Skocz do zawartości

Blu screen co jakiś czas Pomocy


Recommended Posts

Witam.
Piszę w sprawie problemu blu screen. A mianowicie jest taka sytuacja że ten blu screen wyskakuje mi raz na jakiś czas od 3 tygodni do miesaca półtora.
Przetestowałem różnymi programami od dysku do karty graficznej, płyty itd. Jedynie został mi do sprawdzenia Pamięci Ram, lecz jeśli one byłyby uszkodzone lub błędy miały to zapewno były spadki w grach lub różne coś tam bóg by wiedział co i nigdy nie było problemów z Ramami :).
Nieraz zauważyłem że kursor od myszki mi zmienia ikonę na taki pasek , a to dzieję się raz na parę tygodni i to dosłownie na parę minut, w tym czasie sprawdzałem temperatury , błędy itd i nic 0 .

Kiedyś posiadałem lapka i miałem podobne sytuacje , lecz na lapku częściej mi blu screen wyskakiwał i to spowodowało błędy na dysku (bad sectory) które faktycznie były wykrywane przez program, 2x mi padł dysk w lapku. Lecz tu na komputerze stacjonarnym 0 , nigdzie nie mogę wyszukać błędu.

tak więc co może boleć sprzętowi, ramy hmm? wasza rada ? czy jest jakiś program do wykrywania blu screen ? co można zrobić ?
Bardzo proszę o pomoc.

Sprzęt posiadam grafe amd 270x, procek 4670, ram kingston 8gb ddr3, zasilacz chieftec 550w 80+bronze, dysk HDD 1tb, SSD 256gb crucial . windows 7 64 bit home premium.

Link to post
Share on other sites

u Ciebie powoduje wywalanie bsa atikmdag.sys, tu natomiast masz napisane jak postępować w takim przypadku. http://www.solvusoft.com/pl/files/bsod-b%C5%82%C4%85d-niebieskiego-ekranu/sys/windows/advanced-mirco-devices-inc/ati-radeon-family/atikmdag-sys/. Zacząłbym od sterowników.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

to wychodzi na to że częste problemy powstaja przez sterowniki Radeona karty graficznej , hm zainstalowałem właśnie nowe sterowniki do niego jakieś tydzien-dwa temu , zobaczymy co będzie dalej.
Zrobię tym programem WinThruster i sprawdzimy co to da :)
Dziękuje za pomoc

Aha , ten program wykrył mi az 248 błędów w rejestrze , a można tylko 15 naprawić bo trzeba zapłacić aby wszystko naprawiło ;(

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

ciomasta. Najpier wykonaj kopię rejestru. Skorzystaj z przycisku windows na klawiaturze + R. Nastepnie wpisz regedit. Potem zaznaczasz "nazwe swojego komputera" Nastepnie Plik > eksportuj i wskazujesz miejsce zapisu kopi rejestru. Utworz takze punkt przywracania na wszelki wypadek.

 

Odinstaluj sterowniki od karty graficznej. Caly pakiet Catalyst Control Center.

 

Teraz mozesz pobrac program CCleaner i za jego pomoca przeskanowac rejestr i naprawic bledne wpisy.

 

Jesli to nie pomoze, poszukamy innego programu.

Edytowane przez Razamanaz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...