Skocz do zawartości

Asus i3-3110M GF 635M czy Asus i7-4510U GF 840M ?


Recommended Posts

Witam. Z góry, wiem że opisywane poniżej sprzęta nie są stworzone z myślą o grach.

Myślałem że nie mam nad czym się zastanawiać ale jednak mam dylemat.

 

Posiadam Asusa z procesorem i3-3110M 2,4GHz, 4GB ramu, grafika Gefoce GT635M, 15". Mogę w dobrej cenie odkupić Asusa z procesorem i7-4510U 2GHz (up to 3,1GHz) , 4GB ramu, grafika Geforce GT840M, 17".

 

Sprawa wydawała się prosta. Po odpalałem 3dmark11 na obu laptopach. Asus z i3 miał wynik P1235, Asus z i7 P2429. Czyli Asus z i7 wychodzi dwokrotnie wydajniejszy.

 

Dylemat pojawił się gdy odpaliłem na obu laptopach Mafie 2 i wykonalem test wydajności na wysokich detalach.

Wyniki:

i3 przy rozdzielczośći natywnej 1366x768 osiągną średni wynik 38,7kl/s

i7 przy rozdzielczośći                1366x768 osiągną średni wynik 37,7kl/s

i7 przy rozdzielczośći natywnej 1600x900 osiągną średni wynik 30,2kl/s

 

Wychodzi na to że nie bardzo opłaca mi się sprzedawać mojego i3 i dokładać do tego z i7.

 

A może przy innych grach Asus z  i7 będzie jednak wydajniejszy ? ;)

Edytowane przez dominiks1980
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz tylko możliwość to testuj. Im bardziej nowoczesna gra tym bardziej wiarygodny test. Generalnie 840M nie powinna wypadać wolniej od 635M, podobnie sprawa i7 vs i3.

Wgraj dla pewności najnowsze stery pod sprzęt i profil zasilania daj zrównoważony (zasilacz w czasie grania podłącz).

Link to post
Share on other sites

i7-4510U najlepszym procesorem nie jest. Mógłbym się nawet pokusić o stwierdzenie iż może ograniczać nieco kartę graficzną.

 

Na podstawie jednej gry formułować wnioski to jak na podstawie jednej chmurki przewidywać pogodę. Po prostu musisz zobaczyć w innych grach, np: w tych kładących naciski bardziej na kartę graficzną niż procesor. Wtedy różnica będzie większa.

Link to post
Share on other sites

Laptop nie był serwisowany. Mogę go mieć za 850zł


i7-4510U najlepszym procesorem nie jest. Mógłbym się nawet pokusić o stwierdzenie iż może ograniczać nieco kartę graficzną.

 

Na podstawie jednej gry formułować wnioski to jak na podstawie jednej chmurki przewidywać pogodę. Po prostu musisz zobaczyć w innych grach, np: w tych kładących naciski bardziej na kartę graficzną niż procesor. Wtedy różnica będzie większa.

Fakt, ale nie mam innych gier :P

Link to post
Share on other sites

Pożyczyłem Call Of Duty Black Ops. Zainstalowałęm fraps i wyszo mi że:

-i7 przy rozdzielczości 1366x768 jest średnio o 10kl/s szybszy

-natomiast przy natywnej rozdzileczości i7 1600x900 jest na tym samym poziomie co i3 z natywną rozdzielczością 1366x768

 

Czyli niewielka różnica :/

Edytowane przez dominiks1980
Link to post
Share on other sites

Sterowniki mam aktualne według asus install. Niestety nie mam możliwośći załatwienia w tej chwili innych wymagających gier. No ale na podstawie Mafii 2 oraz Call of duty mogę powiedzieć że ten i7-4510u 840M, jest minimalnie leprzy, a biorąc pod uwagę że gra się na natywnej rozdzielczości rezygnacja z mojego sprawdzonego, i nie zawodnego i3-3110m  635m jest bezcelowa.

 

Szkoda że ten asus i7 okazał się takim bublem.

Link to post
Share on other sites

Mimo braków różnic w wydajności w grach, widać przewagę asusa i7 nad asusem z i3 w szybkości instalacji aplikacji, czy wypakowywania archiwów rar. Chyba jednak się skuszę na tego susa i7.


Zwróciłem uwagę na coś jeszcze.

 

Laptop sam zmienia kalibracje kolorów kilkadziesiąt sekund po załadowaniu systemu.Wywalenie profilu z zarządzania kolorami monitora nic nie daje. Po ręcznym ustawieniu kalibracji kolorów wszystko jest ok do czasu ponownego uruchomienia laptopa. System jest świeży i nie ma żadnych śmieci. Wygląda to jak gdyby tuż przed zmianą "temperatury kolorów" było coś wczytywane.

Link to post
Share on other sites

W właściwościach karty graficznej mam ustawione "pod kontrolą aplikacji 3D", w opcjach zailnia ustawienia co się da jest ustawione na performance.


Co ciekawe, puściłem Call of duty black ops na rozdzielczości 800x600. W asusie z i3 ilość kl/s spadły do około 25, a na asusie z i7 nie spadało poniżej 40 kl/s

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...