Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Na slajdach może i tak xD. Myślę, że model z HBM będzie nieco lepszy od Titana X, ale różnic nie będzie jakiś diametralnych. Sam mam AMD i złego słowa nie powiem, choć czas już na zmianę. Przynajmniej u mnie żadnych problemów nie ma ani ze sprzętem, ani ze sterownikami. Żadnych bluescreenów czy komunikatów systemowych. Będę celował prawdopodobnie w R9 380X albo GTXa 970, to się okaże za miesiąc ;)

Link to post
Share on other sites

Pewnie, że tak. Ale na fejkowych zrzutach właśnie szczegóły się nie zgadzają. Zegary to każdy jeden, kto ma odrobinę pojęcia o GPU może sobie wymyślić, ale trudniej wstukać resztę numerków bez głębszej wiedzy.

Link to post
Share on other sites

Premiera nowych Radeonów 16-19 czerwiec ;)

 

A na ostudzenie:

 

Wiedźmin 3
1920x1080, Uber, HairWorks On

GTX980 1266/1750Mhz - 48.8 kl/s
R9 290 1000/1300Mhz - 28.2 kl/s


1920x1080, Uber, HairWorks Off

GTX980 1266/1750Mhz - 59.2 kl/s
R9 290 1000/1300Mhz - 41.9 kl/s

 

Jeśli nowy highend będzie wydajniejszy o 50% od R9 290 to w Wieśku 3 będzie porównywalny z 980 :o

Niestety ale włączona Tesselacja zabija te karty.

Obstawiam, że wydajność nowego highendu będzie leżała po między 980 a 980Ti.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

AMD Fury musi być wydajniejsze od tych dwóch, w przeciwnym razie nie mają po co go wypuszczać. Ma być to konkurent dla Titan X 

Nawet jeżeli nie będzie wydajniejszy (bo nie będzie) to i tak muszą go wydać aby w niższym segmencie konkurować. 

Najwydajniejszy R9 290X jest za plecami 970/980/980Ti i TitanaX więc muszę wydać nową kartę nawet jeżeli będzie słabsza od 980Ti!

 

Akurat r9 290 w tej grze chodzi pomiędzy 50 - 60 fps z off oczywiście hairworks.

Nie wciskaj kitu!!! :>

W zależności od lokacji wydajność się zmienia.

W miastach ~40kl/s

W lesie 30-40kl/s

Na bagnach 25-35kl/s

Wszystko Uber bez HW

 

Mam te karty i robiłem testy w W3

http://i61.tinypic.com/2dhcz8n.jpg

 

 

A to to jest bullshit :P

Na 970tce bez OC spada do 28fps :P

 

To nie jest żaden bullshit tylko średnia wydajność z pomiaru. Minimalnych wartości nie podawałem.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

średnia wartość więc się zgadza, czasem jest 50 a czasem 27.

Sęk w tym, że minimalny fps na 980 jest wyższy od średniego na R9 290 :/

Bez HW 980 jest wydajniejsza o ~40% natomiast z HW różnica dochodzi do 70% na korzyść 980

Widać, że włączenie HW (tesselacja) zabija 290 dlatego ludzie stosują fix w sterowniku na zmniejszony poziom tesselacji i mają lepszą wydajność z HW ale Geralt łysieje w ten sposób :E

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Generalnie to życzę AMD jak najlepiej bo zażarta konkurencja wpływa pozytywnie na mój portfel ;)

Dzisiaj jeszcze dojedzie do mnie Gigabyte GTX780 OC Wf3 więc sprawdzę jak mają się sterowniki nv i jak wygląda rywalizacja 290 vs 780 a potem karta leci na sprzedaż ;)

Link to post
Share on other sites

Ja też myślę i wiadomo, że poczekam, ale nawet jakby to dopiero po wakacjach, bo w czasie wakacji nie mam czasu tak grać i kupię coś zastępczego by ograć stare tytuły :P A po może nowy monitor , zobaczymy :)

Też czekam bardzo na premierę nowych radeonów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...