Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Druga część zdania jest prawdą natomiast pierwsza niestety już nie. Wyprodukowanie Fury X ze względu na rozmiar i wszystkie parametry jest znacznie droższe od wyprodukowania 980Ti. Nie oszukujmy się ale Fury X to będzie duuuży kloc :)

 

 

Moim zdaniem takimi cenami AMD przegra walkę bo 980Ti za 650$ wyjdzie korzystniej ;)

 

Podsumowując: AMD musi wydać kartę wydajnościowo zbliżoną do 980Ti w nieco niższej cenie + poprawione sterowniki tak aby na linii software nie dostać po d... jeśli to zrobią to będą mieli dobrą sprzedaż.

A czemu niby miala by być tańsza?? Żebyś mógł sobie kupić taniej kartę od zielonych?? Życzę ci żeby za rok NV za titana policzyla sobie 3k$ a za odpowiednika 980ti 1,5k$.

Link to post
Share on other sites

A czemu niby miala by być tańsza?? Żebyś mógł sobie kupić taniej kartę od zielonych?? Życzę ci żeby za rok NV za titana policzyla sobie 3k$ a za odpowiednika 980ti 1,5k$.

Bo AMD to słabsza marka niż Nvidia. Poza tym PhysX i CUDA dodają nieco wartości. Nie oszukujmy się, gdyby jedna i druga firma wypuściła niemal identyczne układy to te ze znaczkiem GeForce sprzedałyby się lepiej.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

A czemu niby miala by być tańsza?? Żebyś mógł sobie kupić taniej kartę od zielonych??

Żeby nawiązać rywalizację z 980Ti 8-)

Tylko agresywna polityka cenowa zapewni AMD dobrą sprzedaż.nowych kart.

Zobacz sobie jak wygląda pojedynek R9 290X vs GTX970.

Obydwie karty zapewniają podobne osiągi ale GTX970 ma znacznie mniejszy pobór, mniej się grzeje, chłodzenia są cichsze a sterowniki nv są zdecydowanie lepiej dopracowane niż te od AMD. Ceny kart są podobne a i tak 95% potencjalnych klientów wybiera GTX970.

Jeżeli nie zawalczą ceną to sytuacja się powtórzy i ludzie będą brać GTX980Ti,

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
Bo AMD to słabsza marka niż Nvidia. Poza tym PhysX i CUDA dodają nieco wartości. Nie oszukujmy się, gdyby jedna i druga firma wypuściła niemal identyczne układy to te ze znaczkiem GeForce sprzedałyby się lepiej.
Ludzie tak będą myśleć bo lykaja bełkot marketingowy. Prawda jest taka że GameWorks niszczy rynek gier.
Żeby nawiązać rywalizację z 980Ti 8-)Tylko agresywna polityka cenowa zapewni AMD dobrą sprzedaż.nowych kart.Zobacz sobie jak wygląda pojedynek R9 290X vs GTX970.Obydwie karty zapewniają podobne osiągi ale GTX970 ma znacznie mniejszy pobór, mniej się grzeje, chłodzenia są cichsze a sterowniki nv są zdecydowanie lepiej dopracowane niż te od AMD. Ceny kart są podobne a i tak 95% potencjalnych klientów wybiera GTX970.Jeżeli nie zawalczą ceną to sytuacja się powtórzy i ludzie będą brać GTX980Ti,
Kolejny bełkot. 970 poprostu była nowa i korzystnie wyceniona. Podobna sytlacja była po prezentacji 290/290x. Ludzie kupują to co nowe. Dlatego sprzedają sie iPhone i galaxy S. Czy iPhone 6 jest lepszy od 5 abo GS6 od 5?? No nie ale jest nowy.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

970 po prostu była nowa i korzystnie wyceniona.

I takie muszą być nowe karty AMD aby być konkurencyjne. Korzystnie wycenione.

Prawda jest taka, że tylko fani AMD polecą po karty bo są nowe. Jeżeli pod względem wydajności i ceny Fury X będzie w zasięgu GTX980Ti to pozostaje jeszcze kwestia pobóru prądu, temperatury, głośność chłodzenia no i driverów, które są dość mocno skopane. Ludzie tak czy siak będą wybierać GTX980Ti dlatego aby nowe karty AMD były konkurencyjne i w jakiś sposób rekompensowały te wady w porównaniu do 980Ti muszą być odpowiednio dobrze wycenione. Agresywna polityka cenowa. 8-)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jak będzie miala wydajność980ti i podobną cene to się sprzeda.

Tylko co z tego jak potencjalny klient sugeruje sie również poborem prądu, temperaturą, głośnością chłodzenia, dopracowanymi sterownikami a to wszystko przemawia za GTX980Ti więc wiadomo jakiego dokona wyboru,.

Link to post
Share on other sites
a sterowniki nv są zdecydowanie lepiej dopracowane niż te od AMD

 

 

Tego bym nie był taki pewien. Wystarczy poczytać na forach nvidii jakie ludzie mają problemy ze sterownikami, a szczególnie tymi nowymi. Nie bronię AMD, ale przytaczanie cały czas tego samego argumentu ze sterownikami jako plus dla nvidii mija się z celem.

 

 

 

To nie żadne mity tylko fakt.
 

 

Fakt ale chyba tylko w Twojej główce :)

Linków myślę, że nie muszę dawać.

Edytowane przez BuryZenek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mity. Ze sterami AMD mają problem jedynie użytkownicy NV.

Tylko ślepe osoby nie widzą problemów ze sterami AMD.

Ja korzystam zarówno z AMD jak i NV i jest mi  obojętne co siedzi w budzie ale w kwestii sterowników AMD jest daleko w du...

 

Ostatnio nawet robiłem test sterowników 15.5Beta vs 353.06 na platformie z i5 4460@ 3.4Ghz. Do dyspozycji miałem 3 karty:

Sapphire r9 290 TriiX, Gigabyte GTX780 OC WF3 i MSI GTX980 referent.

Sprawdziłem 11 gier w miejscach typowo procesorowych i o dziwo różnica w działaniu sterowników amd vs nv była minimalna. Problem z dużym narzutem sterownika amd jest widoczny jednak różnica 2-3kl/s względem sterownika nv przy 45kl/s raczej nie wskazuje na jakąś druzgocącą przewagę.

W nowym Wiedźminie 3 jak bym kogoś posadził przed monitorem i kazał strzelać, która karta aktualnie siedzi w zestawie 99% osób wybrało by, że R9 290 bo straszne przycięcia, szarpanie obrazu, skoki frametime a tu zonk bo to GTX780 i sterownik nv a na amd i R9 290 żadnego z wymienionych problemów nie było.

Fakt, że nv już poprawiła działanie W3 na starych keplerach ale 99% osób złapało by się za głowę. Po tych 3 dniach spędzonych nad sterownikami jestem zdania, że problem działania sterowników amd jest bardzo mocno rozdmuchany i zaszył się mocno pod nazwą AMD a po tym co widziałem, problem nie jest aż tak straszliwy jak się go maluje ;)

Tego bym nie był taki pewien. Wystarczy poczytać na forach nvidii jakie ludzie mają problemy ze sterownikami, a szczególnie tymi nowymi. Nie bronię AMD, ale przytaczanie cały czas tego samego argumentu ze sterownikami jako plus dla nvidii mija się z celem.

Problemy ze stabilnością się zdarzają i tego w żaden sposób nie neguję ale w kwestii wydajności, narzutu na procesor to AMD ma spore braki.

Fakt ale chyba tylko w Twojej główce :)

To, że tylko potraficie klepać jęzorami to nie moja wina.

Kup sobie jakąś R9 290 i GTX780/970 i sprawdź jak wygląda narzut to podyskutujemy  8-)

 

W takich grach jak watchdogs , project cars , next car game , assetto corsa AMD nie istnieje ze względu na olbrzymi narzut sterownika.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

To, że tylko potraficie klepać jęzorami to nie moja wina. Kup sobie jakąś R9 290 i GTX780/970 i sprawdź jak wygląda narzut to podyskutujemy   
 

 

Ja nie klepię jęzorem, tylko co najwyżej mówię. Trochę kultury. Nie jestem żadnym fanboyem, ale dobrze znam to, że jak ktoś gada o sterownikach amd to jest właśnie fanboyem zielonych. Jestem dobrze nastawiony do każdej z firm, ale głupotą jest cały czas przytłaczanie tych samych argumentów. Ja na obydwóch firmach nie zauważyłem problemów. Koniec offtopu.

Czekamy na premierę i testy zielonych jak i czerwonych.

Link to post
Share on other sites
Tylko ślepe osoby nie widzą problemów ze sterami AMD.

Ja korzystam zarówno z AMD jak i NV i jest mi obojętne co siedzi w budzie ale w kwestii sterowników AMD jest daleko w du...

 

Ostatnio nawet robiłem test sterowników 15.5Beta vs 353.06 na platformie z i5 4460@ 3.4Ghz. Do dyspozycji miałem 3 karty:

Sapphire r9 290 TriiX, Gigabyte GTX780 OC WF3 i MSI GTX980 referent.

Sprawdziłem 11 gier w miejscach typowo procesorowych i o dziwo różnica w działaniu sterowników amd vs nv była minimalna. Problem z dużym narzutem sterownika amd jest widoczny jednak różnica 2-3kl/s względem sterownika nv przy 45kl/s raczej nie wskazuje na jakąś druzgocącą przewagę.

W nowym Wiedźminie 3 jak bym kogoś posadził przed monitorem i kazał strzelać, która karta aktualnie siedzi w zestawie 99% osób wybrało by, że R9 290 bo straszne przycięcia, szarpanie obrazu, skoki frametime a tu zonk bo to GTX780 i sterownik nv a na amd i R9 290 żadnego z wymienionych problemów nie było.

Fakt, że nv już poprawiła działanie W3 na starych keplerach ale 99% osób złapało by się za głowę. Po tych 3 dniach spędzonych nad sterownikami jestem zdania, że problem działania sterowników amd jest bardzo mocno rozdmuchany i zaszył się mocno pod nazwą AMD a po tym co widziałem, problem nie jest aż tak straszliwy jak się go maluje ;)

 

Problemy ze stabilnością się zdarzają i tego w żaden sposób nie neguję ale w kwestii wydajności, narzutu na procesor to AMD ma spore braki.

 

To, że tylko potraficie klepać jęzorami to nie moja wina.

Kup sobie jakąś R9 290 i GTX780/970 i sprawdź jak wygląda narzut to podyskutujemy 8-)

 

W takich grach jak watchdogs , project cars , next car game , assetto corsa AMD nie istnieje ze względu na olbrzymi narzut sterownika.

Najpierw walisz mitem a potem sam go obalasz. Proponuję barana w ścianę.

Link to post
Share on other sites

Jestem obiektywny i tyle.

Problem z dużym narzutem sterownika występuje i to jest fakt a nie żaden mit. W niektórych grach jest mniejszy a w niektórych większy a zdarzają się tytuły praktycznie nie grywalne.


Po części pewnie też ciągnie się za nimi zła fama z dawnych lat.

Wierz mi ale obecne sterowniki amd mają większy narzut na procesor niż sterowniki wydawane w chwili premiery R9 290/290X ;)

Jeżeli mamy możliwość uruchomienia gry na sterownikach z przed 2 lat to działanie r9 290 w miejscach procesorowych jest zdecydowanie lepsze.

AMD stara się optymalizować stery po znane tytuły a niszowe produkcje są całkowicie pomijane.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Ważna kwestia. W catalystach wystarczy zmienić teselacje z optymalizacji AMD na własną albo na to by ustawienia dobierać opcji software. Tyle.

Odpal WIeśka 3 na R9 290 i GTX780.Proszę.http://i57.tinypic.com/30ttnkm.jpg
HWoff i wszystko w temacie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...