Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

Kupiłem dziś GTA4 Complete Edition. Jeszcze nie zainstalowałem, ale mam pytanie, czy - i jeśli tak - to jakie patche ściągnąć, żeby śmigało?

Ja tak samo :) Zainstalowałem tylko spolszczenie po czym patcha 1.0.4.0 i odpaliłem. Gra chodzi fajnie ale mam jakieś problemy z kontem LIVE i nie mogę zapisywać gry. PO prostu za każdym razem kiedy chce się zalogować na nie, wyskakuje aktualizacja, ściąga się niby, instaluje, gra się włącza na nowo i to samo :P Jakieś rady?
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem nowe sterowniki 11.2, żeby sprawdzić MLAA. Krawędzie są nieco wygładzone, wydajności to nie zjada, ale obraz jest rozmyty, więc moje wrażenia są raczej negatywne. Same sterowniki sprawiły, że gra się ani trochę nie przycina, średnio mam około 40 FPS, ale jest też problem. Pojawiły się małe fioletowe kropeczki na niektórych krawędziach obrazu i na literach. Chciałem zarzucić screenem, ale Fraps tego nie rejestruje. Jakieś pomysły, oprócz powrotu do starych sterowników? Gra oczywiście ma wszystkie patche po kolei do 1.0.7.0.

 

EDIT: Problem rozwiązany. Gra nie wiedzieć czemu ustawiła sobie rozdzielczość na 1280x960.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

stalem sie posiadaczem GTA4 od najlepszego dystrybutora Razor1911 instalacja cracki itd.. odpalam gre wszystko na full 1920*1200 i co zobaczylem FPS 1-3 !!! i totalne freezy na 20-40 sekund instalacja patcha 1.0.7 i juz lepiej znow wszystko na full i uwaga fps 20-60 klatek czyli skandalicznie malo gra w takiej ilosci jest niegrywalna a na deser mikroprzyciecia co sekunde pytam sie co to za go**o te cale GTA?????? MAFIA2 po prostu nokautuje tego crapa wczoraj zamowilem Mafie 2 orginalana abym nie mial wyrzutow sumienia ;) napewno nie wydam grosza na orginal GTA4 po tym co zobaczylem na piracie

 

i7 930

6gb 1600mHz

gf580

 

 

na tym sprzecie wycigam 20-60 klatek

Link to post
Share on other sites

ok pogralem troche w to i co moge powiedziec o tym tytule ? gniot nie warty uwagi dobra gra nic pozatym tytul dla malo wymgajacych graczy grupa docelowa to chyba 13-15 latkowie ekscytujacyc sie przeklenstwami i sciganiem samochodami plytki tytul fabula zenujaca po wykonaniu kilkudziesieciu zadan po prostu nie chce mi sie wykonywac kolejnych gameplay na zerowym poziomie od strony techniczna bez komentarza oprawa dzwiekowa bardzo slaba ogolnie ten crap oceniam na 2/10 kompletna pustka marnosc i nijakosc wylewaja sie z GTA

 

ja oczekuje od gry czegos wiecej niz debilnego jezdzenia z punktu A do B i miedzy czasie postrzelac a tylko to ma do zaoferowania ten tytul

 

porownujac po grze w Mafie 2 musze stwierdzic,ze GTA 4 to dno gdy przechodzilem M2 to prostu siedzialem z szczeka na ziemi nie moglem sie doczekac nastepnych Cut-Scenek zaglebiajacych mnie w fabule tego tytulu a najbardziej wkurzalo mnie gdy nie zdazylem przeczytac jakies kwesti wypowiedzanej przez postacie po prostu granie w M2 sprawialo wrazenie jakbys ogladal bardzo dobry film dialogi animacje muzyka system strzelania a o fizyce prowadzenia pojazdow nie wspomne tego wszystkiego nei posiada GTA4 i najwazniejsze zero grywalnosci

Link to post
Share on other sites

To jest twoje zdanie xD A co do oprawy dziekowej jest naprawde dobra. Wkurzasz sie na gre bo cos Ci nie idzie. Rozumiem ale musisz wiedziec ze nie kazdy ma taki problem ja mam slabszy sprzet i chodzi elegancko zobacz w profilu u mnie. Niektorym gra lepiej chodzi na x2 niz x3 fakt gre troche skopali. Ale to nie znaczy ze jest najgorsza. Zawsze mozna po modyfikowac gre dla urozmaicenia rozgrywki xD A tak pozaty gra jest przekonwertowana z konsoli wiec nie ma co sie dziwic. Pzdr

Link to post
Share on other sites

To jest twoje zdanie xD A co do oprawy dziekowej jest naprawde dobra. Wkurzasz sie na gre bo cos Ci nie idzie. Rozumiem ale musisz wiedziec ze nie kazdy ma taki problem ja mam slabszy sprzet i chodzi elegancko zobacz w profilu u mnie. Niektorym gra lepiej chodzi na x2 niz x3 fakt gre troche skopali. Ale to nie znaczy ze jest najgorsza. Zawsze mozna po modyfikowac gre dla urozmaicenia rozgrywki xD A tak pozaty gra jest przekonwertowana z konsoli wiec nie ma co sie dziwic. Pzdr

nie nie o to chodzi problem z plynoscia rozwiazny wgrany patch 1.0.7.0 i gra dziala plynie co na poczatku prawda zniechecilo mnie do tego tytulu baa nie na darmo sciagalem przeciez ponad 13gb zeby teraz po 30min usunac to z dysku jak mowie gram w ten tytul juz ponad dobrych 5 godz i jak w poscie wyzej ten tytul jest naprawde plytki mnie nie urzeknie i nie sprawi przyjemnosci gra w,ktorej bede co drugie slowo widzial na monitorze przeklenstwa szybkie sportowe samochody motywy cyckow dup itd.. plus mozliwosc rozwalania wszystkie co na drzewo nie ucieka takie rzeczy bawily mnie w GTA2 gdy mialem moze 11-12 lat ;) a jak widac autorzy nic nie zmienili w rozgrywce to dalej to samo co wczesniej tylko z ladniejsza grafika podsumowujac GTA 4 to taki SeriusSam z otwartym swiatem jednym slowem nuda nuda

 

aktualnie jestem na etapie gdzie trzeba zabic tego ruska w tym klubie pierestroika i naprawde znudzila mi sie ta gra nie chce dalej zaglebiac sie w ,,fabule,, GTA4 wolabym juz ogladnac wszystkie odcinki mody na sukces niz dotrwac do ostatniej misji

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@manioux: tylko wrodzona elokwencja i dobre wychowanie, jakie zafundowali mi moi rodzice nie pozwalają mi wyzwać cię od ignorantów i niekompetentnych amatorów.

GTA IV ma słabą warstwę dźwiękową? Większej bzdury dawno nie słyszałem. Stacje w radiowe w tej grze to prawdziwy majstersztyk: świetna muza (różnorodność!) z klimatem i funkiem, którego pozazdrościć mogłaby niejedna pop-gwiazdka, że już o DJach w osobie Iggiego Popa czy Juliette l. Lewis już nie wspomnę.

Gra jest dla mało wymagających? No nie wiem. Powiedz ile ostatnio ukazało się tytułów, wymagających od gracza choćby kilkunastu godzin grania. Nie wiem ile dokładnie godzin grania pochłania fabuła główna, ale ja przy czwórce spędziłem 40 h z niezłym okładem. Poza tym wymaga skilla i niektóre zręcznościowe elementy potrafią dać w kość.

Fabuła dla 12-15 latków? Tego nie skomentuję, przez grzeczność.

Płytki tytuł z żenująca fabułą? Wybacz, ale kompromitujesz się srogo. Dialogi i postacie są wyraziste, zabawne i świetnie ze sobą współgrają a voice acting to najwyższa klasa wśród gier. Historia gmatfa się i kaszani, że aż pięknie, są przyjaźnie, zdrady, są zwroty akcji. Nie gadaj głupot.

A jeśli chcesz tę grę oceniać po 5 h grania, to faktycznie lepiej pooglądaj Modę na Sukces czy inne R jak rozwolnienie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sorki za post pod postem ale nie ma innej opcji.

Z jakiegoś powodu moderator usunął ostatni post manioux'a, który wisiał tu jeszcze wczoraj i w którym jechał on po GTAIV jak po burej suce. Przeczytałem ten post na szybkości, bo była to moja przerwa na 2. śniadanie w pracy, więc odpowiem na tyle na ile pozwala mi pamięć, czyli krótko:

otóż drogi użytkowniku manioux, nie zamierzam cię przekonywać do grania w GTA IV ani w żadną inną grę (jaki miałbym w tym interes?), nie będę też udowadniał nikomu że GTA IV jest lepsze/gorsze niż MII ani odwrotnie, obie gry są bardzo dobre i to która jest lepsza, zależy w dużej mierze od gustu gracza, ale wydaje mi się, że zwyczajnie nie doceniasz produkcji Rockstara, gdyż wielu detali nie zauważasz, albo nie jesteś w stanie docenić. O co mi chodzi? Ano choćby o te stacje radiowe, które twoim zdaniem puszczają za mało muzyki a za dużo gadaniny. Gdybyś rozumiał, co w tym radiu leci, to wiedziałbyś, że te gadki są (przynajmniej moim zdaniem) przezabawne. No i jak miałbyś docenić dbałość o detale, skoro sam przyznajesz, że nie wiesz kim są Iggy Pop czy Juliette l. Lewis. Ja osobiście nie słucham Iggiego, można lubić jego muzę lub nie, ale trzeba uszanować fakt, że jest to ikona muzyki rockowej z charyzmą i życiorysem bogatszym niż bank rezerwy federalnej. Ale żeby się tym cieszyć, trzeba to wiedzieć. Co do muzyki jakiej można posłuchać w radiu GTA to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje, natomiast nie można negować różnorodności, jaką ten tytuł oferuje w tym zakresie.

Podobnie jeśli chodzi o postacie. Narzekasz, że gubisz się w wątku fabularnym przez zbyt dużą ich liczbę, albo że irytuje cię postać Bruciego. Jeśli tak, to albo masz nietypowe poczucie humoru, albo nie rozumiesz dialogów, bo fabuła jest do ogarnięcia a Brucie to postać celowo przerysowana, to idiota i pozer z kompleksem młodszego i słabszego brata, ale przezabawny. Podobnie Roman, który ściemnia wszystkim jak to się nie urządził w USA, kiedy ledwo wiąże koniec z końcem i musi wchodzić w du**ę ruskiemu, który w dodatku posuwa jego kobietę. Jest głupkowaty, nieodpowiedzialny i pakuje się w kłopoty, nie jest odważny i panikuje, ale to wszystko sprawia, że sceny z jego udziałem czy jego komentarze są zabawne.

Reszty zarzutów nie pamiętam na tyle dokładnie, żeby się do nich odnieść.

Jeszcze raz podkreślę, że nie jestem adwokatem Rockstara i nie jest to żaden atak z mojej strony na twoją wypowiedź (naprawdę nie lubię tego wszechobecnego mądrzenia się na forum i wściekłego ujadania, zamiast tego wolę rzeczową dyskusję na poziomie).

Nie twierdzę też, że GTA IV nie ma wad, ma ich co najmniej kilka z optymalizacją oraz problemami związanymi z instalacją na czele, nie wszystkie misje są ciekawe i nie wszystkie przerywniki zabawne, grafika ma niedociągnięcia i można by wskazać jeszcze inne babole, choć dla mnie to i tak tytuł wyjątkowy, ale to moja subiektywna ocena, której nie zamierzam nikomu narzucać.

Link to post
Share on other sites

nie na darmo sciagalem przeciez ponad 13gb zeby teraz po 30min usunac to z dysku

Ja też uważam, że MAFIA II zamiata pod dywan GTA IV fabułą, wykonaniem i klimatem (podobnie jak Mafia zamiatała GTA 3)

 

Ale ty kolego nie masz najmniejszego prawa krytykować tą grę, bo ją ukradłeś. Nie podobała się? Trudno, siedź cicho. Trzeba mieć tupet by zassać grę a potem publicznie wylewać swoje żale jak to ona zawiodła twoje oczekiwania...

 

(Żeby nie było, palladynem nie jestem i też w życiu nie jedną grę ukradłem)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...