Skocz do zawartości

CHłodzenie do notebooka - podstawka - wydajność - kłoppot


Recommended Posts

zauważyłem teki oto problem. . na mojej podstawce chłodzącej, a zaryztkowałbym stwierdzenie , że najlepszej jaka istnieje , NZXT Cryo LX, 3 X 120 mm, jak w jakiejś tam grze, a sprawdzałem to na GTR 2, man obr mam na min to temp mierzona przez HWMonitor jest niższa niz gdy jest na max. to dziwne nie?ej posstawce, o obrotach nie pisali, ma grzej niz bez, dlatego że komp ma jakoś tak poustawiane w biosie , że jak jest niższa temp to mniej chłodzi i mniejsze ma obroto, a jak domniemywam nie dzieje sie to liniowo tylko skokowo, to chyba o to chodzi , że pewien próg zostaje osiągnięty bo podstawka trochą zmniuejsza , później pod obciazeniem jednak nie jest w stanie zapewnić tak dobrego chłodzenia jak wewnątrzne chłodzenie i w efekcie jest goręcej we wnętrzu. Jeśli sie myle prosze mnie poprawic.

chodzi mi o to czy jest jakiś program którym można przed włączeniem gry ustawić wiatrzczek na maksimum, i dać podstawkę na maksimum i wdedy osiągnąć jak najlepsze chłodzenie. Kosztem głośności ale w grach to tak nie przeszkadza, ale żeby można po zakończeniu gry włączyć takie chłodzenie jaki jest zaprogramowane w biosie. i9 żeby to komputer decydował przyy normalnym obciążeniu ile ma być obrotów na wietraczku.

dodam jeszce że ma hp dv5-1199el, ma on w odróżnieniu od sprzedawanej w Polsce wersji ew cyfrowy tuner telewizyjny i zamiast procesora p8600 ma t9400. temp dochodzi mi na nim do dziewięćdziesięciu kilku stopni. jak ma ktoś taki sam niech powie czytez tak ma.dzieki za odpowiedzii>>>>>>>>

Link to post
Share on other sites

Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie, musiałem użyc translatora - przetłumaczyć na język polski to, co tam namotałeś.

Wnioski z podstawek są takie:

- wysokie obroty wiatraka w podstawca = wolniej wiatrak działa w lapciu.

Dlaczego - wiatrak podstawki chłodzi lapcia - wiatrak laptopowy może się kręcić wolniej, aby była podobna temperatura.

Raczej nie ma programów, które pozwalałyby ustawic szybkości wentylatora w lapciu.

Programy są - ale czy obsługują laptopa i zarządzanie prędkościami ? - ja dla swojego lapcia takiego nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...