Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Ważna kwestia. W catalystach wystarczy zmienić teselacje z optymalizacji AMD na własną albo na to by ustawienia dobierać opcji software. Tyle.

HWoff i wszystko w temacie.

Po 1

Wymuszenie w sterownikach tesselacji na x8 powoduje zmniejszenie ilości generowanych włosów geralta i otoczenia. Przybliż obraz to zobaczysz, że brakuje 1/3 wlosów - stąd większa wydajność.

Po 2

Po włączeniu HW GTX780 zaczyna tracić do R9 290 jeszcze więcej.

To przestań powielać mity i skup się na faktach

Fakt jest taki, że sterowniki AMD mają większy narzut na procesor niż sterowniki Nv. Pogódź się z tym ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Po 1

Wymuszenie w sterownikach tesselacji na x8 powoduje zmniejszenie ilości generowanych włosów geralta i otoczenia. Przybliż obraz to zobaczysz, że brakuje 1/3 wlosów - stąd większa wydajność.

Po 2

Po włączeniu HW GTX780 zaczyna tracić do R9 290 jeszcze więcej.

Po pierwsze ja o teselacji nie pisalem odnośnie W3 tylko ogolnie.

 

Po drugie NV sztucznie zabija wydajność kaplerow by napedzic sprzedaż maxwellow.

 

Co do wiedzmina to do włosów geralta wystarczy teselacja x16 bo powyżej nie ma roznicy i tak jest jak wybierzemy by aplikacja dobierala ustawienia. Domyslnie w catalystach jest ustawiona optymalizacja AMD czyli (chyba) x64.

Link to post
Share on other sites
No właśnie czytałem kiedyś, że już za czasów ATI mieli ogarnięte jakieś sztuczki dzięki którym potrafili osiągnąć większy uzysk niż Nvidia nawet przy zbliżonych rozmiarach, liczbie tranzystorów i tym samym procesie

Nazywali to reczne projektowanie

 

 

Fakt ale chyba tylko w Twojej główce :)

Radeony maja wiekszy narzut sterownika i to fakt ;)

 

 

Spoko, artykuł jest akurat o błędach w sterownikach.

przekopałem mnóstwo gier na radeonach x1950 pro , hd4870 , hd6850 , hd7850 i hd7970 i tylko w metroo LL coś znalazłem .Pomijam cienie dts w x 1950 pro bo one nie wchodziły w skład dx 9.0 a były wynalazkiem nvidii

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Sry ze sie tak wtrace ale jak myslicie? Ceny r9 290 duzo spadna zaraz po premierze nowej serii? Bo mam zamiar kupic wlasnie 290tke i nie wiem czy oplaca mi sie czekac

 

Nie raczej spadną tylko na pewno spadną. Nie ważne czy 390 będzie miała identyczną wydajność jak 290 ale i tak zajmie jego miejsce w szeregu, a żeby sprzedawały się karty z serii 3xx trzeba obniżyć cenę za serię 2xx to chyba logiczne.

Link to post
Share on other sites

Szału nie ma bo na powietrzu bedzie bardzo głosno . Pewnie przegraja oc oraz narzutem sterownika a o gry sie nie martwie ;)


http://cdn.videocardz.com/1/2015/06/AMD-Radeon-Fury-X-backplate.jpg

 

 

http://cdn.videocardz.com/1/2015/06/AMD-Fury-X.jpg

 

 

Juz przy tych rozmiarach jest skazany na niepowodzenie %-)

Zaden laik go nie kupi :wariat:

Edytowane przez dam111111
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Moze jakis bład programu .

 

http://www.3dmark.com/3dm/4838360

ja mam też %-)

 

0MHz to się często zdarza, ale nie 500. Z drugiej strony wcześniej na SiS wypływały próbki z zegarami rzędu 500-700MHz. Teoretycznie to przepustowość porównywalna z R9 290X. Coś mało, chociaż może kompresja, większy cache i mniejsze opóźnienia tutaj pomogły... O ile te dane są prawdziwe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...