Skocz do zawartości

Problem z CPU - C1E nie działa


Recommended Posts

Hej,

najpierw specyfikacja
2x Xeon X5670 @4.2Ghz
Evga SR2

12Gb ram

GTX670

Antec 1000W

Problem jest następujący - używając C1E powinienem spodziewać się spadku napięcia gdy komputer nie pracuje i jest w stanie IDLE. Opcja jest włączona w biosie, Real temp pokazuje, że jest włączona ale poza spadkiem taktowania(mnożnik spada podczas spoczynku) nic innego się nie dzieje.

Gdy natomiast wyłączam C1E taktowanie jest stałe - maksymalne. Wiec teoretycznie to działa tylko nie w pełni.
 

C1E wydaje się tylko poprawnie działać(spadek napięcia w spoczynku) kiedy napięcie jest ustawione na auto tak jak i taktowanie BCLK - tylko stockowe ustawienia. Mimo że podczas OC również powinno działać.

Próbowałem już innych biosów, resetowania BIOSu, resetowania ustawień nic nie pomogło. Pozostał mi chyba jedynie format systemu windows(może jest jakaś aplikacja, jakiś proces systemu który nie pozwala na IDLE)

Jest kilka podobnych tematów w necie ale nie ma podanych rozwiązań. Czy macie jakieś pomysł co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Wyczuwam sarkazm w twojej odpowiedzi ale ok...

Dla Twojej informacji C1E działa po OC. Podczas OC jest wyłączne aby zniwelować wpływ C1E na stabilność systemu, ale po osiągnięciu pożądanej częstotliwości można korzystać z tej technolgoii o ile nie powoduje BSODÓW/wysypywania się systemu.
 

Jak wspomniałem w pierwszym poście funkcja działa częściowo, obniżając taktowanie, NIE obniżając napięcia.

NIE napisałem że mam ustawione stałe napięcie. Mam ustawione ewentualne(czyli najwyższe możliwe).

Vdroop zostawiłem włączony, więc nie ma ustawionego STAŁEGO napięcia.

Link to post
Share on other sites

Ale vdroop tu nie ma nic do rzeczy, bo to jest odpowiedzialne za ewentualne różnice w napięciu jakie jest podawane prockowi a tym jakie sobie ustawiłeś w biosie .

 

Eist też masz włączone ?

Edytowane przez PatrykT
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...