Skocz do zawartości

Dobór kart do CrossFireX


Recommended Posts

Siema wszystkim :menda:

Mam pytanie bo się zastanawiam nad kupnem drugiego HD 4870 tylko nie mam pewności co do pewnych rzeczy i tu moje pytania:

1. Czy można połączyć w CF kartę z 512 MB i 1 GB pamięci?

2. Czy może to być ta sama seria kart tj. 4870 tylko różnych producentów?

3. Jeśli nie mogą to być karty różnych producentów to czy mogą to być karty tego samego producenta ale model referencyjny i jakaś wersja autorska np. Sapphire Vapor-X?

Byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki!

Link to post
Share on other sites

Lepiej łączyć takie same grafy, lub jak już to bardzo podobne. Najlepiej ta sama ilość ramu. Najlepiej referent z referentem lub 2x niereferencyjne. Najczęściej, jak już łączysz 2 grafy różnych producentów, to są one różne w kwesti biosu.

Ja tak miałem - problem czasami można rozwiązać wgrywając 2x ten sam bios.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy jeden mostek. Chyba że masz 2 mostki i obie karty po 2 wejścia. Ja mam aktulanie 1 mostek, a karty mają 1 oraz 2 wejścia :D

Karta z 2 miejscami na mostki musi u mnie być jako grafa nr2. Inaczej mi się krzaczą prędkości PCI-e oraz windows pisze mi, że mostek jest źle założony i nie mogę włączyć crossa.

Link to post
Share on other sites

1. Tak ale z tego co wiem to i tak będzie wykorzystywało tylko 512mb x2

 

Junior z tego co się orientuję to pamięci kart graf. w CrossFire się nie sumuje, więc określenie 512MB x2 chyba nie oddaje rzeczywistości. Do dyspozycji będzie tylko 512MB. Dodatkowo znam przypadki z innego forum gdzie Radek 5870 z 1GB za nic nie chce działać w CF z 5870 2GB i to nie jest odosobniony przypadek.
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Już odpowiadam:

- prędkości obu kart czyli taktowania chipsetu i pamięci ustaw jednakowo;

- karty połącz tylko jednym mostkiem CF (chyba, że montujesz trzy karty);

- zamontuj karty o tej samej ilości pamięci;

- możesz łączyć HD4870 z HD4850 lub HD4890 ale karta teoretycznie szybsza zwolni do poziomu teoretycznie wolniejszej - pamiętaj o ustawieniu równych prędkości GPU i MEM;

- w przypadku dwóch rożnych biosów wgraj jednakowy do obu kart;

- najlepiej połącz dwie takie same karty - nie dotyczy referentów;

- przy 2xHD4850 uzyskasz wydajność HD5870 a przy 2xHD4870 wydajność niewiele niższą niż HD5970/GTX480;

- pamiętaj, ze czasami w grze będziesz miał wydajność pojedynczej karty - wszystko zależy od optymalizacji gry, w nowych grach na 90% nie będzie tego problemu;

- najnowsze sterowniki i optymalizacja 90% nowych gier niwelują mikroprzycięcia do minimum;

- za dwie HD4850 dasz jakieś 550-650zł a za dwie HD4870 jakieś 800-950zł;

- na CF z 2xHD48xx nie uzyskasz dx 11 - jeśli ci na nim zależy kup pojedynczą HD5850 (a za dwa lata dołożysz drugą do CF);

- istnieje coś takiego jak pojedyncza HD4850x2 oraz HD4870x2;

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...