Skocz do zawartości

Wolna praca dysku w laptopie


Recommended Posts

Witam ,

 

Posiadam laptopa Sony Vaio  VPCEB3L9E( i3, 4gb ramu,karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator HD oraz HDD 500GB) na w7 64bit i pomimo sporej optymalizacji nadal zauważam strasznie powolną pracę dysku. Filmiki na YT tną, muzyka tnie i tego typu sprawy jak mam włączone 2-3+/- aplikacje. Wykorzystanie ramu i procka w normie , plan zasilania "wysoka wydajność".

 

 

Tutaj screen z HT TUne 

 

http://s14.postimg.org/lpvzot6s1/09_listopada_2014_21_27.png

Link to post
Share on other sites

Możesz też wyłączyć indeksowanie na partycji systemowej, sprawdź może występuje też do Twojego dysku aktualizacja firmware'u , ja miałem podobnie z moim dyskiem ssd samsung evo, zaktualizowałem firmware i śmiga wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja firmware może pomóc tu masz link sprawdź czy jest dostępna dla twojego dysku https://apps1.seagate.com/downloads/request.html?userPreferredLocaleCookie=en_US_Uwaga aktualizacja może zniszczyć dane na dysku. Zalecana kopia zapasowa. Wrzuć status Health z HD Tune. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja firmware może pomóc tu masz link sprawdź czy jest dostępna dla twojego dysku https://apps1.seagate.com/downloads/request.html?userPreferredLocaleCookie=en_US_Uwaga aktualizacja może zniszczyć dane na dysku. Zalecana kopia zapasowa. Wrzuć status Health z HD Tune. 

 
brak firmware dla mojego modelu
 
a tu health 

 

...i zrób pełny Error Scan.

 

error scan
 

 

Długo go masz? Może dysk już niedomaga. Ew. antywirus spowalnia odczyt danych. Zastanawiałeś się nad kupnem nowego dysku? 7200 rpm albo SSD.

 

 
Laptop ma 2-3 lata . Po gwarancji także myślę ,że przeczyszcze go i przy okazji wymienię ten dysk.
Link to post
Share on other sites

@up - jakiej jakości ? przestań wprowadzać w błąd.

 

Do autora: sprawdź co uruchamia Ci się przy autostarcie. Uruchom msconfig i zerknij w zakładkę Uruchamianie.

Przeskanuj system jakimś antywirusem. Wszystkie sterowniki zainstalowane ? (brak wykrzykników w menedżerze urządzeń)

Dzieje się tak cały czas czy jak uruchamiasz "te" aplikacje, jakie ?

Link to post
Share on other sites

@up - jakiej jakości ? przestań wprowadzać w błąd.

 

Do autora: sprawdź co uruchamia Ci się przy autostarcie. Uruchom msconfig i zerknij w zakładkę Uruchamianie.

Przeskanuj system jakimś antywirusem. Wszystkie sterowniki zainstalowane ? (brak wykrzykników w menedżerze urządzeń)

Dzieje się tak cały czas czy jak uruchamiasz "te" aplikacje, jakie ?

 

Jeśli chodzi o kwestie czysto softwarowe to nie ma czego szukać . Utrzymuję autostart czyściutki oprócz oczywiście usług systemowych/sterów. Menadzer w normie , wszystkie stery poinstalowane ,że tak powiem "up to date". Antywir , nic nie wykazuje.

Przy uruchamianiu nie , ale następuje "przeskok" jeśli uruchamionych jest więcej aplikacji , bądz aplikacja która ma większe zapotrzebowanie na zasoby dysku (czyt. gra , film w HD na YT etc).

 

Nie wiem czy warto inwestować coś w tego lapka, interesuje mnie tanie rozwiązanie jakim jest HDD 7200obr. 

Obecnie jest 5200 bodajże. Czy dokładanie ramu/karty graficzne/j ma tu jakis sens przy takim procku?

Wiem ,że z trojga złego ssd dałby o wiele wiecej ale jeśli już ładować w to kasę , to można by poszaleć xd

Edytowane przez Trav1s
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...