Skocz do zawartości

[MULTI] Grand Theft Auto - seria


GTA:V  

380 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto kupił/kupuje GTA:V

    • Tak (PS3)
      31
    • Tak (X360)
      19
    • Czekam na PC
      301
    • Nie
      29


Recommended Posts

odgrzeje starego kotleta :)

 

mam ASusa GTX260 oraz procka E8500 wykręconego na 3,60GHz do tego pamięci GEIL 2x2GB GamerEdition BlackDragon

 

i niestety max FPS 35 oraz spada do 20FPS co jakiś czas, w NFS HOT PURSUIT 2010 spadek co jakis czas z 60FPS na 30 :/

 

Zasilacz 600WATT, chłodzenie git, stery od grafy najnowsze, testowane na VISCIE x64 oraz W7

 

niezaleznie od ustawien cały czas to samo, niezaleznie ktory windows to samo :)

 

pytanie karta uwalona? czy po prostu cos nie tak z ktorymś podzespołem

Link to post
Share on other sites

Siema.

 

Też zakładałem wczoraj temat 21 grudnia bo w idlę miałem 58-61C ;) na Q6600 3.1 GHz napięcie 1.15 V -1.18 V

 

 

Jak grałem sobie w WarCraft III to po paru minutach grą się zawiesza bo temp 80C więc to jest wina temperatur. Kup jak masz kase chłodzenie

 

PS. Sciągnij CPU-Z i sparwdź napięcie może za wysokie :)

Link to post
Share on other sites

napięcia nie zmieniałem w CPU-Z mam 1.2V. W innych grach tak się nie dzieje. Nie wiem, odkurzyłem komputer w środku i nic. Teraz jeszcze w gtaiv znikają tekstury po 5 min grania... Nie wiem czy mogę oddać procesor do gwarancji że się grzeje(kupiłem go 1.5 roku temu)? CZy to może jest wina zasilacza??

 

---

 

pomóźcie..

Link to post
Share on other sites

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/In ... 50%29.html według tej specyfikacji 71.4 to maksymalna temperatura dla twojego procka, więc twój grzeje się trochę za bardzo. Prawda, że podczas grania procesor nie jest obciążany tak bardzo jak przy męczeniu go programami do testowania stabilności, ale tak czy inaczej pierwsze co powinieneś zrobić, to zająć się zbiciem tej temperatury.

Jakie masz chłodzenie na procku i jak dawno temu było montowane? Jeśli to box z marną pastą i był montowany np. 2 lata temu, to pasta pewnie wyschła i trzeba nałożyć nową warstwę (po uprzednim wyczyszczeniu powierzchni procesora i radiatora spirytusem). Kurz też nie pomaga, jeśli zalega go dużo między finami radiatora.

Edit: czy karta nagrzała się tylko do 46*C podczas testu gpu? Pytam, bo to bardzo niska temperatura jak dla tej karty pod pełnym obciążeniem. Czy przypadkiem nie mówisz o temperaturze karty podczas testu cpu?

Link to post
Share on other sites

te 46 stopni to była najwyższa temp. karty podczas 30 minutowego obciążenia programem OCCT.

Mam chłodzenie box nawet nie wiem z jaką pastą i nie zmieniałem jej odkąd kupiłem komputer

(1,5 roku).

To gta kilka dni chodziło dobrze, tylko teraz coś się zaczęło dziać..

Link to post
Share on other sites

No kiedyś się musiało spier***ć nie? Akurat padło tak, że teraz. Nie dam sobie ręki uciąć, że to przegrzewający się procesor jest przyczyną problemów, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Po pierwsze trzeba zdjąć chłodzenie z procka, wyczyścić radiator z kurzu, wyczyścić jego podstawkę i powierzchnię procesora chusteczką higieniczną nasączoną spirytusem spożywczym i nałożyć świeżą pastę termoprzewodzącą. W dziale "Chłodzenie" na pewno znajdziesz nie jeden wątek o wyborze i nakładaniu pasty, poczytaj.

Inna sprawa to obieg powierza w obudowie. Na przednim panelu powinien być zamontowany wentyl wciągający powietrze do środka a na tylnej ściance drugi wyciągający ciepłe powietrze na zewnątrz. Jeśli nie masz w budzie zamontowanych wentyli to czym prędzej to napraw.

Co do karty graficznej to dalej uważam, że te 46*C to osiągnęła podczas testu cpu a nie gpu. Radek 4890 w stresie osiąga ok. 80*C a temperatura na poziomie 46 jest typowa dla stanu bezczynności. Wybierz w opcjach OCCT test GPU:OCCT (trzeci od góry) i pomęcz kartę 30 min.

Link to post
Share on other sites

Trzymaj Commandline " -novblank -norestrictions -nomemrestrict -availablevidmem 1.0 -frameLimit 0 -noprecache -stereo -noswapdelay -percentvidmem 1.0 -notimefix -DX9 /high " tylko w notatniku po spacji na poczatku to wpisz lub wklej jak tam chcesz. Sprzet mamy prawie identyczny tylko ze ja mam Athlona II x4 3.1 i mam okolo 30-32 Fps xD i wszystkie patche od 1.1 do 1.7. I dla mnie jest idealnie nie narzekam. Textury mam tylko na Medium.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Karta graficzna ati radeon 4350 hd 512mb

Win Vista home basic SP2

Procek AMD anthlon II X2 245 2.91ghz

3gb ram

płyta główna NVidia nForce 520LE

 

Wiem karta jest jaka jest ale planuje zakup nowej. Na tej karcie chodziło tak jak pisałem 30 fps tylko że na XP.

 

A i jeszcze dlaczego nie moge zainstalować ATI Tools na Viscie?

Link to post
Share on other sites

Wiem karta jest jaka jest ale planuje zakup nowej. Na tej karcie chodziło tak jak pisałem 30 fps tylko że na XP

To ci powiem, że jesteś magik ;) Ja na moim sprzęcie mam między 40 a 60 fps (z naciskiem na 40)

Cienie też mam wyłączone. Reszta max.

 

Myślę, że więcej nie wyciśniesz. Podkręć procesor przynajmniej na 3.3 (powinien bez bólu to znieść).

Odblokować próbowałeś?

2 rdzenie@3Ghz to nie jest co co GTA lubi najbardziej. Nie ma chyba drugiej gry tak łasej na moc CPU

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

To, że mody są dostępne od jakiegoś czasu jest mniej ważne niż to, że aby odpalić GTAIV na z taką grafiką trzeba bardzo mocnego kompa, na którego niewielu graczy stać. Ot taka ciekawostka, że da się. Wygląda pięknie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...