Skocz do zawartości

Początki z allegro


Recommended Posts

Konto założyłem, kod przyszedł (po około tygodniu), ale mam problem"

 

Licytuje przedmiot - początkowo ktoś dał 1 zł. No to ja daje 1,5 zł, ale pisze, że przebita oferta przez tego co na początku dał 1 zł. No to ja daje 2,5 zł i dalej pisze, że przebite jest. Wkurzyłem się i daję 4 zł, ale znowu pisze, że oferta jest przebita.

 

O co tu chodzi - niezależnie ile dam to ciągle będzie przebita ;) ?

 

 

 

EDIT:

 

Jeszcze znalazłem taką informację w licytacji innego przedmiotu:

"Gorąco polecam,przed kliknięciem 'kup teraz' proszę o kontakt telefoniczny"

 

Zastanawiam się po co kontakt telefoniczny.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o licytację, to ja zawsze w ostatnie sekundy aukcji wbijam swoją maksymalną ofertę, bo wiele osób podobija swoją ofertę o np 1zł itd... a jak wbijesz pod sam koniec aukcji, to nikt już nie zdarzy podbijać o kilka złotych i kupujesz taniej.

Link to post
Share on other sites

Otóż już ponad tydzień temu sprzedałem na Allegro konsolę Xbox 360, bardzo duży zestaw, za wydaje mi się dość atrakcyjną cenę. Kupujący dokonał przelewu, sprzęt niezwłocznie wysłałem, na następną dobę dotarł do celu. Allegrowicz był bardzo zadowolony chwalił sobie sprzęt, dziękował za transakcję. Wciąż jednak nie wystawił komentarza. Po upływie 3 dni napisał do mnie iż przedmiot nie zgadzał się z opisem bowiem procesor konsoli zamiast w 65nm, wykonany jest w technologii 90. Konsolę kupiłem w 2008 roku, zarówno sprzedawca jak i serwis w którym wgrywano bios do napędu DVD zapewniali mnie że posiadam wersję Falcon (65nm). Stwierdził że albo zwróci mi sprzęt, za pełnym zwrotem gotówki - albo ja wyślę mu rekompensatę pieniężną (dość sporą zważywszy atrakcyjną cenę sprzętu). W innym wypadku straszy zgłoszeniem że przedmiot jest niezgodny z opisem.

 

Skąd mam pewność że wróci do mnie moja konsola, a klient jej nie podmienił? Skąd mam pewność czy to nie zwykły przykład cwaniactwa i co mogę w tej sytuacji zrobić?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Po problemach skontaktowałem się z gościem telefonicznie i powiedział mi, że nie widział mojego emaila, że był coś tam w szpitalu i bla bla bla.

Umówiłem się z nim na termin odbioru osobistego. Niestety on nie przyszedł. Dałem mu znać, żeby wyznaczył inny termin - on odpisał, że mi napisze w niedzielę. Niestety tydzień już od tej niedzieli minął i ani widu, ani słychu po nim.

 

Łącznie transakcja trwa już prawie miesiąc, a ja już tą rzecz kupiłem od znajomego (trochę drożej, ale była mi bardzo potrzebna). Co mam zrobić - walnąć negatywa?

Link to post
Share on other sites

@rattle

Przeczytaj całą aukcję od początku do końca, przejrzyj zdjęcia, żeby nie było wątpliwości, że chodzi Ci o ten produkt, a nie inny. Jeśli użytkownik posiada stronę "O mnie" to także należy ją przeczytać. Obowiązkowo przegląd komentarzy, sposobów płatności i kosztów wysyłki, a w przypadku zamawiania większej ilości przedmiotów to jaki jest koszt wysyłki za kilka przedmiotów (nieraz jest to podwojenie kosztu wysyłki jednego przedmiotu co jest zwykłym rąbaniem na wysyłce). Także czytaj wszystko co jest w aukcji, a unikniesz nieporozumień ^^ w razie wątpliwości jest też możliwość zadania pytania sprzedającemu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie:)

A jeszcze jedno. Kolega mi mówił, że sprzedający zrobił go w wała i skasował konto. Sprzedawał koszulki za niecałe 100 zł. Po jakimś czasie dostał wiadomość, że oszusta złapali ale pieniędzy nie mogą oddać. A dlatego, że nie oddają kasy jeżeli zakupiony produkt kosztował poniżej 100 zł:] Prawda czy znowu go ktoś w konia zrobił?

pzdr

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...