Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

1. Nie licząc powyższego błędu z oc, to są ok. Ja jakichś artefaktów nie uświadczyłem (nie licząc tych na podbitych zegarach bez dodatkowego napięcia). W wiedźmina grałem na nich dobre 3h i żadnych problemów. Faktycznie zmniejszyły się mikroprzycięcia ledwo po włączeniu gry. Więcej gier nie testowałem.

2. U mnie było to dodatkowe kilkadziesiąt MHz więcej, ale ryzyko problemów ze startem systemu póki co nie jest warte wyciskania tych kilku dodatkowych MHz.

Ogólnie podkręcanie jest trochę pokręcone na tych sterownikach i można się niemile zdziwić, szczególnie podczas prób wyciśnięcia więcej. Problemy są w msi ab (używam na co dzień, v4.1.1), sapphire trixx (tu sprawdzałem na wersji v5.2.1) jak i w samym overdrive w sterowniku (tu też sprawdzałem).

 

Adek221, to nie było 1,62V, tylko +162mV
Link to post
Share on other sites

Przepraszam mój błąd, na mojej od MSi niby bez OC temperatury bywają znośne 71-73 stopnie ale po oc czasami robi się głośno 

jeżeli takie wyniki są na szafirze to chętnie bym ją zmienił ale nie mam jak już chyba,

w Zalman Z3 PLUS przy zamkniętej budzie mam 95 stopni xD  dwa wiatraki wtaczające powietrze trzy wypychające, bez boku na budzie jak pisałem w Valley miałem 68 na 45% wiatraka 

 

chyba coś wkręcasz nie możliwe jest mieć takich temperatur na takim napięciu dla próby 

zrobiłem test identyczne ustawienia co ty i 55% wiatraki 

85 stopni na GPU i 84 na Vram 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Ale co ty chcesz porównywać, całkiem inne chłodzenia i do tego sapphire ma 3 wentylatory i duuużo wyższą maksymalną prędkość obrotową wentylatorów. Na 100% jest ~4200rpm, gdzie na msi będzie zaledwie połowa lub 2/3 tego przy 2 wentylatorach.

Link to post
Share on other sites

No, to też zauważyłem wczoraj pod wieczór, tylko że w moim przypadku to nie było 20% a ostatnia zatwierdzona prędkość w trixx'ie lub sterowniku. Uruchomiłem ponownie komputer i nagle suszara na 70%. Pomógł mi reset w programie. Reset w sterowniku nic nie daje, bo po uruchomieniu ponownym jest znowu ostatnio zatwierdzone, natomiast ręczne wyzerowanie i zatwierdzenie działa. Dziwnie to zmaścili.

 

Edit...

Próbowałem dowiedzieć się, w jaki sposób to się blokuje i teraz już za cholerę nie mogę przywrócić automatu na stałe. Ustawiłem na 50% by nie ogłuchnąć a wiedzieć kiedy wentylator jest ustawiony na sztywno. Ręczne przestawienie oraz reset w sterowniku, msi ab ani trixx'ie nic nie daje. Wentylator idzie na automacie do ponownego uruchomienia komputera, potem znowu na sztywno 50%...

Co za bezsens :[ Mam nadzieję, że naprawią to dzisiaj tak jak zapowiadali.

 

PS: Jak ktoś ma jeszcze zainstalowanego crimsona i działa mu automat. Nie sprawdzajcie i pod żadnym pozorem nie bawcie się regulacją wentylatorów. ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...