Skocz do zawartości

Zalman Z3 Plus problem z wentylatorem u góry obudowy


Recommended Posts

Witam, mam problem chyba z kablem który zasila jeden z wentylatorów. 

 

http://i57.tinypic.com/300gms9.jpg

 

 

 

 

Jest to zdjęcie kabli z wentylatorów na górze obudowy, działa tylko wentylator nr.1 jak zamienie te czarne kable ze sobą to działa tylko wentylator nr.2 Czyli coś jest nie tak chyba z tym jednym dwużyłowym (czarno-czerwony) 

 

Te oba dwużyłowe wyżej się łączą ale nie widać tego na zdjęciu i kabel ten prowadzi na górę pod miejsce gdzie są przyciski power, reset itd. Nie mam możliwości się tam dostać. 

 

 

Ktoś ma jakieś pomysły ?

Edytowane przez KATORGAA
Link to post
Share on other sites

Chyba masz odpowiedź. Prawdopodobnie jeden z tych kabli nie jest podłączony do tego przełacznika. Najlepjej odpowiednim miernikiem sprawdzić czy we wtyczce niema napięcia czy  masy. Możesz próbować dostać się do tego przełacznika i sprawdzić jaki jest stan faktyczny połaczenia tych przewodów, chyba, że obudowa na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Chyba masz odpowiedź. Prawdopodobnie jeden z tych kabli nie jest podłączony do tego przełacznika. Najlepjej odpowiednim miernikiem sprawdzić czy we wtyczce niema napięcia czy  masy. Możesz próbować dostać się do tego przełacznika i sprawdzić jaki jest stan faktyczny połaczenia tych przewodów, chyba, że obudowa na gwarancji.

 

Nie posiadam takiego miernika. Chciałbym się dostać do tego przełącznika ale nie wiem jak. Jakieś instrukcje ?

Link to post
Share on other sites

Musisz zdemontować panel przedni, będziesz miał lepszy dostep do panelu górnego. po zdjęciu panela górnego od spodu jest płytka PCB- i tu ostrożnie bo jest już troche elektroniki. Nie  wiem jak ta płytka jest zamontowana do panela górnego więc musisz to sam zweryfikować. Obglądnij czy przewody do zasilania wentylatorów są solidnie przymocowane. Jeżeli tak to problem może być w lutowaniu tych przewodów do zacisków przełącznika Hig/ Low.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Kurcze tylko co cały PC złożony i teraz mam im to wysłać do Gdańska ? Mieszkam na drugim końcu Polski. Ja nie wiem jak oni to składali i niby sprawdzali... Na początku nie działały oba wentyle z góry ale jak otworzyłem bok obudowy to jeden z tych kabli na zdjęciu był odłączony.

 

Druga sprawa:

 

Może być powodem to iż z jednego kabla 2pin czarny wchodzi do tej wtyczki z prawej strony a w tym drugim czarny z lewej, czerwony w obu jest po środku. Widać to na zdjęciu.

Edytowane przez KATORGAA
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...