Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 970 G1 Gaming vs GTX 970 Windforce OC


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad różnicami, pomiędzy tymi dwoma kartami od Gigabyte'a.

Czy G1 Gaming różni się tylko ceną, taktowaniami i backplatem? 

 

Może ktoś ma i mógłby powiedzieć jak wygląda sprawa podkręcenia wersji Windforce OC? Czy wartości po podkręceniu są zbliżone do standardowych w G1 Gaming?

 

Pytam, bo nie wiem, czy opłaca się dopłacić te kilka dyszek za przesunięcie suwaka w programie typu MSI afterburner.

Link to post
Share on other sites

Windforce OC to jest kastrat, omijać szerokim łukiem (do różnic dodam jeszcze brak podświetlanego logo).

Który prócz słabszego chłodzenia w niczym nie ustępuje wersji G1

OC to loteria ale wszystkie znane mi osoby, które zakupiły wersje OC mają 1530Mhz na 1.21V bez względu na Asic.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Słabe chłodzenie a co za tym idzie wyższe temperatury i gorsza kultura pracy, brak backplate, brak podświetlenia... i płacić za taki półprodukt 1470 zł wzwyż. No interes życia. 

To słabe chłodzenie jest w pełni wystarczające aby utrzymać temperaturę ~75C po OC 1580/2078 przy edytowanej krzywej obrotów czyli 2100rpm.

Na G1 będziesz miał przy takim samym OC i zakresie pracy wentylatorów o 10C mniejsze temperatury.

Backplate to dodatek, który w zależności od gustu podoba się bądź nie. Mi nie robi różnicy. Identyczna sytuacja jest z podświetleniem - dodatek, 

PCB są takie same a możliwości OC są zależne od Twojego szczęścia - Loteria.

Generalnie warto  dopłacić tylko ze względu na lepsze chłodzenie i kulturę pracy jaką można osiągnąć wgrywając mój Bios ale trzeba zaznaczyć, że chłodzenie z wersji OC daje sobie całkiem dobrze radę ;)

Jeżeli dopłata jest poniżej 100zł to warto jeśli jest więcej to moje zdanie jest takie, że nie warto.

 

w standardzie takie niskie tam vgpu jest?

Tak.

Zarówno G1 jak i wersja OC w standardzie mają napięcie 1.212V.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...