Skocz do zawartości

SilentumPC Spartan HE923 - jakie wentylatory?


Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu stałem się posiadaczem tegoż oto chłodzenia. Długo musiał on czekać na instalację ze względu braku mojego czasu. Dzisiaj zabrałem się do roboty i zrobiłem generalny porządek w budzie. Zadowolony z nowego chłodzenia włączyłem CoreTemp żeby sprawdzić wynik i było całkiem fajnie - temperatura 30 stopni.

Musiałem sprawdzić jak się spisze cooler w stresie, więc włączyłem SpuerPI. Temperatura niewiele się podniosła. Podczas obliczania 2M komputer się wyłączył. Odczekałem chwilkę, posprawdzałem czy wszystko jest jak być powinno i ku mojemu zdziwieniu komputer nie chciał się włączyć. Odpiąłem zasilacz i zwarłem go na "krótko" żeby go sprawdzić - włączył się. Podpiąłem go do płyty i komputer się uruchomił. W otwartej budzie zobaczyłem, że wentylator się "świeci" w środku w wentylator na tylnej ścianie obudowy wydmuchuje cieniutką strużkę dymu. Natychmiast wyłączyłem kompa w obawie przed tym co się zaraz może stać. Najciekawsze jest to że w logu z CoreTemp ostatnią zarejestrowaną temperaturą jest 40 stopni. Czy zwarcie w wiatraczku mogło doprowadzić do wyłączenia komputera?

 

Teraz przechodzę do sedna sprawy.

 

Czy Spartana oddać na gwarancję i kupić coś innego co polecacie do 100-120 zł.?

Czy kupić nowe wentylatorki - dwie sztuki, zależy mi na ciszy - do tegoż Spartana - jeśli tak to jakie?

 

Pozdrawiam i przepraszam za długość postu :co:

Link to post
Share on other sites

Witam, jakiś czas temu stałem się posiadaczem tegoż oto chłodzenia. Długo musiał on czekać na instalację ze względu braku mojego czasu. Dzisiaj zabrałem się do roboty i zrobiłem generalny porządek w budzie. Zadowolony z nowego chłodzenia włączyłem CoreTemp żeby sprawdzić wynik i było całkiem fajnie - temperatura 30 stopni.

Musiałem sprawdzić jak się spisze cooler w stresie, więc włączyłem SpuerPI. Temperatura niewiele się podniosła. Podczas obliczania 2M komputer się wyłączył. Odczekałem chwilkę, posprawdzałem czy wszystko jest jak być powinno i ku mojemu zdziwieniu komputer nie chciał się włączyć. Odpiąłem zasilacz i zwarłem go na "krótko" żeby go sprawdzić - włączył się. Podpiąłem go do płyty i komputer się uruchomił. W otwartej budzie zobaczyłem, że wentylator się "świeci" w środku w wentylator na tylnej ścianie obudowy wydmuchuje cieniutką strużkę dymu. Natychmiast wyłączyłem kompa w obawie przed tym co się zaraz może stać. Najciekawsze jest to że w logu z CoreTemp ostatnią zarejestrowaną temperaturą jest 40 stopni. Czy zwarcie w wiatraczku mogło doprowadzić do wyłączenia komputera?

 

Teraz przechodzę do sedna sprawy.

 

Czy Spartana oddać na gwarancję i kupić coś innego co polecacie do 100-120 zł.?

Czy kupić nowe wentylatorki - dwie sztuki, zależy mi na ciszy - do tegoż Spartana - jeśli tak to jakie?

 

Pozdrawiam i przepraszam za długość postu :co:

Lepiej go oddać i np za 130zł kupić Zalman Pefrorma mam i polecam będziesz zadowolony lub SPC Fortis

Link to post
Share on other sites

Dzięki, tylko gdzie dostać tego Zalman'a, szukałem na kilku sklepach i nigdzie nie było tej wersji, wszędzie tylko Quiet, Extreme i Flex. Po drugie to nie wiem jak się sprawuje mocowanie wentylatorów, bo jakoś te druty mnie nie przekonują.

Link to post
Share on other sites

Lepiej go oddać i np za 130zł kupić Zalman Pefrorma mam i polecam będziesz zadowolony lub SPC Fortis

Kocham takie odpowiedzi :co: . Człowiek kupił chłodzenie za 70 zł. Każdy mu proponuje coś dwukrotnie droższego. Najwyraźniej coś było z wentylatorem lub kabelkiem. Miał pecha.

Przy droższym chłodzeniu także może coś polecieć i zaproponujecie chłodzenie za 300 zł ?

a ty w temacie sugerujesz, że wcale cichy nie jest :co: .

Mam tego Spartana. Jest cichy.
Link to post
Share on other sites

Lepiej go oddać i np za 130zł kupić Zalman Pefrorma mam i polecam będziesz zadowolony lub SPC Fortis

Kocham takie odpowiedzi :) . Człowiek kupił chłodzenie za 70 zł. Każdy mu proponuje coś dwukrotnie droższego. Najwyraźniej coś było z wentylatorem lub kabelkiem. Miał pecha.

Przy droższym chłodzeniu także może coś polecieć i zaproponujecie chłodzenie za 300 zł ?

a ty w temacie sugerujesz, że wcale cichy nie jest :co: .

Mam tego Spartana. Jest cichy.

 

Ta to chyba bude masz zamkniętą :co:

Link to post
Share on other sites

exon681 to był żart - jak czytałeś mojego pierwszego posta to tam jest napisane że wentylator się spalił, więc nie mógłbyś go usłyszeć.

 

A co do Zalmana to chyba się na niego zdecyduje, i nie wiem czy nie dokupię do niego od razu drugiego wiatraczka.

 

Jak połączyć oba wentylatorki żeby je podpiąć pod gniazdo na płycie, są jakieś przejściówki?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...