Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

Wszędzie Gta online dostępne a ja się pytam gdzie ??

Na pewno nie u mnie - wkleję moją wypowiedź z Facebooka, bazuje na prawdziwych wydarzeniach :P

 

(...)ale na Xboksie gra online wygląda tak: Wbijassz online. Łączy Cię przez 2 minuty, po czym wywala Ci błąd, że "przekroczono czas znajdowania sesji" i że mam wrócić do trybu fabularnego. Tryb fabularny wczytuje się kolejne dwie minuty, łączysz się znów online, wybierasz sobie akcję i czekasz. Po dwóch minutach okazuje się, że nic dla Ciebie nie znaleziono i możesz tylko... Wrócić do trybu fabularnego. Przygotowanie gry na zapchanie serwerów i podobne sytuacje jest tragiczne.

 

Edytowane przez EnslavedEagle
Link to post
Share on other sites

Niestety dziś Rockstar ma ode mnie minusa za tego multi ani razu nie zagrałem tylko zmarnowałem ponad godzinę na i tak nie udane połączenia do gry.

Ja zmarnowałem jakieś cztery. Najgorsze jest to, że parcie jest tak silne, że nadal próbuję... :(

Zagrałem może ze dwa deathmatche i ten początkowy wyścig. W trybie wolnej gry obrobiłem parę sklepów i wybrałem sobie furę, ale poza tym to nic specjalnego nie zdołałem dokonać. Niemniej, widać, że coraz lepiej (choć niedużo) z dostępem.

Link to post
Share on other sites

A ja właśnie mam problem z tym pierwszym wyścigiem w lobby zamraża mi grę i du*a czytałem na innym forum że właśnie to jest największy błąd bo nie da się nic robić jak się nie ukończy tego wyścigu...

No mnie się udało dopiero za którymś razem, czasem mi właśnie zamrażało na wyszukiwaniu innych graczy, innym razem zupełnie nie pojawił mi się ten znacznik rozpoczęcia wyścigu na którym trzeba stanąć, a czasem w ogóle gra się zawiesza i muszę resetować konsolę. Ale od czasu do czasu da się w coś niecoś pograć :)

 

bo dziś się nie gra w GTA tylko bf4 :)

BF4 jest na razie dostępny w wersji beta i to tylko dla wybranych, więc na takie stwierdzenia raczej trzeba jeszcze poczekać. ;)

Link to post
Share on other sites

Tommy-T@ ilość detali jest faktycznie duża, grając w GTA5 co chwila można podziwiać coś nowego, czego wcześniej nawet nie zauważyłeś.

 

Tu natomiast już natomiast typowe "timelapse", również filmik zrobił na mnie wrażenie

http://www.youtube.com/watch?v=Xj1owbyUC5c#t=195

 

http://www.youtube.com/watch?v=ftk3f_0WZww

Przeskok po 8 latach względem GTA san andreas jest gigantyczny :). Ciekawy jestem, czy gta 6 również zapewni podobny przeskok graficzny? Wydaje się, że może być już trudno o tak dużą różnicę, gdyż nowe konsole nie prezentują aż takiej przepaści wydajnościowej, jak kiedyś ps2 vs ps3 (ps2 nie miało nawet shaderów).

 

 

 Dokłądne cienie zarysowują się w zasięgu około 2m od postaci, jak mówiłeś, nawet ta droga GPS na mapie w lewym dolnym rogu, jest taka "krzaczasta". Nie spodziewałem się tutaj grafiki pokroju Crysisa 3, ale to co ja widzę na ekranie to woła o pomstę do nieba.

Jeśli oceniamy grafikę względem standardu przypakowanych gier na PC, to krytycznym okiem można znaleźć wiele podobnych uproszczeń. Nie uważam jednak, by na obecnych konsolach były to rzeczy możliwe do poprawienia biorąc pod uwagę wykonanie i skalę tej gry, przecież konsole mają tylko 512 MB ramu (a odejmij od tego jeszcze pamięć na system operacyjny), więc bez widocznego LOD gra pewnie nawet by nie wystartowała :). Akurat zasięg rysowania jest na konsoli ustawiony pewnie na minimum (tak jak było to z częścią 4'ą), gdy porównamy grafiki wyciągnięte z trailerów do podobnych fragmentów w samej grze, to zauważymy, że min. zasięg rysowania drzew jest znacznie mniejszy na obecnych konsolach

http://gamingbolt.com/wp-content/uploads/2013/07/GTA-5-Comparison.jpg

Te dodatkowe detale widoczne na trailerach z gry pewnie będzie można sobie włączyć na PC, a może dodadzą jeszcze wiele innych usprawnień graficznych. Oceniając jednak sprawę obiektywnie, to rocsktar i tak dokonał czegoś pięknego jak na obecne konsole, przeskok między gta 4, a gta 5 na konsoli ps3 jest zadziwiający. Z perspektywy konsoli grafika w gta 5 jest na 10/10,

 

to co ja widzę na ekranie to woła o pomstę do nieba. Na początku myślałem, że obraz nie jest wyświetlany na HDMI, tylko na tym starszym kabelku ( %-) ) jak grał przede mną kolega. A jak ta gra działa... Nie wiem czemu, ale po podłączeniu do TV 32 calowego gra zacina się dużo bardziej niż na 22 calowym monitorze

Sprawa jest łatwa do wytłumaczenia. Na monitorze nie miałeś takiego input laga. Na tv masz wiele opcji ingerujących w obraz, a coś takiego zawsze zwiększa opóźnienia. Radzę wyłączyć wszelkie opcję związane zwłaszcza z tworzeniem nowych klatek, gdyż z reguły te rzeczy dodają drastycznie laga. Obecnie najlepsze tv do gier to LCD sony, mają zdecydowanie najmniejsze opóźnienia z dostępnych na rynku nawet przy włączeniu opcji upiększających obraz, jest to 10-15 ms więc można tu mówić o pełnym komforcie. Dla porównania taki HDTV sharpa to już prawie że 120ms przy włączeniu wspomagaczy obrazu, coś takiego każdy już odczuje więc trzeba wiedzieć co się kupuje ;)  lub co ustawić, by taki lag zmniejszyć.

 

Co do jakości obrazu, to co opisujesz to po prostu wygląd gier 720p na panelu fullHD, przy skalowaniu te schodki stają się bardziej zaakcentowane (a pewniakiem jeszcze masz w tv włączone wyostrzanie obrazu). GTA5 ma bardzo kontrastową kolorystykę, sprawia to, że znacznie łatwiej dostrzec aliasing, więc przy 720p musiał byś użyć ekstremalnego antyaliastingu, by zniwelować widocznie schodki, a coś takiego nie jest możliwe na bebechach starych konsol. Jedyne co zrobili to dodali filtr AA postprocesingowy, choć nie działa on aż tak efektywnie jak FXAA na PC (a bardziej jak EDGE AA w crysis 1), to jednak zmiękcza obraz, bez niego było by jeszcze gorzej. Na 42vt20, przy 2-2.5 metra od ekranu jest już według mnie dobry obraz, wszystko jest ostre na każdym dystansie, a gdybym nie miał PC to nie oczekiwał bym już nic więcej, nawet brak dobrego AA nie przeszkadza przy takiej odległości. Zastrzeżenia odnośnie jakości obrazu miałem, ale to przy gta4, tam to była jakaś masakra, nawet nie 720p a w dodatku filtr rozmazujący obraz na całym drugim planie :(, gta 4 wyglądało jak gra z xboxa 1 w 480p po componencie.

 

Osobiście liczę na to, że na nowych konsolach zobaczę już więcej niż 720, pewnie będzie to najczęsciej 1080p ale nawet coś takiego jak 1440x800 będzie wygląda już zauważalnie lepiej od 720p na HDTV.

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

Osobiście liczę na to, że na nowych konsolach zobaczę już więcej niż 720, pewnie będzie to najczęsciej 1080p ale nawet coś takiego jak 1440x800 będzie wygląda już zauważalnie lepiej od 720p na HDTV.

Ostatnio opisywałem w takim swoim artykuliku, że pewni producenci mają problemy z tworzeniem gier pod Xbox One, wobec których stają przed następującym dylematem: tworzyć gry w 1080p i 30 FPS, albo 900p, osiągając 60 FPS. Najpewniej zdecydują się już na te 1080p, choć 60 FPS, to tak dumnie brzmi... :)

 

W ogóle, co Ty uczyniłeś, teraz nie będę mógł patrzeć na GTA V! :P

 

Żartuję, idę próbować pograć w Online, na razie! :)

Edytowane przez EnslavedEagle
Link to post
Share on other sites
Ostatnio opisywałem w takim swoim artykuliku, że pewni producenci mają problemy z tworzeniem gier pod Xbox One, wobec których stają przed następującym dylematem: tworzyć gry w 1080p i 30 FPS, albo 900p, osiągając 60 FPS. Najpewniej zdecydują się już na te 1080p, choć 60 FPS, to tak dumnie brzmi... :)

Tak czy inaczej to nawet gdyby dali radka z serii 79xx to i tak za jakiś czas musieli by pewnie schodzić z rozdziałą poniżej 1080p, mam tylko nadzieję, że nie będzie to zejście do aż 720p, tylko coś bardziej typu 1440@xxx czy wyżej (taka rozdzielczość już wygląda fajniej na panelu fullHD)

 

 

W ogóle, co Ty uczyniłeś, teraz nie będę mógł patrzeć na GTA V! :P

Gra jak na konsole obecnej generacji to graficzna perfekcja, ale też warto patrzeć na sprawy obiektywnie. Dopiero na PC będzie można zobaczyć GTA5 w pełnej okazałości. Przy 1080p (lub wyżej), dobrym AA (MSAA, downsamplingu a nawet FXAA/SMAA), filtrowaniem anizo czy tych 60 to będzie widać różnice na pierwszy rzut oka :). Mam tylko nadzieje, że mój sprzęt jeszcze da radę. Tak sobie myślę, że jak dadzą jakieś dopasione tekstury, to 2GB na grafice to już będzie za mało :), już max payne 3 zjadał mi 2GB przy maxie (tzn. z MSAA)

 

Wrzuciłem na pierwszy lepszy, mam nadzieję, że nie będzie się wolno sciągać.

 

http://dodane.pl/fil...BABY_LEAK_3.m4v

Jest to wersja na konsoli, a nie na PC. Filmik dobrze pokazuje grę, bo nie ma dużej kompresji jak filmy na YT. Nie widać tak bardzo aliasingu ? Ja pisałem, że gra posiada prostu AA postprocesingowy, na tv jednak już to nie wystarczy, bo tam różne maski wyostrzające obraz wyciągają dodatkowo aliasing i małe szczegóły.

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest to wersja na konsoli, a nie na PC. Filmik dobrze pokazuje grę, bo nie ma dużej kompresji jak filmy na YT. Nie widać tak bardzo aliasingu ? Ja pisałem, że gra posiada prostu AA postprocesingowy, na tv jednak już to nie wystarczy, bo tam różne maski wyostrzające obraz wyciągają dodatkowo aliasing i małe szczegóły.

Ty tak poważnie ?

Pewnie to moja wina że linka nie wstawiłem pod wcześniejszym postem gdzie napisałem:

"Widziałem filmik parę minutowy z grywalną grafika  z AA i nie było wszystko rozmazane ani nie wczytywało się przed nosem i sporo płynniej to chodziło jak na obecnych konsolach ciekawe czy to PC a może z X klocka nowego?"

 

Gdzie ty tam masz AA i całą resztę ?:)

Link to post
Share on other sites

Jak kupić auto przez neta? Jest napisane, że potrzebuję garażu. Gdzie go dostanę? 

Jest jeden przydzielony do kupna każdej postaci franklina jest na grove street a michaela praktycznie koło domu przy najbliższym los santos custom od jego domu.

P.S. trewora nie pamiętam gdzie się znajduje  %-)

Jeśli ktoś gra lub grał w gta online zapraszam: http://socialclub.rockstargames.com/crew/benchmarkpl

Dobra na razie wstrzymuje naszą grupę na RGSC po prostu mało osób...

Nie usuwam tej grupy.

Spróbujemy jak będzie wersja PC może będzie więcej (na pewno więcej)  zainteresowanych. :P

Dobra pograłem już trochę (parę dni) w multiplayer, jest taki sobie jeśli ktoś gra bez znajomych ja niestety tak mam bo wszyscy co kupili na konsole to kupili ale na Ps3 a ja mam X360.

Misje w pojedynkę są trudne ale czasami wolę grać sam niż z jakimś debilem co dołączył do misji i nie wykonuje tego co trzeba tylko np strzela we mnie czy coś.

Niektóre misje są ciekawe tylko niestety nie wiem czy te misje z większymi napadami to tylko można robić ze znajomymi czy też może być ze zwykłymi typkami nie wiem do tego nie doszedłem.

Co do świata gry może i ciekawy, Spoko system rang, statystyk i reputacji.

Dużo rzeczy do kupienia w grze począwszy od domów skończywszy na ubraniach.

No i to by było na tyle tego pisania jak ktoś się chce czegoś więcej dowiedzieć niech piszę w tym temacie. 

Moja ocena:

GTA:online | 7/10 

Podsumowanie : Bez znajomych za długo grać się nie da przynajmniej na konsoli. (to taka moja ogólna opinia)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

GTA V na PC? Intel: "Ktoś musiał sporo zapłacić, by gra była konsolowym exclusivem"

 "Oj, ta wypowiedź może wywołać małą burzę i być wodą na młyn teorii spiskowych. Wysoko postawiony przedstawiciel Intela stwierdził, że „ktoś musiał sporo zapłacić”, by Grand Theft Auto V nie ukazało się na PC. Ale zaznaczył też, że produkcja Rockstara prędzej czy później trafi na komputery.

Takie kontrowersyjne słowa padły z ust Chrisa R. Silvy, dyrektora marketingu oddziału Intela odpowiedzialnego za notebooki. W rozmowie z serwisem PC Gamer wypowiedział się w kwestii ewentualnego pojawienia się GTA V na komputerach. Jak mówi:

    W przypadku Grand Theft Auto, nie sądzę, by gra na długo pozostała konsolowym exclusivem. Ale tak właśnie się dzieje, kiedy wydajesz nową produkcję we współpracy z dwoma firmami, które mogą wydać sporo pieniędzy, by upewnić się, że otrzymają odpowiednią zawartość. Ktoś dużo zapłacił, by upewnić się, że będzie to tytuł na wyłączność.

Silva przekonuje, że prędzej czy później GTA V pojawi się na PC – Rockstar nie może bowiem ignorować rynku komputerowego, który ciągle się rozwija i co roku generuje dziesiątki miliardów dolarów przychodu."

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz jakichś tam przyjaciół, z którymi można zagrać, to nie polecam. Bardzo śmieszny motyw levelowania, jest tam fabuła, aczkolwiek strasznie irytujące jest to, że nie zawsze masz dostęp do jakieś akcji. W moim przypadku, na dwóch postaciach po przejściu chyba samego prologu nie miałem żadnych misji od NPC, gdzie moi koledzy mieli, i mogli spokojnie kontynuować fabułę w sieci. W sesji jest 16 osób. Free roam polega na zabijaniu się nawzajem, co jest dla mnie nad wyraz śmieszne (możesz włączyć "Tryb pasywny" jednak nie możesz wtedy bić nie tylko innych graczy, tylko także zwykłych przechodniów. %-)). Misje wykonujesz zazwyczaj z jakimś graczem z sesji, który jest na podobnym etapie gry co Ty. Co z tego, że gdy pojedziesz na miejsce spotkania, musisz czekać na gracza, któremu z reguły się nie śpieszy, ja dla przykładu stałem pod sklepem do obrabowania jak głupi przez 40 minut, czekając na gracza do współpracy. Przyjechał i mnie zabił.

 

Te całe gierki co są, one są akurat spoko, aczkolwiek strasznie do deee jest to, że ciężko jest znaleźć przykładowo 8 graczy do wyścigu. Wygląda to mniej więcej tak - około 10 minut szuka graczy, akcja trwa do 10 minut, po czym znowu jesteś w lobby. Możesz wybrać kolejną akcje. Jeśli Twoi gracze z wcześniejszej akcji wybiorą tą co Ty, to okej, nie trzeba tak długo czekać, chociaż i tak zajmuje to jakieś 3-5 minut. Strasznie zepsuta jest przez to płynność tej rozgrywki, co z tego, że po fajnym deathmatch'u jestem zadowolony, bo dostałem duż hajsu, a sama gra była spoko, skoro z myślą o ponownym dołączaniu do rozgrywki, a raczej o czasie którego to wymaga mi się odechciewa? 

 

A...I strasznie wku*wiające jest to, że duża ilość osób nap*erd*la przez mikro, aż przed monitorem z rozpaczy wyje. Chciałbym się wczuć, jeżdżąc moim czarnuchem po mieście, i szpanując furką, słuchając czarnego rapu, z czarnego radia. Nie mogę, bo dźwięki wydobywające się z głośników są nie do zniesienia. Opcji wyciszenia graczy nie znalazłem.

 

Sorry, ale dla mnie to jest niegrywalne, i tyla. 

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...