Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

@Effendi360

 

Gdybyś grał 16 lat w gry na konsoli tak jak ja na pewno, by ci to nie przeszkadzało moje GTA 5 też ma na tłocznej ulicy spadki, ale bez przesady kiedyś grałem w NFS Pro Street na PS2 i miałem spadki do 5 fps co jakiś czas nie płakałem z tego powodu, kiedy gameplay sprawia fun takie rzeczy jak AA czy małe spadki animacji nie dla mnie ważne to tyle ode mnie. :)

Link to post
Share on other sites

Effendi@  Tak jak napisał LIGHT56, musisz być zwyczajnie nie przyzwyczajony do konsoli. Łatwo zauwazyć, że jakoś przeważajaca częśc ludzi grających na ps3 nie płacze tak o ten framerate, oczywiście nikt nie pisze, że spadków nie ma bo są tu i tam, jednak na tle takiej gta4, to w 5'ce płynnośc jest wręcz bardzo dobra (nie wspominając o ostrości obrazu, bo na to też narzekałeś). Każdy powinien mieć prawo do swojego zdania, OK, Ty jednak w obronie swojego większość (ludzi mniej narzekających na płynnośc) nazywasz zaraz idiotami ;). Swoją opinie negatywną miej, ale nie musisz zaraz tak obrażać :>, tym bardziej, że masz funkcje moda która powinna do czegoś zobowiązywać.

 

Swoją drogą przyjrzałem się bardziej filmikowi, do którego tak sie odnosiłeś, konkretnie przedstawiającego analize gameplaya a nie cutscenki (bo w niej faktycznie 20 fps było regułą). Analiza gameplaya pokazuje, że FPS na ps3 to przez większość czasu gry 26-30 fps, spadki na 22 zdarzyły się pare razy, ale nie przedstawiają reguły.

 

Trzeba też zaznaczyć, że na tym porównaniu eurogamer'a trudno jest obiektywnie porównać płynność na ps3 czy xboxie360. Te porównanie nie przedstawia dokładnie tych samych scen a jedynie podobieństwo, jest inna ilość aut, ludzi, trochę inna pora dnia itd., a samo to w GTA 4 na PC też wpływało bardzo na FPS. Ciężko jest więc wynieść z tego porównania jakieś rzetelne wnioski. W zależności od tego, co ktoś chce udowodnić, to można zobaczyć fragmenty gdzie raz jedna konsola ma lepszy wynik od drugiej. W jednej scenie lepiej wychodzi 360, a w drugiej ps3. Przykładowo tutaj poniżej jakoś ps3 trzyma znacznie lepszy FPS od xboxa, i to przez dłuższy czas. Na pewno bym więc tak nie spieszył się z opinią, że to akurat na 360 gra chodzi na pewno lepiej.

http://img600.imageshack.us/img600/6966/fden.jpg

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

musisz być zwyczajnie nie przyzwyczajony do konsoli.

 

:rotfl:  Dalej już nie czytałem... Chłopie, zastanów się co Ty napisałeś. To samo Light56. Co to ma w ogóle znaczyć: "nie przyzwyczajony do grania na konsoli" ?? Bo ja W OGÓLE nie rozumiem tej kwestii. Tzn co ? Mylę się, że gra się ciulato, bo praktycznie każda gra na KONSOLI działa w stałych 30 klatkach a tu wyraźnie jest z tym problem i ja mam coś z oczami, tak ? Już nawet nie porównuję tego do standardów pecetowych. Ta gra, działa źle nawet jak na standardy KONSOLOWE.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W jednej scenie lepiej wychodzi 360, a w drugiej ps3. Przykładowo tutaj poniżej jakoś ps3 trzyma znacznie lepszy FPS od xboxa, i to przez dłuższy czas. Na pewno bym więc tak nie spieszył się z opinią, że to akurat na 360 gra chodzi na pewno lepiej.

Właśnie "grając" w gejpleje :wariat: zauważyłem, że X360 ma lepszy fps w ciągu dnia , nastomiast w nocy coś niedomaga i wypada gorzej niż PS3.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Byłem wczoraj u kumpla. Zagrałem w to GTA, i powiem, że spadki fps to tragedia. Jadąc autem, praktycznie na każdym zakręcie widziałem jakieś chrupnięcie, spadek klatek. On mnie zapewniał, że wszystko jest w porządku. Gra w takich warunkach do najprzyjemniejszych nie należy, ale ja jednak chciałbym sprawdzić "fenomen" tejże gry (biorąc pod uwagę tylko rozgrywkę) dlatego zagram z przyjemnością, a na PC też kupię. :P

Link to post
Share on other sites

Effendi@ Twoje opinie na tematy dotyczące gier są bardzo skrajne, najwidoczniej masz się za lepszego znawcę od innych ludzi skoro jeszcze nazywasz tą większość część osób idiotami. Na forach poświęconych gta5 można zauważyć, że jednak osób narzekających na płynność w gta 5 jest bardzo mało. Ty natomiast widzisz tu slideshow, nie nadający się do grania. Ja już rok temu zastanawiałem się, co to za kolo był w stanie napisać, że takie just cause 2 ma znacznie lepszą grafikę od crysisa 1, teraz jednak widzę, że faktycznie Twoje zdanie jest po prostu "INNE" i tak to zostawmy ;)

Edytowane przez kapral.hicks
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ludzie nie są tak głupi jak nam się wydaje, są jeszcze głupsi...

 

Ja jestem przyzwyczajony do pewnych standardów OD LAT i do rozkosznego i bezstresowego gameplayu, na pewno nie nakłania mnie framerate, rodem z multiplatform na ps2.

 

Ty najwidoczniej masz się za lepszego znawcę od innych ludzi skoro jeszcze nazywasz tą większość część osób idiotami.

 

TAK.


Mam się za LEPSZEGO znawcę od innych ludzi z prostych przyczyn:

 

- jestem prywatnie człowiekiem bardzo drobiazgowym, dbającym o każdy szczegół, rozkładającym każdy problem na drobne;

- gram w gry z reguły na kilku platformach jednocześnie, nawet na PC do NV dołączył teraz radeon;

- podpieram swoją wiedzę w większości WŁASNYM doświadczeniem, a nie info zasłyszanym czy przeczytanym w sieci, które płynie na przykład od piętnastolatka, dla którego GTA V jest może dziesiątą grą jaką zagrał w życiu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To ja mam pytanie: po co kupowałeś gta v? Myslales że jakimś cudem zrobią lepsza grafikę niż w gta iv i fpsy będą trzymały poziom 30? Proszę cię... Przecież mogłeś poczekać jeden dzień, zobaczyć porównanie itp.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To ja mam pytanie: po co kupowałeś gta v? Myslales że jakimś cudem zrobią lepsza grafikę niż w gta iv i fpsy będą trzymały poziom 30? Proszę cię... Przecież mogłeś poczekać jeden dzień, zobaczyć porównanie itp.

 

Bardzo dobre pytanie. GTA5 pomimo spadków FPS prezentuje znaczną poprawę względem 4'ki, a w tamtej częsci nawet i ja narzekałem. Oczywiście tylko na ps3, bo na PC nie miałem problemów, nawet gdy gra wyszła.

Mam się za LEPSZEGO znawcę od innych ludzi z prostych przyczyn:

Matko boska, chociaż teraz to przyznałeś, dzięki wielkie :).

 

Nie będzie mi juz teraz łatwo komentować Twoje posty, skoro i tak wiesz lepiej niż wszyscy ;). Właściwie to te forum powinno się nazywać, FORUM EFFENDI, a nie forum benchmarka. Każdy kto się tu wypowiada to przecież się nie zna, to też EFFENDI jeszcze będzie uważać, że ma jeszcze prawo ubliżać ludziom od idiotów, przecież śmiemy uważać inaczej niż on.

 

Naprawdę nie jestem w stanie uwierzyć, jak tutaj moderatorzy traktują innych ludzi. Chociaż odwiedzam tą stronę dość często, to naprawdę takie zachowanie odbiera ochotę na jej dalsze odwiedzanie

Edytowane przez kapral.hicks
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@cocaine

 

Nie kupiłem po to żeby grać, tylko po to, żeby zobaczyć jak faktycznie jest i jeśli by było dobrze, ewentualnie zagrać i przejść. Dobrze nie jest więc po niedzieli konsola razem z grą idzie na allegro. Uwierz mi, że na tym nic nie tracę a przynajmniej mam rozeznanie, jak ta gra wygląda w tej chwili faktycznie. Przynajmniej dzięki mojej opinii, ktoś inny nie wtopi kasy bo jak już ludzie widzą filmik z analizą framerate, który udowadniana czarno na białym, że jest słabo a oni piszą, że jest dobrze - to kimże są jak nie IDIOTAMI ???

 

Naprawdę nie jestem w stanie uwirzeczyć, jak tutaj moderatorzy traktują innych ludzi, Z chwila obecną straciłem naprawdę ochotę na odwiedzanie tej strony.

 

Krzyżyk na drogę. Swoimi marnymi 116 postami, jakoś nie widzę byś się w znaczący sposób przyczynił do uświetniania tego forum.


Wiecie jaki jest z wami największy problem ? Chcielibyście tylko nawzajem fapować na forum i łechtać się po dzyndzelkach w szczęściu i radości. Ból z du*y się pojawia, gdy ktoś wytknie to czy tamto. Wtedy zaczynają się kontry a to tylko z prostej, jak dla mnie, przyczyny: prawda w oczy kole. :]

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cuż, pozostaje jedynie współczuć tym którym te niewielkie spadki od czasu do czasu przeszkadzają i nie mogą cieszyć się jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Ja na szczęście nie mam tego problemu.

 

Właśnie "grając" w gejpleje :wariat: zauważyłem, że X360 ma lepszy fps w ciągu dnia , nastomiast w nocy coś niedomaga i wypada gorzej niż PS3.

DF rekomenduje wersje na ps3.

 

Nie da się jednak ukryć, że na jednym polu wersja na PS3 zyskuje przewagę - gołym okiem widać, że tekstury na 360-tce są rozmyte, za co winić należy zapewne niezoptymalizowane przesyłanie danych. Błąd czy nie, efekt jest taki, że tekstury pod stopami Trevora, Michaela lub Franklina są nieco niewyraźne - z kolei na PS3 bardzo ostre. Podczas gry zsynchronizowanej, 360-tka zyskuje nieznaczną przewagę na polu płynności animacji, ale w trakcie strzelanin i ulicznych pościgów zdarza się, że to PS3 lepiej radzi sobie z animacją. Prawda jest jednak taka, że różnicę bardzo trudno dostrzec. Gry nie różnią się od siebie pod żadnym innym względem, więc jeśli macie możliwość wyboru, to opierając się na jakości grafiki - rekomendujemy wersję na PS3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wulfen@ Podoba mi się w Twoich opiniach to, że starasz się pisać bardzo obiektywnie. Również prezentujesz wysoką kulturę osobistą jak na faktycznie dorosłą osobę przystało. Przede wszystkim nie wyzywasz ludzi, którzy mają inną opinie niż Ty. Sprawia to, że naprawdę fajnie czyta się Twoje rzeczowe posty, szkoda tylko, że nie ma takich użytkowników więcej. Z tego co wiem, to na poważnie zmodowałeś dooma 3. Coś takiego wymaga ogromnego doświadczenia i obeznania w temacie, więc komu jak komu, ale Tobie EFFENDI nie ma prawa zarzucać braku wiedzy czy doświadczenia w ocenie grafiki komputerowej. Pozdro

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

Aż mnie tu wezwano, żebym zrobił porządek z waszą gromadką wzajemnego stykania się gałkami od Dualshocka.

 

Koleżka od argumentu "nieprzyzwyczajony" rozłożył mnie na łopatki. Do mieszkania w szopie też się można przyzwyczaić, baa... jak nigdy lepszego nie miałeś to będziesz się jarał komfortem swojej szopy, ciesząc że nie musisz spać pod gołym niebem. Ale dlaczego trzeba atakować od razu tych, co mają większe wymagania.

 

Mam właśnie przed sobą GTAV w wersji na PS3 i niestety (wiem że boli), ale gra klatkuje. Jeśli ktoś ma wprawne oko i przyzwyczajony jest do większego komfortu gry niż PS3 i/lub 8600GT to będzie go to wkurzało i również mnie wkurza. Bo płacę 220zł za grę i mam prawo wymagać. Ja sobie zdaję doskonale sprawę z ograniczeń PS3, ale w takim razie... po co rzucać się na taką platformę, lada dzień na rynku next-geny - nie można było poczekać? Można, ale pazera robi swoje.

 

A powiedzieć że "Wulfen jest obiektywny", to jakby mówić że Tusk wcale nie robi nas w ****a. Prawda jest taka, że podpisujesz się pod jego opinią, bo również należysz do konsolowego kółka tutejszej adoracji. To nie jest OBIEKTYWIZM, to jest Twoja zgodność z jego opinią, więc NIE NAZYWAJ TEGO BAŁWANIE OBIEKTYWIZMEM, bo ma to z nim tyle wspólnego, co Ty z człowiekiem rozsądnie myślącym.

 

Obiektywność Wulfena sobie obadaj na restinpc, chociaż znając życie tam dla Ciebie też piszą prawdę absolutną.

 

PS: Robiąc czystkę z fanbojami Waszą trójeczkę oszczędziliśmy (Ty, Wulfen, Deus91Ex) - zaczynam się zastanawiać, czy nie był to błąd. Bo poziom niekompetencji w tych zdaniach macie kosmiczny. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kapral.hicks

 

Nawet nie wiesz jak mnie tu niektórzy nienawidzą. Część osób posuwała się nawet do tego, że celowo kłamali na mój temat, robiąc wszystko żeby mnie oczernić(np. ten osobnik nade mną). Na głównej(na forum chyba też) znaleźli się i tacy, którzy rejestrowali się pod moim nickiem z dopiskiem "cwel", "kur*a" etc.

Kiedyś pisałem tu trochę częściej wdając się w niepotrzebne "dyskusje", ale  uznałem, że to dalej nie ma sensu  i teraz wchodzę tu tylko czasami nie wdając się w dyskusje z byle kim :)

 

A teraz wracam do gta :)

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Miłego grania :)

http://www.profesja-szkolenia.pl/gfx/PowerPoint.png

 

A tak na poważnie... oczernić? :rotfl: Sam się oczerniasz i robisz z siebie idiotę. Począwszy od snucia dziwnych teorii o "minimum HD7970 w PS4" kończąc na "Anczartyd co zajada wszystko na pece". Od początku twojej bytności na BMK konsekwentnie przypinasz sobie łatkę zaślepionego fanboja... już kiedyś coś napisałem na ten temat. 


PS: Dodasz o mnie 3-ci wpis na blogaska, czy to drugi z dueciku pisał? 

Link to post
Share on other sites

Wulfen@ wydaje się, że zbytnie udzielanie się na takich portalach, może skończyć się niepotrzebną stratą czasu. Wiele jest nienawiści, a niektórzy mają widoczną radochę z denerwowania innych ludzi. Jednak absolutnie nie należy się nimi przejmować, dla nich obrażanie ludzi po internecie to istna radocha, ale w realnym życiu prawdopodobnie by już na to odwagi nie mieli :)

 

Dobrze, wracając do GTA5 to potwierdzam Twoje zachwyty odnośnie grafiki w GTA5. Też zwróciłem uwage właśnie na te oświetlenie i wodę. Ta bardzo efektownie odbija teraz świat, a też udało się Rockstarowi stworzyć super wyglądające fale. Te rzeczy sprawiają, ze woda nie sprawia już takiego płaskiego wrażenia, jak w częsci 4'ej. Prze bardzo poprawili wygląd 5'ki względem 4'ej częsci, absolutnie wszyskto jest wykonane lepiej a też sama gra chodzi lepiej. W gta4 narzekałem na płynność, tam to naprawdę było odczuć problemy w sterowaniu, w 5'ę ntomiast gra mi się przyjemnie na konsoli. Na pewno jednak skłamał bym, ze nie czekam na wersje na PC. Nie mogę się jej  doczekać. Mam tylko nadzieje, że 3570@ 4.5 i 680 GTX 1200x7100 starczy na to 1080p w gta5, już w czwórce nawet bez modów fps spada sobie czasem na 35 fpsów, a choć na konsoli jest to wynik absolutnie dobry, to nie na PC< gdzie wstępnie pre-renderowane klatki dodają za dużego laga, jak na taką ilość fps.

Edytowane przez kapral.hicks
Dość; Bzdury.
Link to post
Share on other sites

Zalety GTA V:

- grafika (jak na konsole)

- fabuła

- rozbudowany świat

- tuning aut

- model jazdy

- mechanika strzelania od Max Payne 3

- trzy ciekawe główne postacie

- lepsza od poprzednika

- spore możliwości

Wady

- zdarza się że są znaczne spadki fps

- patrząc na dalsze obiekty, budynki, drzewa nie wyglądają tak jak z bliska

- mini gry takie jak tennis mogłyby być lepiej dopracowane 

 

A wy jak sądzicie, jakie zalety i wady brakują w grze od rockstar?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...