Skocz do zawartości

Pawel wsparcie ASUS

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

14 OK

O Pawel wsparcie ASUS

  • Tytuł
    Amator

Informacje

  • Płeć:
    Nie podaję
  1. Witam, Płyta M5A78LM LX niestety nie oferuje za dużo w formie rozbudowy, można maksymalnie wsadzić tam 16Gb ram 1333Mhz 2x8Gb ale kontroler SATA jest w wersji drugiej czyli 3Gbit/s a więc zastosowanie jakiś dysków SSD napewno przyśpieszy system ale nie w pełni wykorzysta potencjał dysku SSD. Złącze PCIe jest w wersji 2.0 więc mogą występować konflikty z nowymi kartami graficznymi działającymi pod 3.0, nie jest to częste zjawisko ale trzeba mieć to na uwadze jak by doszło do zakupu nowej karty graficznej. http://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A78LM_LX/specifications/ Generalnie przy
  2. Witam, Dokładnie jak kolega zasugerował, każda płyta ma listę QVL (Qualified Vendors List) gdzie są wymienione wszystkie modele pamięci które były testowane z danym modelem płyty. Jesli płyta jest już "leciwa" i wiele modeli z listy jest juz nie dostępnych można sie posiłkować specyfikacją płyty: http://www.asus.com/Motherboards/P8H61MX/specifications/ Tu czytamy pod sekcją pamięci "2 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 1333/1066 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory" Czyli zalecane pamieci to do 1333Mhz częstotliwości w konfiguracji max 2x8Gb, bez ECC i nie buforowana.
  3. Witam, Biorąc pod uwagę znaczny wiek płyty i fakt że jej szyna PCIe jest tylko w wersji 2.0 trzymał bym się kart z tym właśnie interfejsem. Nie ma gwarancji że karty z interfejsem 3.0 będą działać poprawnie na płycie z tylko 2.0 po mimo zapewnienia wstecznej kompatybilności liczne opisane przypadki wskazują ze płyty szczególnie z starszymi chipsetami typu socket 775 lub AM2 nie chca obsługiwać nowych kart z interfejsem 3.0. Druga kwestia jest że jeśli karta istotnie wykorzystuje przepustowość PCIe v.3.0 wychodząc poza możliwości PCIe 2.0 to instalowanie jej na takiej płycie tylko ja og
  4. Witam, W pierwszej kolejności przetestował bym czy karta tak samo zachowuje się na innym zestawie. Niestety może to też byc konflikt sprzętowy pomiędzy płytą-grafiką-systemem operacyjnym. Płyty z serii P5VD są z 2006 roku i nie maja wsparcia dla Windows 7, domyślne sterowniki Windows 7 nie zawsze poprawnie współpracują z obecnie wypuszczanymi sterownikami producentów sprzętu komputerowego. Sprawdził bym również czy jakis starszy sterownik, być może pobrany ze strony Palita będzie poprawnie działał. Jaka karta była wcześniej w tym zestawie?
  5. Witam, Odradzam mieszania prędkości i producentów kości ponieważ może to spowodować niestabilną pracę komputera. Proszę sprawdzić jakie pamięci i ich kombinacje przewiduje producent : http://www.asus.com/pl/Motherboards/P7H55M_PRO/HelpDesk_QVL/ Gdy wsadzi się jedne 1333Mhz a drugie 1600Mhz w najlepszym wypadku kontroler pamięci w CPU zwolni 1600Mhz do 1333Mhz próbując dostosować parametry pamięci do siebie. Nie zawsze działa to bez zgrzytu.
  6. Witam, Problem jest że trzeba wykonać podwójną aktualizację BIOSu i chipsetu Intel MEI. http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20140704220807285&board_id=1&model=B85-A+R2.0&page=1&SLanguage=pl-pl Oto instrukcja i opis z oficjalnego forum ASUSa.
  7. Witam, Z oferty ASUSa mogę polecić M5A97 Pro R2.0 jest to jedna z najnowszych płyt z chipsetem AMD 970 i wsparciem dla procesorów z serii FX-9xxx. http://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/ Dla bardziej wymagających jest chipset AMD 990, tu mamy M5A99FX Pro R2.0. http://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/ Jesli masz jakieś pytania odpowiadam na PM.
  8. Witam, Zalecamy stosowanie tylko CPU wymienione na liści kompatybilności. http://www.asus.com/pl/Motherboards/M4A89GTD_PROUSB3/HelpDesk_CPU/ M4A89GTD Pro to była bardzo dobra płyta ale i ona ma swoje ograniczenia. Niestety nie mam tego modelu na testy ale postaram sie podpytać czy FX8350 nie znajduje sie bo były problemy czy po prostu bo ukazał się po zakończeniu wsparcia dla tego modelu. Zawsze należy wykonac aktualizację BIOSu płyty przed zamontowaniem nowego CPU, w tym przypadku jest do BIOS 3027 UPDATE: Potwierdziłem z naszym wsparciem na Tajwanie, socket na M4A89GTD
  9. Witam, Płyty na chipsecie AMD 970 z oferty ASUSa wspierają tylko CrossFireX nie SLI. Sekcja zasilania CPU jest bardzo ważnym elementem gdy się rozważa zakup płyty pod mocny procesor nawet jeśli nie zamierza się uskuteczniać OC. Odpowiada ona za stabilną pracę procesora i pamięci, dlatego nie dobiera się płyty z 3 dławikami 6 kondensorami w formie sekcji zasilania pod procesor który ciągnie powyżej 100W, oczywiście M5A97 Evo jest bardzo rozbudowana ale M5A99X-Evo R.2.0 jest mocniejsza i nowsza.
  10. Witam, Jeśli już inwestuje się w całkiem wydajny procesor wypadało by nie oszczędzać na płycie głównej. Gdzie M5A97 Evo R2.0 jest całkiem dobrą płyta główną, jest to jednak starszy chipset i lepiej było by zainwestować w coś z chipsetem 990x Tu masz porównanie możliwości 970 do 990: http://event.asus.com/2011/mb/m5a99_97/ Proponował bym coś takiego jak M5A99X Evo r2.o lub Pro https://www.asus.com/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/ https://www.asus.com/Motherboards/M5A99X_EVO_R20/ W razie pytań można wysłać mi PM
  11. Witam, W pierwszej kolejności sugerował bym sprawdzenie listy kompatybilnych pamięci na stronie produktu: https://www.asus.com/pl/Motherboards/RAMPAGE_III_EXTREME/HelpDesk_QVL/ Z uwagi że to jest cztero letnia płyta wsparcie w formie nowych list kompatybilności czy sterowników i biosu się zakończyło, ale można użyć takiej listy by porównać czy pamięci jakie się chce zamontować odpowiadają parametrami temu co jest na liście kompatybilnych. Stanowczo odradzam kupowania pamięci pod kolor płyty czy z powodu unikatowego designu radiatorków. W specyfikacji płyty jest następujący wpis
  12. Witam, Płyta H61MK jest płyta do uzytku biurowego lub prostych domowych aplikacji (przeglądarka,e-mail,pakiet office). Sugerował bym nie stosować żadnego OC na tej płycie z uwagi na bardzo ubogą sekcję zasilania. http://www.asus.com/pl/Motherboards/H61MK/ Oto lista kompatybilnych CPU z tą płytą, i5-3470 jest tam wymieniony i będzie pracował od najniższej wersji BIOSu. http://www.asus.com/pl/Motherboards/H61MK/HelpDesk_CPU/
  13. Generalnie wszystkie płyty z serii Z97 ASUSa są bardzo dobrej jakości, pomijając serie WS (Work Station - Stacja Robocza) lub Gryphony gdzie jest postawiony nacisk na dodatkowy design, pozostałe są podobne w parametrach i funkcjonalności. Jeśli masz jakieś konkretne pytania na temat któregoś modelu służę pomocą tu lub na priv.
  14. XMP to zapisane w samych pamięciach ustawienia tak jak SPD. Te ustawienia pozwalają na wyższą wydajność pamięci (jeśli reszta komponentów będzie z nimi zgodna). Technologia jest przeznaczona dla płyt pod procesory Intel. Ustawia się to w BIOS, w ustawieniach Ai Tweaker.
  15. Witam, Jeśli masz jakieś konkretne pytania dotyczące funkcjonalności płyty Maximus VII Gene postaram się na nie odpowiedzieć. Jakie dokładnie funkcje cię interesują? Od razu odniosę się do gwarancji płyty, w przypadków wszystkich płyt ASUS twoim gwarantem jest sprzedawca więc sugerował bym nabyc płytę tam gdzie masz pewność że w przypadku reklamacji, będzie ona przyjęta i wysłana na gwarancję do serwisu. Jakie dokładnie funkcje cię interesują?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...