Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Panowie spokojnie, ja tam bym chciał by to się prawdą okazało , jeżeli tak to szkoda mi tych co kupili już 1080 i 1070 bo jeżeli cena też się potwierdzi to 2 x RX480 będzie lepszą opcją jak 1080  - to że będzie wiecej W nie szkodzi róznica będzie pewnie wynosić ok 120W.

 

Cena za GTX 1080 - 700 vs 500 za CF z RX480 myśle że 200 dolców nie jestem w stanie przez 2-3lata w prądzie zapłacić ;)

 

najgorszy jest czas oczekiwania...... bo zasypują nas plotkami które nie wiadomo czy się potwierdzą.

Link to post
Share on other sites

Panowie spokojnie, ja tam bym chciał by to się prawdą okazało , jeżeli tak to szkoda mi tych co kupili już 1080 i 1070 bo jeżeli cena też się potwierdzi to 2 x RX480 będzie lepszą opcją jak 1080  - to że będzie wiecej W nie szkodzi róznica będzie pewnie wynosić ok 120W.

 

Cena za GTX 1080 - 700 vs 500 za CF z RX480 myśle że 200 dolców nie jestem w stanie przez 2-3lata w prądzie zapłacić ;)

 

najgorszy jest czas oczekiwania...... bo zasypują nas plotkami które nie wiadomo czy się potwierdzą.

 

 

Ty na poważnie uważasz, ze działanie dwoch słabych kart bedzie dawało większy komfort grania niż jedna mocna ?? tyle lat mija w temacie lączenia kart i dalej jest słabo, a tutaj nagle ze lepiej kupic 2x480 niż jedna 1070 czy tam 1080. 

Link to post
Share on other sites
Raczej niemożliwe, przelicznik ponad 5,5 PLN, takiego czegoś nawet w tym momencie w Pascalach nie ma....

 

1070 miał kosztowac 379 dolców czyli powinno być 3,9 x 379 = 1478zł, a w sklepach po 2300zł / 3,9 = 590 dolarów, jezeli cena nawet była bez VATu to 379 + 23% = 466 czyli 1817zł......

 

chciałbym zapłacić za RX480 200 dolarów = 780zł :) ale zrozum to niemożliwe......

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

 

 

Ty na poważnie uważasz, ze działanie dwoch słabych kart bedzie dawało większy komfort grania niż jedna mocna ?? tyle lat mija w temacie lączenia kart i dalej jest słabo, a tutaj nagle ze lepiej kupic 2x480 niż jedna 1070 czy tam 1080.

 

kto powiedział że są słabe ? nie ma jeszcze wyników..... to tak samo jakbyś powiedział czy naprawde jest sens łaczenia w SLI 1070 lepiej kupić TITANA XTX ( czy jak mu tam będzie) lub 1080Ti.....

Link to post
Share on other sites

 

 

kto powiedział że są słabe ? nie ma jeszcze wyników..... to tak samo jakbyś powiedział czy naprawde jest sens łaczenia w SLI 1070 lepiej kupić TITANA XTX ( czy jak mu tam będzie) lub 1080Ti.....[/quote

 

Mowiac slabe mialem na mysli, ze wiele lepiej miec jedna karte niz laczyc dwie i nie mam tu na mysli konkretnych modeli, czy to 480 czy to 1070, ale z dwojga zlego karty od amd i tak juz lepiej sie skaluja niz sli. Szkoda tracic nerwow na CF i SLI.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze problem z tym ze nie każda gra ma od razu profil do cf czy ski :P

Zgadza się, ale po cholerę to komu?   :)

To nie jest karta do grania w 4K, tylko tak jak GTX 980 do komfortowego grania w 1080p, i może jeszcze 1440p.

Tam to spokojnie wystarczy, a ta karta nigdy nie była dla tego targetu który kupuje najdroższe monitory 4K ("gejmingowe" oczywiście, bo na innych nie da się grać! :), tylko dla ludzi grających głównie w 1080p.

Przykład z wydajnością w CF był ciekawostką mającą nawiązać do hitu rynkowego ostatnich tygodni, a nie sugerować że każdy ma od razu kupować zestawy po dwie sztuki RX 480  ;)

Jeśli wydajność z "przecieków" się potwierdzi to otrzymamy 980/Ti za kwotę 1300 zł maks, przy poborze połowy prądu wyciąganego z gniazda przez R 390.

 

Ps. zresztą nadal nie ma pojedynczej karty zapewniającej komfort w 4K, Pascal daje ~40 FPS zamiast 30 jakie były na 980 Ti, więc to nadal nie są karty do 4K.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

@dawidoff

Cały czas piszesz głupoty!

Nie umiesz dokładnie czytać tego co zostało Ci na tacy przedstawione?

 

GTX1070 Founders Edition (Referent) został wyceniony na 449$ natomiast MSRP (sugerowana cena) dla kart niereferencyjnych została ustalona na 379$.

Trzeba pamiętać, że MSRP jest to sugerowana cena i nic więcej. Producenci i tak ustalają swoją cenę.

Kolejna sprawa to są ceny w dolarach gdzie nie masz uwzględnionego opodatkowania, W naszym kraju podatek VAT wynosi 23% więc do tych cen dolicz sobie 23%.

 

W przypadku RX 480 8GB, które ma kosztować 230$ przeliczasz:

230$ x 3.91pln (kurs dolara) + 23% = ~1106pln.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Czy ceny o których się tutaj wspomina (199 i 229 dolarów) to ceny producenta do której doliczy się marże sprzedawców, czy to sugerowana cena netto w sklepie, do której wystarczy doliczyć vat?

Edytowane przez weres
Link to post
Share on other sites

Producent podaje cenne netto i tyle. Przecież vat w kazdym panstwie jest inny, ba nawet 

w roznych stanach usa chyba jest rózny. Amd podało cenne netto, a vat i to co sprzedawcy sobie doliczaja to inna juz bajka. Od amd nie zalezy ile sobie jakis sklep zechce na produkcie zarobic

Link to post
Share on other sites

@dawidoff

Cały czas piszesz głupoty!

Nie umiesz dokładnie czytać tego co zostało Ci na tacy przedstawione?

 

GTX1070 Founders Edition (Referent) został wyceniony na 449$ natomiast MSRP (sugerowana cena) dla kart niereferencyjnych została ustalona na 379$.

Trzeba pamiętać, że MSRP jest to sugerowana cena i nic więcej. Producenci i tak ustalają swoją cenę.

Kolejna sprawa to są ceny w dolarach gdzie nie masz uwzględnionego opodatkowania, W naszym kraju podatek VAT wynosi 23% więc do tych cen dolicz sobie 23%.

 

W przypadku RX 480 8GB, które ma kosztować 230$ przeliczasz:

230$ x 3.91pln (kurs dolara) + 23% = ~1106pln.

 

 

co mam ci napisać to że jesteś Fanboyem NVidii? bo jak można to nazwać co mi piszą cena z VAT policzona ok sugerowana 379 + 23% VAT policzyłem cene 379 + 23% = 466 czyli 1817zł....... jest OK i marża 500zł od Januszy

 

Tace to masz w kościele bo tylko tyle można powiedzieć, widziałem wcześniejsze posty to co piszesz nt AMD i NV wiec sorry masz zielone klapki na oczach. Ja cały czas jade na NV od serii 8800GT miałem tylko drobny epizod z R9 270 i cieszę się że AMD w końcu jeżeli te plotki są prawdziwe odbiją się od dna......

 

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

co mam ci napisać to że jesteś Fanboyem NVidii? bo jak można to nazwać co mi piszą cena z VAT policzona ok sugerowana 379 + 23% VAT policzyłem cene 379 + 23% = 466 czyli 1817zł....... jest OK i marża 500zł od Januszy

 

Bar....e!

GTX1070 nie kosztuje 379$ tylko 449$!!! Wbij sobie to do głowy!

Po raz drugi to napiszę i zapamiętaj!

449$ to jest cena dla GTX1070 Founders Edition a 379$ to jest MSRP czyli cena SUGEROWANA. Producenci tacy jak Asus, MSI, Gigabyte, EVGA mogą ustalić cenę jaką zasugerowała nVidia (379$) ale nie muszą i tego nie robią.

Dałeś się złapać w marketingowy bełkot z pierwszego pokazu Pascala i dalej chodzisz i powielasz głupoty!

 

W naszym kraju GTX1070 Founders Edition kosztuje 2299zł

449$ x 3.91 (kurs dolara) + 23% VAT = 2159zł

2299zł vs 2159zł - różnica w cenie to podatek od nowości.

 

Tace to masz w kościele bo tylko tyle można powiedzieć, widziałem wcześniejsze posty to co piszesz nt AMD i NV wiec sorry masz zielone klapki na oczach.

Zielone klapki a jadę na R9 290 i czekam na Crossfire RX 480...

Opanuj się i zacznij czytać ze zrozumieniem!  

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Prezentacja AMD rozczarowała, Lisa mignęła kartami bełkocząc cały czas marketingowe banały o tym jaka jest szczęśliwa że tu jest i jakie AMD jest szczęśliwe że robi karty dla graczy, zero konkretów.

Pokazano wreszcie 470 i 460, przy czym 470 wcale nie miał chłodzenia, a 460 wyglądał z tym mikrym chłodzonkiem jak karta z najniższej półki albo innej epoki.

Pokazano też rzekomo Dooma na Zen, przy czym tutaj też szczędzono na konkretach bo nie podano absolutnie żadnych szczegółów na temat konfigu czy też choćby ustawień gry.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

460 to jest karta z niższej półki. Pobiera mało energii, to po co lepsze chłodzenie.

Zgadza się ale bez szczegółów na temat wydajności pozostają tylko wrażenia wizualne,a te były średnie.

Ogólnie cała ta seria sprawia trochę wrażenie robionej na szybko i dociskanej kolanem, a to może oznaczać klapę bo nadmuchali balon już konkretnie i teraz ludzie nie zadowolą się byle czym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...