Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Wszystkie znaki na niebie zdają łączyć się w jeden schemat.

Dlaczego Nvidiia zaprezentowała 980Ti przed wypuszczeniem R9 Fury XT?

"Fiji XT z 4096 jednostkami cieniującymi (zgrupowanymi w 64 bloki CU). Dla porównania, obecny lider wydajności od AMD - Radeon R9 290X - ma „tylko” 2816 takich" i do tego pamięci HBM.

Wydaje mi się że Zieloni obawiają się że nowy topowy Radeon faktycznie może konkurować z Titanem X i 980tI, dlatego wypuścili nową kartę aby je sprzedać przed pojawieniem się realnej konkurencji która wpłynęłaba na sprzedaż ich akceleratorów.

AMD, trzymam kciuki.Pozostaje czekać do 16 czerwca.

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

wszystko na to wskazuje ale trzeba poczekać na testy w grach FURY vs 980Ti vs Titan X

 

to tylko jedyny + dla AMD bo cala seria 3xx to odgrzewany kotlet po raz 2 ( mam na myśli 7970 = 280X )

 

teraz pozostaje czekać na cene za ile będzie to oczywiście się przełoży na cene TITANA X oraz 980Ti :) ciekawe czy NV wypuści teraz Pascala bo planowany jest na początek 2016 - najlepszy okres to przedświąteczny okres :D

 

Choć jak patrze to nie ma się czym NV przejmować 970 konkuruje z 290X czyli będzie teraz konkurował z 390 a ten musi kosztować nie wiecej jak 1500zł z kolei 980 będzie konkurował z 390X..... cena 980 szybko spadnie do 1800zł - 1900zł bo tyle ta karta jest warta, oczywiście to jest uzależnione za ile będzie 390X.

 

Dla nas oczywiście to zaleta bo ceny będą niższe :D dziękuje AMD :)

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wszystkie znaki na niebie zdają łączyć się w jeden schemat.

Dlaczego Nvidiia zaprezentowała 980Ti przed wypuszczeniem R9 Fury XT?

.....

 

Wydaje mi się że Zieloni obawiają się że nowy topowy Radeon faktycznie może konkurować z Titanem X i 980tI, dlatego wypuścili nową kartę aby je sprzedać przed pojawieniem się realnej konkurencji która wpłynęłaba na sprzedaż ich akceleratorów.

Bzdury!

Napisałeś, że zieloni wydali 980Ti wcześniej aby je sprzedać przed pojawieniem się nowych kart AMD - przecież dostępność 980Ti na rynku jest znikoma! Na te karty w niektórych przypadkach trzeba czekać po kilka tygodniu od zamówienia. W Polsce dopiero kilka sklepów ma w swojej ofercie 980Ti w dodatku w znacznie ograniczonych ilościach i nie wszystkich producentów.

Wydając 980Ti przed nowymi kartami AMD, nVidia potwierdza tylko, że jest pewna swojej dominacji.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Bzdury!

Napisałeś, że zieloni wydali 980Ti wcześniej aby je sprzedać przed pojawieniem się nowych kart AMD - przecież dostępność 980Ti na rynku jest znikoma! Na te karty w niektórych przypadkach trzeba czekać po kilka tygodniu od zamówienia. W Polsce dopiero kilka sklepów ma w swojej ofercie 980Ti w dodatku w znacznie ograniczonych ilościach i nie wszystkich producentów.

Miałem to samo pisać, ale znów wzięli by mnie za fanboja nvidii i zjedli żywcem :rotfl:

Link to post
Share on other sites

:rotfl:myślicie ze Nvidia patrzy na polski rynek?

hahaha

980TI ogólnie jest ciężko dostępna, nie tylko w Polsce. Robie step up u EVGA i musze czekać az zaczną normalnie dostawac układy. Dwa, zanim zaczniesz "szydzić" z czyjeś wypowiedzi przeczytaj ją dokładnie a nie na zasadzie "rzuć okiem" :rotfl:  Z tego co widzę w poście djbeat jest odniesienie do rynku światowego :D

Link to post
Share on other sites
wszystko na to wskazuje ale trzeba poczekać na testy w grach FURY vs 980Ti vs Titan X

 

to tylko jedyny + dla AMD bo cala seria 3xx to odgrzewany kotlet po raz 2 ( mam na myśli 7970 = 280X )

 

teraz pozostaje czekać na cene za ile będzie to oczywiście się przełoży na cene TITANA X oraz 980Ti :) ciekawe czy NV wypuści teraz Pascala bo planowany jest na początek 2016 - najlepszy okres to przedświąteczny okres :D

 

Choć jak patrze to nie ma się czym NV przejmować 970 konkuruje z 290X czyli będzie teraz konkurował z 390 a ten musi kosztować nie wiecej jak 1500zł z kolei 980 będzie konkurował z 390X..... cena 980 szybko spadnie do 1800zł - 1900zł bo tyle ta karta jest warta, oczywiście to jest uzależnione za ile będzie 390X.

 

Dla nas oczywiście to zaleta bo ceny będą niższe :D dziękuje AMD :)

280 nie będą odświeżanie bo w ich miejsce wskoczy tonga.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bzdury! Napisałeś, że zieloni wydali 980Ti wcześniej aby je sprzedać przed pojawieniem się nowych kart AMD - przecież dostępność 980Ti na rynku jest znikoma! Na te karty w niektórych przypadkach trzeba czekać po kilka tygodniu od zamówienia. W Polsce dopiero kilka sklepów ma w swojej ofercie 980Ti w dodatku w znacznie ograniczonych ilościach i nie wszystkich producentów. Wydając 980Ti przed nowymi kartami AMD, nVidia potwierdza tylko, że jest pewna swojej dominacji.
 

 

Uważaj chłopie, bo Ci żyłka pęknie.

Link to post
Share on other sites

Fury X jest znacznie droższy w produkcji od 980Ti więc trzeba się spodziewać ceny przekraczającej 650$ ;)

Fury X patrząc przez pryzmat parametrów jakie najprawdopodobniej będzie miał to wielki, gorący kloc o dużej wydajności i sporym zapotrzebowaniu na prąd. Podejrzewam, że kwestia software (sterowniki) zadecyduje o lekkie przegranej w pojedynku z 980Ti. 8-)

Tak czy siak najbliższy tydzień będzie kluczowy i ostatecznie zadecyduje: Fury X vs 980Ti do mojego PC.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jeśli ta specyfikacja jest prawdziwa to przewidziałem liczbę ROPów i shaderów w wykastrowanej wersji. Science b*tches :)


Fury X jest znacznie droższy w produkcji od 980Ti więc trzeba się spodziewać ceny przekraczającej 650$ ;)

Fury X patrząc przez pryzmat parametrów jakie najprawdopodobniej będzie miał to wielki, gorący kloc o dużej wydajności i sporym zapotrzebowaniu na prąd. Podejrzewam, że kwestia software (sterowniki) zadecyduje o lekkie przegranej w pojedynku z 980Ti. 8-)

Tak czy siak najbliższy tydzień będzie kluczowy i ostatecznie zadecyduje: Fury X vs 980Ti do mojego PC.

Tyle że AMD tradycyjnie potrafi wyprodukować podobny układ taniej i ma mniejsze marże. Z drugiej strony HBM podbija cenę. Ostatecznie myślę, że Fury X będzie konkurować z Titanem X (jak mówiłem kiedyś +-10%, tego się trzymam), a dla 980Ti przeciwnikiem będzie kastrat (czyli Fury bez X).


spodziewana cena ?

Fury X WC - $850-900

Fury X - $800-850

Fury - $600

 

Strzelam. Przynajmniej tyle mniej więcej chyba powinny kosztować, żeby konkurować z Nvidią :P

Link to post
Share on other sites

Tyle że AMD tradycyjnie potrafi wyprodukować podobny układ taniej i ma mniejsze marże. Z drugiej strony HBM podbija cenę.

Druga część zdania jest prawdą natomiast pierwsza niestety już nie. Wyprodukowanie Fury X ze względu na rozmiar i wszystkie parametry jest znacznie droższe od wyprodukowania 980Ti. Nie oszukujmy się ale Fury X to będzie duuuży kloc :)

 

 

Fury X WC - $850-900

Fury X - $800-850

Fury - $600

Moim zdaniem takimi cenami AMD przegra walkę bo 980Ti za 650$ wyjdzie korzystniej ;)

 

Podsumowując: AMD musi wydać kartę wydajnościowo zbliżoną do 980Ti w nieco niższej cenie + poprawione sterowniki tak aby na linii software nie dostać po d... jeśli to zrobią to będą mieli dobrą sprzedaż.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Druga część zdania jest prawdą natomiast pierwsza niestety już nie. Wyprodukowanie Fury X ze względu na rozmiar i wszystkie parametry jest znacznie droższe od wyprodukowania 980Ti. Nie oszukujmy się ale Fury X to będzie duuuży kloc :)

No właśnie czytałem kiedyś, że już za czasów ATI mieli ogarnięte jakieś sztuczki dzięki którym potrafili osiągnąć większy uzysk niż Nvidia nawet przy zbliżonych rozmiarach, liczbie tranzystorów i tym samym procesie. Nie pamiętam szczegółów, ale podobno dzięki temu AMD od lat pierwsze wypuszcza układy w kolejnych procesach.

 

 

Moim zdaniem takimi cenami AMD przegra walkę bo 980Ti za 650$ wyjdzie korzystniej ;)

 

Zależy jaka będzie różnica wydajności między jednym a drugim. Zawsze to 50 dolków zostaje w kieszeni, jeśli byłby np. średnio 5% słabszy to może być rozsądna cena. Zobaczymy jak wyjdzie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...