Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie. Tylko w kablówkach chyba jest opcja ze dają ci stałe IP no i przy usludze DSL z TPSA. Neostrada ma zawsze zmienne IP czyli że po rozłaczeniu z usługą i ponownym podłaczeniu dostajesz inny adres. Ale jak masz Router to wystarczy go nei wyłaczać i przez jakiś tam czas ma się te stałe IP. No chyba że działa wciąz w TPSA opcja rozłaczania co 24h. To wtedy zmiana na innego operatora. Ja mam Multimo i dopuki nie zrestartuje routera to mam ciągle to samo IP.

Link to post
Share on other sites

cooger po prostu muszę mieć stały IP aby nikt się pode mnie nie podszywał w internecie publikując różne artykuły

aleksiejs możesz rozwinąć temat? Jestem w tym zielony niestety

POSTMAN potrzebuję aby ze swojego komputera na którym teraz piszę mieć stały adres IP. Dostęp fizyczny do komputera.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Wbicia się na mojego kompa się nie obawiam. Tylko akurat tam gdzie się wypowiadam nie można założyć stałego konta / mieć stałego nicka. Wystarczy zresetować w moim przypadku FunBoxa aby już mieć inne IP. I chodzi mi właśnie o to żeby mieć stały IP żeby nikt się pode mnie nie podszywał.

Link to post
Share on other sites

Zadzwonić do Orange i poprosić o zmianę umowy z ADSL na DSL.Na stronie Orange odszukaj "turbo DSL".Jest to w dziale dla firm ale prywatnym użytkownikom neostrady też dają taką możliwość.Przy umowie na rok to ok.98 zł miesięcznie....Na dwa lata trochę taniej.Podane informacje uzyskałem przed chwilą od Orange.To tylko jakby ktoś mówił,że to niemożliwe... :)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

POSTMAN może źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, że przykładowo publikuję jakiś post gdzie może pisać każdy bez konieczności rejestracji i gdzie może zmienić pseudonim na jaki mu się podoba i kiedy mu się podoba ( może być nawet tak że będzie kilka wpisów o takim samym nicku tylko z różnych IP ). I właśnie chodzi mi o to, żebym miał stałe IP, i żeby po zresetowaniu FunBoxa on się nie zmienił ponieważ wtedy ktoś może mi zarzucić, że ja to nie ja. Chyba że można jakoś ustalić że post pisano z tego samego komputera mimo, że IP jest inne :?: :?:

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Czyli załóżmy sytuację, że dziś pojawi się jakiś wpis z IP np 12345, a za tydzień pojawi się komunikat z IP 54321 podpisany tym samym pseudonimem to jest możliwość dojścia że został wysłany z tego samego komputera :?:

 

Tak samo jeśli w tym samym czasie pojawią się komentarze o tym samym pseudonimie, ale z różnych IP to jest możliwe ustalenie, że zostały wysłane z innych komputerów z różnych miejsc :?:

 

jarrino tak wiem, czytałem Twoją wiadomość. Chciałbym jednak mieć taką opcję za friko. Płacenie takiej kasy co miesiąc za taką możliwość mocno średnio mi się uśmiecha.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Tak, ISP ujawni dane policji lub innym upoważnionym organom. Łudziłeś się, że internet jest anonimowy? A IP przypisane jest do klienta, nie do konkretnego komputera. Jeśli masz kilka komputerów za routerem do od strony Internetu one wszystkie mają to samo IP.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...