Skocz do zawartości

Początki z allegro


Recommended Posts

Witam!

Chciałbym założyć konto na allegro, bo ostatnio korzystałem z uprzejmości znajomych, a niekiedy przydaje się skorzystać z allegro.

 

Mam odnośnie allegro parę pytań:

1. o czym powinienem pamiętać zakładając konto, wystawiając i kupując rzeczy?

2. za co dokładnie się płaci na allegro (chodzi mi o wystawianie, bo przy kupowanie to oprócz ceny towaru i przesyłki to chyba za nic :rudolph: )?

3. słyszałem, że po rejestracji przychodzi kod aktywacyjny do domu - czy to prawda?

4. jak wyglądają początki na allegro, gdy mam mało albo w ogóle punktów? Jak zyskać zaufanie w takim przypadku? (bo mogą mieć mnie za oszusta, który założył nowe konto)

5. Za co są przyznawane punkty?

6. co to są te punty PayBack?

7. jak wygląda sposób płatności przez Allegro?

8. czy jeżeli nie mam ukończonych 18 lat, to rodzic będzie musiał coś podpisywać?

9. czy podczas osiągnięcia pełnoletności mój status konta zmieni się z JUNIORa na zwykłe?

 

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

1. o czym powinienem pamiętać zakładając konto, wystawiając i kupując rzeczy?

Podawaj prawdziwe dane, nie używaj maili na WP, Onet, Interia itp i myśl dobrze co kupujesz :)

 

2. za co dokładnie się płaci na allegro (chodzi mi o wystawianie, bo przy kupowanie to oprócz ceny towaru i przesyłki to chyba za nic ;) )?

Kupno i używanie jest darmowe. Płacisz tylko za wystawienie i ewentualną prowizję po sprzedaży (procent od ceny towaru). Płatności regulujesz wpłacając na swoje konto kasę przelewem (w profilu bedziesz mieć aktualny licznik funduszy).

 

3. słyszałem, że po rejestracji przychodzi kod aktywacyjny do domu - czy to prawda?

Możesz aktywować na dwa sposoby konto: pierwszy to przelew na konto Allegro złotówki (potem zwracają), drugi to otrzymanie do domu listu z kodem aktywacyjnym, za darmo wszystko.

 

4. jak wyglądają początki na allegro, gdy mam mało albo w ogóle punktów? Jak zyskać zaufanie w takim przypadku? (bo mogą mieć mnie za oszusta, który założył nowe konto)

Niektórzy nie chcą wysyłać wtedy za pobraniem, wiec bedziesz musial robić przelewy. Staraj się też wypowiadać jak profesjonalista, nie w stylu "Siema, kupiłem od ciebie tą fajną grę" tylko "Witam, zakupiłem od Pana grę z tej aukcji..."

 

5. Za co są przyznawane punkty?

Chodzi o komentarze? Po transakcji każda ze stron wystawia komentarz stosowny do transakcji: pozytywny (+1), neutralny (+0) lub negatywny (-1).

 

6. co to są te punty PayBack?

Taki system w stylu zbieraj punkty za kupowanie lub tankowanie na stacji, a wymienisz je na mikser czy coś tam. Dodajesz numer swojej karty i zbierasz.

 

7. jak wygląda sposób płatności przez Allegro?

Przelewasz na konto Allegro pieniądze, a oni je przekazują sprzedawcy. Oczywiście możesz też bezpośrednio na konto sprzedawcy.

 

8. czy jeżeli nie mam ukończonych 18 lat, to rodzic będzie musiał coś podpisywać?

Raczej nie.

 

9. czy podczas osiągnięcia pełnoletności mój status konta zmieni się z JUNIORa na zwykłe?

Raczej tak :rudolph:

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

I za sprzedaż i za kupno (to właśnie prosty sposób na pokazanie ilości punktów za transakcje).

Pamiętaj tylko, że kupując lub sprzedając od jednego użytkownika 2-gi lub kolejny raz, mimo pozytywnego komentarza nie dolicza się on do punktów za transakcje.

Link to post
Share on other sites

[quote="kubbak"

Pamiętaj tylko, że kupując lub sprzedając od jednego użytkownika 2-gi lub kolejny raz, mimo pozytywnego komentarza nie dolicza się on do punktów za transakcje.

 

 

O to nie wiedziałem :rudolph:

 

Mam kolejne pytania:

 

10. Ile czeka się na przysłanie tego kodu aktywacyjnego?

11. jak zadbać o bezpieczeństwo mojego konta? Tak jak w całym internecie, czy są dodatkowe jakieś specyficzne reguły?

Link to post
Share on other sites

Moje rady, korzystam z Allegro już parę lat:

 

1. Przy zakładaniu to pamiętaj, żeby wpisać poprawnie swoje dane, bo zostanie Ci wysłany pocztą kod do pełnej aktywacji konta. Przy wystawianiu rzeczy dobrze jak napiszesz jak najwięcej danych na temat sprzedawanego sprzętu i dodaj zdjęcia robione przez Ciebie (wiarygodność), to ułatwia sprawę sprzedaży i zachęca do kupna potencjalnego klienta. Co do kupowania, czytaj dokładnie aukcje, formy dostawy, zapłaty i opinie sprzedającego, unikniesz wtedy nieporozumień i nieuczciwych sprzedających.

2. Płacisz tylko za wystawienie, kasa jest o ile dobrze pamiętam pobierana od wystawienia i od zdjęć (wszystkie opcje są wyszczególnione), po sprzedaży jest pobierana prowizja od sprzedaży.

3. Tak to prawda (pkt. 1)

4. Niektórzy sprzedawcy wymagają posiadania kilku komentarzy pozytywnych, aby na przykład wysłać paczkę za pobraniem. Generalnie dobrze jest poczekać na pełną aktywację konta i zacząć kupować, żeby zbierać pozytywy innej rady nie ma.

5. Punkty są przyznawane, za komentarze, jeden komentarz jeden punkt, do tego odpowiednie gwiazdki oznaczające ilość punktów.

6. PayBack to program partnerski dzięki, któremu możesz zebrane punkty wymieniać na inne rzeczy. Za każdą kupioną rzecz dostajesz punkty, żeby z tego korzystać musisz się zarejestrować w systemie PayBack i uzupełnić odpowiednie dane w koncie Allegro.

7. Sposobów płatności jest wiele od płatności przelewem, po płatność przez konto bankowe Allegro do płatności przy odbiorze. Nie znalazłem tylko płatności kartą kredytową ale może nie zauważyłem tego.

8. Dla niepełnoletnich są konta Junior, mają jakieś tam ograniczenia (nie wiem dokładnie bo nie było tego jak zakładałem konto) musiałbyś poczytać.

9. Jak wyżej odsyłam do lektury.

10. Mi doszedł jakoś do tygodnia czasu.

11. Jak wszędzie nie udostępniaj nikomu swoich danych i wymyśl jakieś dobre długie hasło.

Generalnie trochę trzeba będzie poczytać na stronie Allegro, żeby się ze wszystkim obyć, mam nadzieję ze pomogłem. Pozdro :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Osobiście mam dwa konta na Allegro i na drugi kod czekałem ponad tydzień czasu, co do bezpieczeństwa przemyślane hasło i podawania jak najmniejszej ilości swoich danych. Jeśli masz konto, to podawaj dopiero po kontakcie z kupującym, po co pokazywać swój numer publicznie :rudolph:.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie wymienione przez TheSpeeda skrzynki to wielki śmieć, dostajesz masę spamu i innych niepotrzebnych rzeczy. W Gmailu do tej pory nie otrzymałem żadnego spamu i nie zaginęła mi żadna korespondencja. Zresztą jest też sprawa blokowania maili, zdarza się że poczta wcale na Interie, WP, Onet itp., nie dochodzi.

Link to post
Share on other sites

Można wstawiać na inne serwery zdjęcia, jeśli chcesz by były duże, bo czasem to potrzebne. Ale zwykle wystarczają te załączane na serwer Allegro, a koszt wcale nie jest duży. Aha i jeszcze jedna sprawa, regulacji płatności wobec Allegro, co jakiś czas dostaniesz maila z prośbą o uregulowanie, lepiej nie zwlekać z tym. Jeśli kwota jest niewielka do kilku zł to nie będą się szybko o to rzucać, jeśli jest większa, kilka/kilkanaście to spodziewaj się szybko takiej prośby z ich strony :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Cześć,

chciałbym sprzedać pewną grę, mam nawet kupca jednak nie posiadam konta bankowego, a jeżeli podałbym mamy to bym musiał ją jakoś zmusic aby poszła do banku i sprawdziła stan konta wiec ten wariant kompletnie odpada. Macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Hehe szukam czegoś, żeby gdzieś blisko wpłacić kasę we wrocku. Pytanie tylko czy utrzymanie tego jest drobie? Mam parę gratów bardziej od airsoftu i to poszukiwanych przez posiadaczy Boyi SC-01. Ktoś się ucieszy, bo ściągać np. kolbę z US sporo kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Tak już wiem ten od C4U 24h mam jakieś 200m od domu. Czyli ok tylko ciągle mnie gryzie jak z tego korzystać :oops: Niedługo pogadam ze starą teraz tylko spoglądam na możliwości. Części od SC-01 sprzedam to już na replikę będzie więcej ;)

Link to post
Share on other sites

Prowizje płacisz od sprzedanych przedmiotów zawsze jak przychodzi Ci bilans (co miesiąc), tudzież na bieżąco - jak wolisz.

Nie dosc ze za wystawienie przedmiotu to jeszcze jakas prowizja?

 

Jak sprzedam procesor za 350-400 to ile ta prowizja bedzie mnie kosztować?

Przecież to normalne, że allegro musi zarabiać. Prawdę mówiąc, jeśli sprzedaje się raz na miesiąc jakąś rzecz, to wcale dużo oddać nie trzeba. Wystawienie przedmiotu komputerowego, to zazwyczaj 2-3 zł, i prowizja od sprzedaży albo 3 albo 4 %. Więc jeśli sprzedasz coś za 100 zł, 3-4 zł zostawiasz dla allegro. W/g mnie, nie ma tutaj nad czym ubolewać. Każdy by chciał sprzedać drogo używając do tego celu allegro i jeszcze nic nie stracić. To nawet jak na giełdę się idzie sprzedać samochód, to płacić trzeba za wjazd na teren.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...