Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, na dyskach kompletnie się nie znam, ale mam pewien problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że system ładuje mi się sporo dłużej, jakieś 2-3 razy dłużej.
Chodzi o to że podczas ładowania zawsze wyglądało to tak : kilka sekund czarny ekran z numerkiem w prawym dolnym rogu na wejście do biosu. Sekunda napis MSI od płyty głównej i animacja windowsa trwała tyle co ten obrazek złożył się w okno, wszystko trwało kilkanaście sekund. Teraz jest tak że cała reszta jest bez zmian, tylko ten czarny ekran trwa sporo dłużej nawet kilkanaście sekund i później już wszystko bez zmian. 

Naprawdę jest to spora różnica inaczej nie zawracał bym Wam głowy, teraz wszystko trwa 2-3 razy dłużej i tutaj moje pytanie czy z moim dyskiem dzieje się coś niedobrego ? System to Windows 7 Ultimate x64 (wszystkie aktualizacje) zainstalowany na początku lutego. Dbam o to wszystko i nie instaluję czego popadnie, rejestr na bieżąco czyszczony itd. Nie chcę niepotrzebnie przeinstalowywać go.
Na końcu najważniejsze, że czasami gdy uruchomię go ponownie wstaje jak dawniej bardzo szybko, a czasami już dłużej. Wydaję mi się że jednak gdy uruchamiam go, gdy jest wyłączony to zawsze wstaje dłużej, jedynie ponowne uruchomienie reinstalacja sterowników to wstaje błyskawicznie. Bardzo proszę o pomoc, czy jest możliwe że z dyskiem zaczyna się coś dziać ? czy może z płytą główną ? Dysk wygląda tak :

 

http://i.imgur.com/PG2P7LD.jpghttp://i.imgur.com/0RfzsVm.jpg

 

Proszę o jakieś sugestię. 

Link to post
Share on other sites

ja mialem taką głupią przypadłość że jak miałem podłączony telefon to mi się włączał ~2 minuty.  (normalnie trwa to ~15 sekund) Zanim do tego doszedłem zrobilem 2 formaty i przetestowałem każdy z podzespołów :P (telefon był wpięty do huba w monitorze)

Edytowane przez shifted
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie ktoś mi zasugerował że to raczej nie dysk tylko system, urządzenia usb lub wadliwe sterowniki. Z 2 miesiące temu zalałem klawiaturę i wymieniłem na niedrogiego Nateca żeby nie było szkoda gdyby to się powtórzyło  :)  Uruchomiłem komputer 6 razy i na 3 razy bez podłączonej klawiatury włącza się normalnie, z klawiaturą znowu wolno. Wątpię  żeby to był zbieg okoliczności, co to może być ? Jak ją kupiłem gdzieś w 2 miesiące temu, nie zauważyłem tego, od jakiegoś czasu dopiero, czy to w ogóle możliwe ?

 

@edit

 

Teraz już zgłupiałem, na starej klawiaturze jest to samo tzn. jak jest podłączona to jest długi start. Pomieszałem wszystko pozamieniałem, myszkę wsadziłem jeszcze gdzie indziej, klawiaturę też i wydaje się ok, próbowałem kilkanaście razy http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/scratchhead.gif 

Edytowane przez skunRace
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...