Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moj sprzet to i5-5440k, płyta MSI z czip.77 , 8gb ram kingston, adata 128gbssd sp900+500gd wd, GTX 770, zasilacz be quiet 700w. Tempw spoczynku proc ma w przedziale 25-35, pod obciazeniem max 55, grafika spocz 30, max w grach 81.

 

Dzis 2 razy doswiadczylem nagle czarnego ekranu i nie dalo sie nic zrobic poza resetem (ctrl+alt+del nie dzialalo ekran czarny). Wczesniej komputer dzialal normalnie od 2 lat. Nie pamietam pierwszego razu ale za drugim bylo to podczas odpalonych trzech skanow, gdata, S&D i MSE. Wszystkie poza MSE doszly do konca, a ten sie zawiesil. Jak na niego klikalem to stanał i pojawił się czarny ekran, komputer działał w sensie sprzętowo ale ekran czarny musiałem resetować. Po resecie kliknąłem ponownie na MSE i skan ale po chwili zawiesil sie tym razem bez czarnego ekranu, kliknąłem menadżera zadań i monitor zasobów ale nie odpalił w ynt momencie jakby częściowo się przywiesił - w tle widziałem użycie procka ramu ale nei mogłem niczego odpalić. Uruchomiłem go ponownie, przypomniałem sobie, że wczoraj kilka aktualizacji się pobrało zajrzałem i kilka z nich było do MSE , usunałem go bo mam jeszcze gdate i na razie działą ale odstęp pomiędzy 2 zwiechami to jedna była rano druga koło 14stej.

Zrobiłem test memtestem- ok, teraz hd pro działa i na razie nie pokazał błędów (trwa test 1 z dysków na errory).

 

Czy myslicie, ze mogla to byc ta aktualka tego mse czy cos sie dzieje ze sprzetem?

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

WYswietlil 2 krytyczne:

 

Kernel-Power identyfikator zdarzenia:41

 

"System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."

Link to post
Share on other sites

http://support.microsoft.com/kb/2028504/pl- nie wiem jaki system masz ale o tym błędzie poczytaj wpisując jaki masz system. Wiem dużo tego jest no ale co poradzisz.....

A i jeszcze jedno.Szukanie rozwiązania ma sens jeśli  aktualizujesz system.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Te strone czytałem wczoraj przed tym jak wysłałem błąd bo wyskoczyła jako 1 w google szukając:)  U mnie jedynie ostatni scenariusz ewentualnie by pasował, pierwsze to pisze, ze mozliwy problem ze sprzetem ale testowalem pamieci i dyski sa ok. Moze to zasilacz? ale jak czytalem o problemach ludzi z podobnymi tematami i winowajca byl zasilacz to mieli troche inaczej tzn. komp im sie resetuje podczas grania, u mnie raz, ze nie ma resetu tylko zwiecha i czarny ekran , a dwa, ze nie wystapilo to podczas gier. Niektorzy mieli to przez sterowniki od grafy (amd) albo antywirusy avg lub MSE (ja go odinstalowalem). Na razie zobacze jeszcze jak bedzie dzisiaj i jak cos napisze.

Jesli ktos mialby jeszcze jakies sugestie albo cos co jeszcze moge zrobic/sprawdzic to dajcie znac.

Link to post
Share on other sites

Nic nie zmienialem wlasnie , zadnych nowych sterow niczego nie krecilem. Dzien przed na koniec dnia zainstalowalo sie kilka aktualizacji w tym dwie do MSE. Dzien przed nie robilem niczego nowego tez - ot troche na internecie, gralem. Jedyne co bylo dziwne to jak pisalem rano nie moglem zrobic skana MSE bo sie zwieszalo (posty wyzej) dlatego go usunalem.

Link to post
Share on other sites

Możesz zrobić tak jak wcześniej napisałem, czyli  zaktualizować bios oraz sterowniki karty graficznej i płyty głównej. 

Możliwe, że któryś ze sterowników jest uszkodzony. Jak nie chcesz instalować sterowników, to możesz zresetować ustawienia biosu.

Link to post
Share on other sites

Na razie tzn dzis (odpukac) nie wytapil ten problem. Jesli sie pojawi to sprobuje jak piszesz.


Dzis mialem bluescreena i komp sie zrestartowal podczas ustawiania grupy sieciowej i udostepniania drukarki...

 

Czy jest ktos kto potrafi odczytac te kody bledow ?

 

Ogolne to kernel power 41, a szczegolowe:

 

BugcheckCode 10     BugcheckParameter1 0x0     BugcheckParameter2 0x2     BugcheckParameter3 0x1     BugcheckParameter4 0xfffff80002acec3f     SleepInProgress false     PowerButtonTimestamp 0

 

Niestety nie moge otworzyc ticketa do microsoftu bo podajac kod produktu pisze, ze w moim kraju nie jest wspierany! A mam oryginal Windows 7 Home premium BOX.

 

Rownoczesnie w bledach (nie krytyczynych) mialem zwiazany z grupa domowa:

"Uruchomienie sesji „Homegroup Log” nie powiodło się z powodu następującego błędu: 0xC0000035"

Edytowane przez luki99
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

BugcheckCode 10

MS piszę że to błąd związany z paczką sterowników - chipset + grafika, dlatego warto najpierw je odinstalować np driver sweeper'em czy innym programem i zainstalować najnowsze sterowniki.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...