Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

@Wolne żarty... kupować chlebak z podzespołami z poprzedniej dekady, mając kompa do grania. W przypadku poprzedniej części historia była podobna, wersja na PC została potwierdzona późno i wyszła jakieś 6 miesięcy od premiery na konsole.

Link to post
Share on other sites

@decoyek

Problem w tym, że w internecie duzo rzeczy piszą. R* od zawsze tak robił, jak już po cześci wyjasniono Ci to wyżej. Prawda jest taka, że Rockstar nie zajął oficjelnej strony w tej spawie. Możliwe, że na początku wydadzą na stare konsole, wyjdą nowe to automatycznie pojawią na nie wersje i przy tej okazji na PC.

Link to post
Share on other sites

Gdybanie czy Watch Dogs będzie lepsze niż GTAV i rozprawianie o tym czy UBI powinno się bać R* czy na odwrót przed premierami obydwu tytułów ma niewiele sensu. Niemniej od wielu lat żadna gra wzorowana na GTA nie ma (według mnie) tego czegoś, co mają produkcje Rockstara. Można spierać się o rozwiązania techniczne wpływające na oprawę wizualną czy optymalizację, ale jeśli chodzi o sedno gry, tj. klimat i frajdę z grania, to GTA nie ma w tej chwili poważnego konkurenta. Zwłaszcza dla starszych graczy, którzy mają sentyment do serii, bo zagrywali się we wszystkie jej części począwszy od 1 i w większym stopniu niż młodzi gracze doceniają fabułę, voice acting, jakość dialogów i realizm w obszarze konwencji, w której toczy się rozgrywka. Biorąc pod uwagę filmowy charakter przerywników w poprzednich GTA czy MP3, można śmiało założyć, że cut scenki w piątce będą najwyższej próby zarówno pod względem technicznym, jak i samej treści. To bardzo ważny element budujący fabułę i klimat oraz sprawiający, że gra jest momentami jak dobry film gangsterski z lekkim przymrużeniem oka. Dobre dialogi oddane wiarygodnie przez dobrze dobranych aktorów to rzecz niełatwa i rzadka w grach, a R* jest w tym mistrzem.

 

Lepiej tego nie można ująć. Ja właśnie jestem takim starszym, sentymentalnym fanem GTA.

Link to post
Share on other sites

Internet taką plotkę stworzył, że WD będzie konkurować z GTA. Przecież to pewnie nie będzie tak otwarty świat jak w grach r*, podejrzewam mocne ograniczenia, coś jak mafia 2, tyle że z trochę większą swobodą. Do tego co jest dzisiaj GTA musiało dojść i na pewno jeden pojedynczy tytuł nie prześcignie tak solidnej marki.

Link to post
Share on other sites

A ja wrócę na chwilę do GTA IV - czy ktoś być może ma dobry ENB do wersji 1.0.0.7?

 

Mam obecnie better city texutre pack (4,5 GB), City cars pack 1.4 (w zasadzie wszystkie auta podmienione) i kilka skryptów na zużycie paliwa/tankowanie, prędkościomierz i obrażenia podczas wypadków. Do grafiki dołożony jeszcze Stunning Graphics IV (mod timecycle, Reality 1.62 był dla mnie zbyt jaskrawy) - brakuje mi natomiast cały czas solidnego ENB żeby to wszystko wyglądało najładniej jak może.

 

Próbówałem ICenhancer 2.1c ale wygląda u mnie badziewnie (jest strasznie przejaskrawiony).

Link to post
Share on other sites

EK do kupienia, cena szok nawet jeśli to na konsole  xD
http://muve.pl/xbox-360/akcja/grand-theft-auto-v-edycja-kolekcjonerska-x360-pl/7563#opis-szczegolowy

 

 Za tę cene takie śmieszne wyposażenie

- Czapka z regulacją - Grand Theft Auto V New Era 9Fifty
- Kolekcjonerski Steelbook z Ekskluzywnymi Szkicami
- Torba Depozytowa Grand Theft Auto V z kluczem z grawerowanym logo
- Dodatkowa ekskluzywna mapa o wymiarach 54,6 x 67,9 cm przedstawia plan Los Santos i Blaine County. Zostały na niej zaznaczone miejsca, gdzie można szybko zdobyć gotówkę, jak i również inne ciekawe miejsca dla człowieka renesansu
- Wyzwania dla samolotów kaskaderskich
- Wzmocnienie zdolności specjalnych
- Dodatkowe ubrania tatuaże i wiele innych
- Broń specjalna (Pistol 50, Bullpup Shotgun, Młot)
- Pojazdy i Garaż (Hotrod Hotknife 1930's i motocykl sportowy CarbonRS. W Grand Theft Auto Online nowoczesny samochód elektryczny Khamelion
- Niestandardowe postacie do Grand Theft Auto Online

Pomijając steelbook, który dodają już praktycznie do każdej gry. Dwie czapki, torba oraz mapa śmiech! <freak> Reszta to dodatki do gry...

I to wszystko za bagatela prawie 560zł, na mózg upadli  :/

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

mam pewien problem z GTA IV. Od pewnego czasu jestem szczęśliwym użytkownikiem 2xGTX660 w SLI. Wszystkie gry działają wyśmienicie oprócz GTA IV. Przy aktywnym SLI teoretycznie mam od 45-90FPSów, natomiast zdarzają się denerwujące przycinki podczas grania pomimo że FPSy nie spadają wg. Frapsa poniżej 45. Jeżeli korzystam z 1 karty bez włączonego SLI to w teorii (wg. Frapsa) mam ok 35-60 klatek na sekundę natomiast rozgrywka jest idealnie płynna. Wszystkie detale na najwyższe + dodatkowo Enchancer Mod czy jakoś tak :) Wersja gry najnowsza (Steam). Czy istnieje jakiś patch/fix poprawiający współpracę GTA z SLI?

Link to post
Share on other sites

Cóż, z tego co piszesz wynika, że najprostszym rozwiązaniem jest granie bez włączonego SLI...wiem marna to rada, ale skoro rozgrywka jest płynna, to ucierpi tylko twoje ego. GTA IV to gra o tyle piękna, co kapryśna. Obecnie pogrywam w czwóreczkę już trzeci raz (za każdym razem na nowszej i nieco lepszej karcie) i wciąż nie jest idealnie. Na Radku 7850 tekstury migają jak neony nad monopolowym a fps waha się od 50 do 18. Gram oczywiście z łatką 1.0.4, który według opinii zapewnia najlepszą płynność animacji... Trzeba przeboleć.

Link to post
Share on other sites

Akurat 1.0.4 zapewniło większe obciążenie cepa... testowałem obie wersje i GPU usage w 1.0.7 jest znacznie lepszy, szczególnie jeśli dorzucimy enhanced city textures i jakieś fajne ENB pod 1.0.7. 

 

Tak czy owak 1.0.4 mnie zawiodła biorąc pod uwagę hype jaki się wokół niej nakręcił. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...