor z literą K, ale nie dlatego że zamierzam kręcić tylko dlatego że ten sam model bez litery K ma słabiej taktowany zegar. Nie wiem jaki to ma związek bo się na tym nie znam ale wybierając ten z K sugerowałem się właśnie szybszym zegarem.
 

 

Drogi przyjacielu, a co z opłacalnością takiej inwestycji. Jesteś w stanie rzucać setkami za minimalnie wyższe taktowania itp ? 

 

32 GB DDR3 to nawet za dużo jak na przyszłość do gier. Spokojnie bierz 16 GB. 

 

 

 

Maksymalna wydajność komputera w powyższych grach na ultra detalach ze stabilnymi 60 klatkami.
 

 

Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + gra gratis x2

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 /intel Z97, LGA1150/

 

5964 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

 

SLI GTX 970 na start, tyle w temacie jeżeli chodzi o maksymalną wydajność i brak modernizacji przez jak najdłuższy okres czasu. 

 

Ewentualnie zamiast inwestować w 32 GB DDR3 czy też dysk SSD 512 GB, może lepiej będzie się zastanowić nad kupnem GTX 980. Karta tak samo nieopłacalna jak wpychanie 32 GB DDR3 z tym, że przełoży się ona na widoczną poprawę wydajności. W przypadku pamięci ram tego nie doświadczysz. 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze serdeczne dzięki Ci kajtek. za wreszcie kompetentną wypowiedź w temacie.

 

Odnośnie inwestycji w procesor z literką K, to różnica między tym z K, a tym bez K nie jest jakaś diametralnie wielka więc może lepiej kupić ten z K :?:

 

Karta 980 nie jest rozważana, właśnie ze względu na słabą opłacalność takiej inwestycji.

 

Co innego SLI z 970, jestem jak najbardziej za :) Upierałbym się jednak również przy SSD o pojemności 512 tym bardziej, że to będzie jedyny dysk w PC. Z całą pewnością nie celować w 32 GB Ramu :?:  Czy ten napęd jaki wymieniłem w 1 poście może zostać, czy należy go jednak wymienić :?:

 

Co myślicie o wykupieniu takiego  pakietu http://www.morele.net/procesor-intel-ubezpieczenie-procesora-intel-core-i7-4790k-bx80646i74790kptpp-649093/:?:

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Myślę, że warto - szczególnie przy tej kwocie. Możesz próbować wycisnąć siódme poty z tego proca i znaleźć jego maksimum, a jak coś by nie wyszło to wtedy Ci go wymieniają - opłacalny interes w przypadku zepsucia CPU :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...