Skocz do zawartości

Sekundowe freezy systemu


Recommended Posts

Cześć. Wczoraj formatowałem komputer, wgrałem Windows 7, sterowniki i niby wszystko ok. Tyle, że zaczęły pojawiać się co jakieś 3-5min 1 sekundowe freezy obrazu jak i dźwięku, obojętnie czy jest to idle na pulpicie czy stress w grze czy jakimś programie benchmarkowym. Przedmuchałem kurz z komputera, problem nie ustąpił, procesor sprowadziłęm do referencyjnego taktowania i to też nic nie dało. Podczas benchmarku zauważyłem, że grafika dosyć mocno się nagrzewa (90*C w stresie) ale spowodowane jest to pewnie przeschniętą pastą, którą wymienię w najbliższym czasie. W idle temp gpu to ok 50-60 stopni ale nie wiem czy to ona jest winowajczynią. Tutaj pełna konfiguracja:

-Intel i5 2500k

-Asrock p67 extreme4 gen3

-Kingston hyperx 2x4gb

-Radeon 6870xfx

-BeQuiet 530w

-dysk Seagate 1tb i WD250gb

Problem jest uciążliwy bo to niby tylko 1 sekundowe freezy jednak można po godzinie użytkowania komputera szału, wszystkie sterowniki wgrane.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie aktualizacje są, memtest nie wykazał żadnych błędów, tutaj skanowanie dysku systemowego w poszukiwania bad sectorów.

http://i.imgur.com/qfeAgHV.png

(Przed siódemką z ciekawości zainstalowałem win 8.1, zacinał się tak samo ale nie spodobał mi się więc wróciłem do 7, co dziwne przez ostatnie 2 lata i jeszcze wczoraj na siódemce wszystko było OK)

EDIT: Tu jeszcze zakładka health http://i.imgur.com/C80TWqM.png

Edytowane przez JOKI__
Link to post
Share on other sites

Zobacz to: http://winforum.pl/viewtopic.php?t=15517

No i ta temperatura GPU bez obciążenia jakby trochę duża....

Temperatura ma związek z tym, że gpu siedzi już w budzie 2 czy 3 lata i pasta przeschła, w przyszłym tygodniu postaram się to ogarnąć. Indeksacje w tle wyłączyłem, rundll32 mam 3 pliki jednak nie wiem czy to wina systemu skoro wczoraj miałem też W 8.1 i działo się to samo. Najdziwniejsze, że problemy zaczęły się gdy sformatowałem system, wcześniej wszystko cacy było. Antywirus zeskanował mi kompa i niczego nie znalazł.

Link to post
Share on other sites

Skoro problem wystąpił zarówno na 7 jak i na 8 to raczej nie jest to wina ustawień systemu, może zabrzmi to głupio ale spróbuj zresetować ustawienia biosu, najlepiej wyjmij bateryjkę z płyty na 30 minut, Zrób też test zasilacza, popatrz jak trzyma Ci napięcie zasilacz. Aby zupełnie wykluczyć problem systemowy sciągnij i odpal jakiegoś linuxa live z pendriva i zobacz jak zachowa się wtedy Twój komputer. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...