Skocz do zawartości

Upgrade sprzętu, nowy zestaw czy może jednak konsola?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu mam ogromny dylemat, potrzebuję sprzętu do gier, a mój staruszek Xbox 360 powoli idzie w odstawkę i liczę że dostanę za niego z kinectem jakieś 7 stówek.

 

Mój obecny sprzęt to:

-płyta główna Asus M5A78L-M LX

-procesor AMD Athlon II X3 455

-karta graficzna Galaxy GeForce 9600GT

-pamięć RAM Kingston DDR3 4GB 1333MHz

-dysk twardy WD 500GB

-napęd DVD/CD

-zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A

-obudowa Mustang  :D .

 

Moje pytania są następujące:

1. Czy z obecnego sprzętu da się coś wyciągnąć i zupgradować do czegoś mocniejszego co wystarczy mi na 3-4 lata spokojnej gry?

2. Ile dostanę za obecny sprzęt?

3. W końcu, co bardziej będzie się opłacało, kupno nowego komputera za kasę, którą będę miał z obecnego sprzętu i sprzedaży xboxa +/- 1000zł czy pozostanie przy tym komputerze i kupno konsoli PlayStation4? Tak jak już mówiłem, przy kupnie komputera chciałbym aby starczył on na 3-4 lata spokojnej gry.

 

EDIT: Zapomniałem dodać, że do nowego komputera przyda się nowy monitor, bo co mi po 17 calach, za ile dostanę jakiś niedrogi fajny monitorek full hd/hd ready? :)

 

Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam :)

Edytowane przez Terrence
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Płyta M5A78LM LX niestety nie oferuje za dużo w formie rozbudowy, można maksymalnie wsadzić tam 16Gb ram 1333Mhz 2x8Gb ale kontroler SATA jest w wersji drugiej czyli 3Gbit/s a więc zastosowanie jakiś dysków SSD napewno przyśpieszy system ale nie w pełni wykorzysta potencjał dysku SSD. Złącze PCIe jest w wersji 2.0 więc mogą występować konflikty z nowymi kartami graficznymi działającymi pod 3.0, nie jest to częste zjawisko ale trzeba mieć to na uwadze jak by doszło do zakupu nowej karty graficznej.

 

http://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A78LM_LX/specifications/

 

Generalnie przy zastosowaniu dysku SSD oraz lepszej karty graficznej można by wykorzystać ten zestaw jeszcze kilka lat ale obawiam się że do grania na wysokich detalach z dużą ilością FPS w nowe dostępne tytuły to nie zupełnie się nadaje.

Link to post
Share on other sites

Jestem raczej za kupnem nowego PC-ta, zostawiłbym dysk, pamięć RAM, napęd i zasilacz. Ze sprzedaży starych części i xboxa oraz dodatkowych około 1000zł uzbierałbym na jakąś i5-tkę, płytę główną i kartę graficzną, obudowa też by się przydała nowa. Nie mam tylko pewności co do zasilacza :)

 

EDIT: Przeliczyłem że na obudowę, kartę, procesor, płytę i zasilacz jeśli będzie konieczność będę miał jakieś 2200-2300zł.

Edytowane przez Terrence
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...