Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Jak oceniacie OC ? na tą serie dobre czy kiepskie
 

Może w mhz słabo to wypada, ale takie OC daje mocnego kopa wydajnościowego. Ogólnie dobra jest ta seria, poprzednia też nie była zła, zmiana producenta GPU oraz pewne udoskonalenia w rdzeniu + sterowniki zrobiły swoje. 

Link to post
Share on other sites

Ogólnie dobra jest ta seria, poprzednia też nie była zła, zmiana producenta GPU oraz pewne udoskonalenia w rdzeniu + sterowniki zrobiły swoje. 

 

Dalej wierzysz, że jest to nowa seria?

Strasznie naiwny jesteś :D

 

Prócz większej ilości vram w dodatku szybszej nic się nie zmieniło i w "nowych" R9 390 siedzi stary rdzeń z R9 290 z nieco większym taktowaniem. Żadnych zmian w rdzeniu GPU nie ma i to jest stary Hawaii Pro na GCN 1.1!

Nawet samo AMD po "cichu" przyznało, że są to stare karty i takie R9 390 możesz łączyć w CF z R9 290 :>

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Kartę zakupiłem 09.07 było to kolejne spotkanie z kartami od MSI i w porównaniu do dwóch modeli 290X od MSI muszę stwierdzić ze jest postęp Msi 290x gaming przy 1160mhz rozgrzewała się po chwili do ponad 90stopni i zbijała taktowania. Na oficjalnym podkręcaniu max dla rdzenia - 1190mhz

Msi 390 zakupiony niedawno po podkręceniu dochodzi do 80stopni ale dopiero po wpisaniu komedny /wi6,30,8d,20 wówczas mam większe napięcie i otrzymuje 1200mhz testowany, katowany w Tomb Raider oraz Lord of Fallen.

Jestem kartą zadowolony w spoczynku załącza się tryb półpasywny.

 

 

 

Wolnyfull jakie napięcie ? :)

 

1344mV, taką wartość pokazuje msi afterburner.

Póżniej wrzuce screeny przed i po oc i wynik otrzymany w TR oraz fire strike.

 

 

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa jak to jest z pamięciami na hawaii/grenada wiele razy wyczytuje na forach ze te karty najlepiej śmigają na taktowanich takich===>1250mhz(290,290X),1375mhz,1500mhz(390,390X),1625mhz itd. Taktowanie pamięci 1300mhz jest gorsze od 1250mhz? jak to jest z tymi pamięciami?

 

 

EDIT:

 

Stock: 1040/1500

http://www.3dmark.com/3dm/7765355?

 

Oc: 1200/1625

http://www.3dmark.com/3dm/7765491?

 

Myślę ze to nie koniec możliwości mojej karty, lecz dalej na chwilę obecną tyle mi wystarczy.

Powiadają ze hawaii jest wyżyłowanym rdzeniem, może...ale fakt jest taki ze można również te karty ładnie podkręcić. ;)

Edytowane przez Wolnyfull
Link to post
Share on other sites
pamięci 1300mhz jest gorsze od 1250mhz? jak to jest z tymi pamięciami?

Karta ustawia timingi zależnie od "koszyka" do którego należy ustawione taktowanie pamięci. Stąd podkręcenie o 50MHz może się nie opłacać.

Tak jak to zostało opisane tutaj na przykładzie 280X. https://litecointalk.org/index.php?topic=12369.0

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Kartę zakupiłem 09.07 było to kolejne spotkanie z kartami od MSI i w porównaniu do dwóch modeli 290X od MSI muszę stwierdzić ze jest postęp Msi 290x gaming przy 1160mhz rozgrzewała się po chwili do ponad 90stopni i zbijała taktowania. Na oficjalnym podkręcaniu max dla rdzenia - 1190mhz

Msi 390 zakupiony niedawno po podkręceniu dochodzi do 80stopni ale dopiero po wpisaniu komedny /wi6,30,8d,20 wówczas mam większe napięcie i otrzymuje 1200mhz testowany, katowany w Tomb Raider oraz Lord of Fallen.

Jestem kartą zadowolony w spoczynku załącza się tryb półpasywny.

 

 

 

 

 

1344mV, taką wartość pokazuje msi afterburner.

Póżniej wrzuce screeny przed i po oc i wynik otrzymany w TR oraz fire strike.

 

 

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa jak to jest z pamięciami na hawaii/grenada wiele razy wyczytuje na forach ze te karty najlepiej śmigają na taktowanich takich===>1250mhz(290,290X),1375mhz,1500mhz(390,390X),1625mhz itd. Taktowanie pamięci 1300mhz jest gorsze od 1250mhz? jak to jest z tymi pamięciami?

 

 

EDIT:

 

Stock: 1040/1500

http://www.3dmark.com/3dm/7765355?

 

Oc: 1200/1625

http://www.3dmark.com/3dm/7765491?

 

Myślę ze to nie koniec możliwości mojej karty, lecz dalej na chwilę obecną tyle mi wystarczy.

Powiadają ze hawaii jest wyżyłowanym rdzeniem, może...ale fakt jest taki ze można również te karty ładnie podkręcić. ;)

Gdzie ta komendę wpisałes?

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdzie ta komendę wpisałes?

 

-utwórz skrót od msi afterburner

-wejdź w właściwości tego skrótu 

-w target/cel wpisz /wi6,30,8d,20 (wtedy uzyskasz +200, jak wpiszesz 30 to +300 mv itd.)

-zapisz zmiany

-teraz przed włączeniem msi afterburner,najpierw włączasz ten skrót, a później program właściwy i tyle,operacje tą musisz powtarzać za każdym razem jak włączasz kompa

 

http://i1318.photobucket.com/albums/t644/paconan/propiedades_zps7573fd8b.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1344mV, taką wartość pokazuje msi afterburner.

Katowanie karty takim napięciem dla minimalnego zysku wydajności kosztem znacznie większego poboru prądu, wydzielanej temperatury i hałasu nie jest zbyt rozsądne.

Moja R9 290 TriX robiła 1200Mhz z napięciem 1.28V i przy takich ustawieniach podczas gry Wiedźmin 3 platforma z sygnatury wciągała ponad 420W. Dla porównania GTX970@1500Mhz generował minimalnie większą wydajność przy poborze nie przekraczającym 290W.

 

Powiadają ze hawaii jest wyżyłowanym rdzeniem, może...ale fakt jest taki ze można również te karty ładnie podkręcić. ;)

Tylko jakim kosztem?

Przy takim OC jakie zrobiłeś dostałeś 10-15% większą wydajność a pobór prądu wzrósł o ponad 30%. Do tego dochodzą znacznie większe temperatury i generowany hałas z układu chłodzenia. 

 

Moim zdaniem warto podbić taktowania ale bez ruszania napięcia bo wtedy stosunek performance/watt dramatycznie spada.

Link to post
Share on other sites

u mnie max karta 1175 osiąga MSI R9 390 z na pamięciach mam 1625 więcej nie podbijałem 

powyżej 1175 łapie artefakty. Ale jestem zadowolony, 

myślicie że jakieś inne biosy w przyszłości mogą poprawić jej OC ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...