Skocz do zawartości

Nowy RAM komputer nie startuje


Recommended Posts

Witam. Dziś kupiłem RAM (GOODRAM 4 GB SO-DIMM DDR3 1333MHz CL9) Wyjąłem starą kość i wsadziłem (w 1 slot) nową i system w ogóle nie startuje komputer jaki posiadam to Asus K52JC.

Dodam także ze gdy włożę starą kość ram w 1 slot i w 2 slot nową kość w biosie pokazuje mi 6144MB RAM-u lecz system także się nie uruchamia.

Edytowane przez Intruz887
Link to post
Share on other sites

Tak to jest 1333. To jest ta stara kość ? Daj zdjęcie tez nowej, jak możesz. Dziwne z tego co wyczytałem na necie, to piszą że wmontowana jest pamięć 1066. Podaj dokładną nazwę laptopa. Asus K52JC-xxxx powinieneś mieć coś dalej jeszcze. Jak nie wiesz to podaj chociaż specyfikacje dokładną. jaki procek grafika itp. Ale musisz mieć gdzieś napisane. 

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Śmieszna sprawa. Bo tak jak mówiłem, fabrycznie montowana była pamieć DDR3 1066 w tej wersji laptopa. I właśnie taka powinna się tam znajdować. Zmieniałeś już coś wcześniej ? A na samej starej kości laptop odpala ? I dlaczego nie będzie używana ? Jest uszkodzona czy jak ? : ) Z tego co widzę lapek obsługuję 8GB

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Nic nie było ruszane. Laptop na starej kości odpala. Stara kość nie jest uszkodzona ale myślałem ze płyta obsługuje max 4 GB.

A co do częstotliwości to jak jest 1333 to nie ma opcji żeby nowej kości z taka samą częstotliwością nie obsługiwała. Przynajmniej tak mi się wydaje, chyba że się mylę  ;)

Link to post
Share on other sites

Nie nie mylisz się. Skoro na starej 1333 odpala to i na tej powinien. Kupiłeś używaną kość ? Jeśli tak to wychodzi na to że na 100% jest uszkodzona. A tak na przyszłość radze kupować ram tego samego producenta skoro pierwszą kość masz już Kingston to drugą kup najlepiej taką samą. Oczywiście 2 czy 4 GB nie ma różnicy, ważne żeby była tego samego producenta i o tych samych parametrach. Zdarza się tak, że RAM innych producentów gryzie się ze sobą i nie działa. Często też działają na innych napięciach. Lecz w twoim przypadku skoro sama nowa pamięć nie odpala, to jest skopana. Bo obydwie działają na 1.5V

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Właśnie też o tym myślałem. Żeby na starej pamięci w BIOSIE nastawić 1066. I dopiero potem włożyć nową i sprawdzić czy się laptop odpali. Warto spróbować. Ale to by było dziwne skoro cały czas na 1333 działał dobrze. ;)

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

W biosie nie mam możliwości zmiany częstotliwości :/

Ale wydaje mi się że to nie ma większego znaczenia jeśli wcześniej ram bym na 1333.


Wszystko jasne nowa kość ram jest to L9S a mój laptop nie obsługuje takich pamięci tylko standardowe 1.65V tak przynajmniej sie dowiedziałem ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował oddać na gwarancję. Kilka lat temu też kupilem Goodrama 2GB DDR2 do swojego zabytka Asusa F3Sc. Sparowana byla z drugą Hynix'a również 667MHz i też 2GB. Wszystko by było dobrze, gdyby system nie zaczął sypać BSoD'ami. Po przeleceniu memtestem, okazało się, że "nowa" kość jest uwalona. Sypała błędami aż miło.

Oddałem na gwarancję, za kilka dni miałem już sprawną kość, działającą (chyba, bo lapek martwy... ehh ta nVidia) do dziś.

 

Sprawdź czy po włożeniu nowej kości i próbie włączenia, migają diody od caps'a etc. W dell'ach 9 mignięć świadczy np. o niekompatybilności pamięci.

Edytowane przez LuziQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...