Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Dokładnie tak jest. Blokada klatek tylko z poziomu MSI Afterburner daje dobre rezultaty.

 

Tak blokada w MSI AB jest ok. Ale mialem wczesniej monitor z FreeSync 75Hz , zakres FreeSync 48-75 FPS . R9 390 w 2560x1080 produkuje grubo ponad 75 FPS w BF4 i chcac zostac przy max 75 klatek i blokujac w MSI AB rwalo niesamowicie. Blokada z panelu AMD , absolutnie wszystko ok. 

Roznica taka ze blokada klatek z panelu AMD trzyma FPS minimalnie ponizej granicy 75 (jakos tak 74.5) . A ta Z MSI AB czasem lekko wychodzi ponad. Doslownie wystarczy 75.1 FPS i FreeSync sie wylacza co strasznie widac. 

Problem z blokada klatek z panelu AMD jest taki ze co nowe sterowniki Beta to raz dziala , a raz nie.  :roll:

Link to post
Share on other sites

Tego do końca nie wiadomo,też tak myślałem ale jest sporo osób które myśli że jest jeszcze mocniejsza karta.

Nie ma już mocniejszej karty - to jest topowy Polaris 10!

Następna kartą będzie znacznie słabsza wersja na Polaris 11 a później już Vega

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Polecam zablokować na 30 fps z vsync. Grać się nie da.  

Na AMD nigdy nie bawiłem się w 30 fps + vsync ale na NV działa to bardzo dobrze ze względu na adaptive vsync.

Ostatnio ogrywałem Wiedźmina 3 na GTX750Ti w stałych 30kl/s + Adaptive vsync i gra działała bardzo płynnie pod warunkiem, że blokowałem klatki w MSI Afterburner. Na blokadzie z poziomu gry szarpało jak cholera :/

Teraz znowu siedzę na AMD - R9 290 TriX.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiedźmina 3 na GTX750Ti w stałych 30kl/s + Adaptive vsync i gra działała bardzo płynnie

 

Potwierdzam. Z tym, że ja używam "częstotliwość odświeżania o połowę mniejsza" aby wymusić 30 fps. Nie stosuję dodatkowo msi w takim przypadku. 

 

Jak możesz to sprawdź jak to działa na amd z msi, 30fps i vsync. 

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Z tym, że ja używam "częstotliwość odświeżania o połowę mniejsza" aby wymusić 30 fps. Nie stosuję dodatkowo msi w takim przypadku.

Dokładnie to jest adaptive vsync "częstotliwość odświeżania o połowę mniejsza".

 

 

Jak możesz to sprawdź jak to działa na amd z msi, 30fps i vsync. 

Sprawdziłem.

Ustawiając blokadę 30fps w MSI Afte. i vsync z poziomu gry, płynność jest tragiczna i obraz cholernie szarpie. Wyłączając v-sync jest poprawa bo obraz już tak nie szarpie i ruchy myszką nie pływają tak na boki. Ponowne załączenie vsync całkowicie eliminuje problem i obraz jest tak samo płynny jak na kartach NV!

Jest jakiś problem z vsync dlatego polecam go na chwilę wyłączyć, pograć i załączyć - poprawa płynności jest znaczna!

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Keczu-jak sprawuje się free sync mając 40klatek czujemy płynność 60k/s? Zastanawiam się nad monitorem z FS,

 

No wiec odpowiedz jest nie. Gra wyglada lepiej , ale odczucie na ruch myszka itp. masz nadal jak przy 40 FPS. Zalezy od typu gry te 40 FPS wystarczy do komfortowego grania , w jakas strategie czy cos podobnego to z FreeSync bedzie poprostu plynniej wygladac na ekranie.

FreeSync dla mnie bardziej sie sprawdza przy ponad +~80 klatkach. Gram glownie w BF4 i wszystko ponizej juz jakos widze. Zalezy kto jak jest wyczulony. Gra jest plynna i nie rwie ekranu. Absolutnie nic. Naprawde fajna sprawa.

Mialem wczesniej monitor z FreeSync 75Hz i to bylo troche za malo. Chodzi o to ze 75 FPS do BF4 prawie wystarczy ,ale trzeba wtedy ograniczac klatki jesli karta moze wiecej.  

Teraz najgorsze z FreeSync. Jak juz sie raz sprobuje to ciezko bez tego sie obyc, zaczniez zauwazac najmniejsze rwanie ekranu bez tej opcji  :o

Kiedys gralem na FHD 60HZ z HD7990, R9 295x2 i wiecek klatek tym lepiej czuje sie gre (jak ktos nie wie o co chodzi niech zapyta kogos kto gra w CS:GO po co im po 300 fps)  i rwanie ekranu mi nie przeszkadzalo. 

 

G-sync na 100% i FreeSync na 99% przu ok 40 FPS i mniej poprostu dubluja klatke. Monitor zamiast odswiezac 40 razy na sekunde , robi to 80 razy. Tylko robi kazda klatke dwa razy i stad ta plynnosc. Odczucie dalej "lagowate" jak przy tych niskich FPS. Nie jestem pewien co do FreeSync bo mieli to dawno temu zaktualizowac, ale nadal podaja zakres w jakim dziala FreeSync przy niektorych monitorach.

Widzialem video jak sprawdzali to oscyloskopem , G-sync ponizej 20 FPS nawet pakuje trzy powtorzone klatki.

Poprostu monitory nie potrafia tak nisko zejsc z odswiezaniem.

Wiec ogolnie polecam, ale nie do FPS-ow i slabej karty z nadzieja ze przy 40 klatkach nagle stana sie grywalne na ultra ustawieniach. Kampanie to mozna jeszcze pograc , ale do multi....  przynajmniej dla mnie potrzeba +80 FPS. 

 

Podsumowujac wyglada to tak. Gralem na tym 75Hz monitorze (2560x1080) w BF4 majac GTX 980ti. Karta na ultra ustawieniach dawala ok. 120~180 FPS , zalezy od mapy. Sprzedalem i kupilem R9 390. Z blokada na 75 FPS tak zeby zostac w zakresie FreeSync gra wygladala lepiej, plynniej, gralo sie przyjemniej niz na duzo mocniejszej  980-tce Ti bez ograniczania klatek i FreeSync. 

Teraz mam monitor 144Hz i rowniez FreeSync w pelnym zakresie i niedawno sprzedany R9 390 dawal najlepiej wygladajaca rozgrywke jaka widzialem przy ~75-120 FPS. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Krew i wino na r9 390 1130/1600 Działa tragicznie w lokacjach w lesie mam nie raz 35 FPS 

i to na Cieniach HIGH i widoczności roślinności HIGH 

takie fps to ja miałem na R9 280X w podstawce jakie mam na R9 390 w krew i wiono  :/

Link to post
Share on other sites

Nie ma już mocniejszej karty - to jest topowy Polaris 10!

Następna kartą będzie znacznie słabsza wersja na Polaris 11 a później już Vega

Były przecieki że karta ma mieć 40 bloków CU co oznaczało by 2560 procesorów strumieniowych.

RX 480 ma 36 bloków CU i 2304 procesory strumieniowe.

Plotki o przedziale cenowym 100$-300$, gdzie RX 480 4gb ma kosztować 199$,wersja 8gb 229$.

Brakuje czegoś między 230$-300$ (można założyć że RX 480 hybryda będzie kosztować między 229-250$).

Pożyjemy, zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Krew i wino na r9 390 1130/1600 Działa tragicznie w lokacjach w lesie mam nie raz 35 FPS 

i to na Cieniach HIGH i widoczności roślinności HIGH 

takie fps to ja miałem na R9 280X w podstawce jakie mam na R9 390 w krew i wiono  :/

Może coś Ci się porąbało w systemie bądź w plikach gry, że masz takie spadki :/

Ja gram na R9 290 @ 1100/1375Mhz i mam stałe 60kl/s bez względu na lokację.

Gram bez HW w ustawieniach Uber i jedynie cienie, woda i zasięg roślinności mam na High, HBAO+ włączone.

 

EDIT

Ustaw wodę na High.

Nie wiem czy wiesz ale pod ustawieniami wody Uber kryje się factor tesselacji x64, który zabija wydajność kart AMD nawet tam gdzie nie ma wody! Pod ustawieniami wody High masz już factor tesselacji x32 i karty AMD zyskują ~25% wydajności ;)

Poczytaj

http://forum.benchmark.pl/topic/89944-temat-ogólny-wiedźmin-3-dziki-gon/?p=2131995

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

No wiec odpowiedz jest nie. Gra wyglada lepiej , ale odczucie na ruch myszka itp. masz nadal jak przy 40 FPS. Zalezy od typu gry te 40 FPS wystarczy do komfortowego grania , w jakas strategie czy cos podobnego to z FreeSync bedzie poprostu plynniej wygladac na ekranie.

FreeSync dla mnie bardziej sie sprawdza przy ponad +~80 klatkach. Gram glownie w BF4 i wszystko ponizej juz jakos widze. Zalezy kto jak jest wyczulony. Gra jest plynna i nie rwie ekranu. Absolutnie nic. Naprawde fajna sprawa.

Mialem wczesniej monitor z FreeSync 75Hz i to bylo troche za malo. Chodzi o to ze 75 FPS do BF4 prawie wystarczy ,ale trzeba wtedy ograniczac klatki jesli karta moze wiecej.  

Teraz najgorsze z FreeSync. Jak juz sie raz sprobuje to ciezko bez tego sie obyc, zaczniez zauwazac najmniejsze rwanie ekranu bez tej opcji  :o

Kiedys gralem na FHD 60HZ z HD7990, R9 295x2 i wiecek klatek tym lepiej czuje sie gre (jak ktos nie wie o co chodzi niech zapyta kogos kto gra w CS:GO po co im po 300 fps)  i rwanie ekranu mi nie przeszkadzalo. 

 

G-sync na 100% i FreeSync na 99% przu ok 40 FPS i mniej poprostu dubluja klatke. Monitor zamiast odswiezac 40 razy na sekunde , robi to 80 razy. Tylko robi kazda klatke dwa razy i stad ta plynnosc. Odczucie dalej "lagowate" jak przy tych niskich FPS. Nie jestem pewien co do FreeSync bo mieli to dawno temu zaktualizowac, ale nadal podaja zakres w jakim dziala FreeSync przy niektorych monitorach.

Widzialem video jak sprawdzali to oscyloskopem , G-sync ponizej 20 FPS nawet pakuje trzy powtorzone klatki.

Poprostu monitory nie potrafia tak nisko zejsc z odswiezaniem.

Wiec ogolnie polecam, ale nie do FPS-ow i slabej karty z nadzieja ze przy 40 klatkach nagle stana sie grywalne na ultra ustawieniach. Kampanie to mozna jeszcze pograc , ale do multi....  przynajmniej dla mnie potrzeba +80 FPS. 

 

Podsumowujac wyglada to tak. Gralem na tym 75Hz monitorze (2560x1080) w BF4 majac GTX 980ti. Karta na ultra ustawieniach dawala ok. 120~180 FPS , zalezy od mapy. Sprzedalem i kupilem R9 390. Z blokada na 75 FPS tak zeby zostac w zakresie FreeSync gra wygladala lepiej, plynniej, gralo sie przyjemniej niz na duzo mocniejszej  980-tce Ti bez ograniczania klatek i FreeSync. 

Teraz mam monitor 144Hz i rowniez FreeSync w pelnym zakresie i niedawno sprzedany R9 390 dawal najlepiej wygladajaca rozgrywke jaka widzialem przy ~75-120 FPS. 

Który masz monitor?Asus MG279Q czy jakiś inny?

Link to post
Share on other sites
Krew i wino na r9 390 1130/1600 Działa tragicznie w lokacjach w lesie mam nie raz 35 FPS

 

 

Może coś Ci się porąbało w systemie bądź w plikach gry, że masz takie spadki :/ Ja gram na R9 290 @ 1100/1375Mhz i mam stałe 60kl/s bez względu na lokację.

Na bank mu się coś porąbało w sysetmie/plikach. Mi również na r9-290 (aka r9-390) przy zegarach 1100/1500 gra chodzi niemal ciągle przy 60fps z ustawieniami 1080p, uber bez HW, bez poprawek w sterownikach odnośnie mnożnika teselacji.

 

Poprawka.

Są miejsca, gdzie fps spada mi do ~40 na ww oc. Patrz save'y miejsc testowych z PPC.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...