Skocz do zawartości

Problem z przycięciem rysunku


Recommended Posts

Witam, mam taki mały problem, dostałem rysunek, który był robiony w wektorówce, jednak ja posiadam go w formacie .png, chciałbym ten rysunek wydrukować na papierze A4 jednak jest on tak przycięty, że z lewej strony rysunku i od dołu są białe pasy a chciałbym żeby było to wydrukowane aż do końca przestrzeni na papierze a nie mam pojęcia jak to zrobić, próbowałem przycinać skalpelem w gimpie, skalować, eksportowałem do .jpg i takie tam i nadal nic.

 

Wie ktoś jak to zrobić? ewentualnie czy mógłby ktoś to przyciąć, wrzucić i powiedzieć jak to wykonać?

 

link do rysunku: http://s5.ifotos.pl/mini/sasha3png_wpaxnnp.png

 

Z góry dziękuję. 

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

http://s2.ifotos.pl/mini/sasha3png_whnqhes.png     http://s3.ifotos.pl/mini/sasha3png_whnqhwh.png

 

Photoshop -> Kadrowanie ( C )

 

Pierwszy obrazek zostawia delikatny biały pasek na dole, ale nie obcina części czarnych, drugi bez paska, ale "po mankietach" się dostało.

Edytowane przez PawelQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, własnie próbowałem w gimpie skalpelem (chyba tym się karduje?) ale jak zapisywałem to nadal były te paski. 


Ajajaj, wydrukowałem i paski nadal są  :cry:

 

Próbowałem coś w ustawieniach drukowania ale nadal nic.

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Niestety tak nie działa. Jednak problemem jest drukarka (hp deskejt 4180), nie mogę wydrukować formatu A4 bez obramowania :( da się jakoś to obejść czy nie mogę i koniec? bo jest opcja drukowania bez obramowania ale tylko na papierze fotograficznym .

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Wszystko się da.

 

Nie wiem czy nie prościej będzie jak zaniesiesz do fotografa/drukarza - wydrukuje Ci tak jak chcesz (koszt około złotówki przynajmniej w moim mieście). Ewentualnie możesz się z nim dogadać w kwestii papieru fotograficznego lub popytać.

Link to post
Share on other sites

Drukarka tak powiedziała  8-) Jeżeli ustawi się nawet drukowanie na fotograficznym bez obramowania i włoży się zwykły papier to go wciąga, udaje że nanosi tusz i wypluwa białą kartkę- tak to u mnie wygląda a poza tym z tego co miałem do wyboru na papierze foto to max format 15x10. Wydrukowałem rysunek, przyciąłem nożyczkami a na górę dokleiłem kartkę i wygląda w ramce całkiem nieźle  :menda:

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...