Skocz do zawartości

Migracja na CM690II - black/blue/white


Recommended Posts

Torture jak juz cos robic to porzadnie ,kup nowe wentylki na gore zamiast malowania.

A myślisz, że malowanie to jest na "odwal"? :) Ja mam u siebie pomalowane 3 magmy i uwierz mi - nie znajdziesz różnicy w ich działaniu. Dzięki temu mam wydajność, wygląd komponujący się z resztą i oryginalność (bo jeszcze nie spotkałem się z niebieskimi magmami), że już nie wspomnę o tej zajebistej satysfakcji, którą daje nam wykonanie czegoś samemu. :) A to wszystko za niecałe 120zł.

I moim zdaniem właśnie w tym tkwi dusza moddingu, a nie w kupowaniu gotowców i złożeniu ich do kupy. Bo to to i 10 letnie dziecko potrafi. :P

 

WingBoosty coś staniały czy nadal 65zł sztuka? :zamykamy:

 

PS: Venator to bardzo fajna obudowa i z tego co pamiętam ma zielone dodatki. :) A zielonego już daaaawno nie widziałem w żadnym modzie. :P

Link to post
Share on other sites

A pokaż zdjęcie z efektem tego malowania :) Magmy mają taki plus, że łopatki możesz sobie wyjąć z ramki - łatwiej pomalować. Rozbieranie wentylatorów zawsze kończyło się dla mnie niepoprawnym działaniem. Plusem kupienia 3 Wing Boostów byłby jednakowy wygląd wszystkich, bo jednak mają charakterystyczne łopatki. NoiseBlockery mają inne. Co do ceny, dalej du*a zbita - ok. 65zł za 120mm i 70zł za 140mm.

 

Jeżeli będę miał dobry humor, to kupię wszystkie 3 wentylatory i spray do pomalowania plastikowych elementów, jak na zdjęciu z fotomontażem :) W sumie niedługo koniec stycznia i nie zdąży się ze zgłoszeniem do konkursu.

 

EDIT. Macie słit ładne focie:

http://img64.imageshack.us/img64/8849/s5002887medium.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/4376/s5002888medium.jpg

Link to post
Share on other sites

To są guziki podświetlanie na ten kolor. Tutaj jest to wyolbrzymione, bo zdjęcie naświetlało się ze 2 sekundy. Normalnie nie rzuca się to w oczy. Ale jakby coś, to można zakleić kwadracikiem taśmy izolatki i będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Ja od kilku już dni staram się je (te guziczki) przerobić na niebieski. :) Mam kupę kolorowych prześwitujących folijek, ale jak narazie jedyne co osiągnąłem to fiolet. :)

 

A tutaj kilka zdjęć magm:

 

http://img405.imageshack.us/img405/932/dsc02031r.th.jpg http://img29.imageshack.us/img29/3396/dsc02030gd.th.jpg

 

I na deser próba upiększenia Mugena... :zamykamy:

 

http://img135.imageshack.us/img135/9909/mugen3u.th.png

Link to post
Share on other sites

Właśnie myślałem nad tym 15 minut i chyba nie da się osiągnąć niebieskiego ze światła, które nie ma takiej składowej. Ale moja fizyka kuleje, więc mogę się mylić :)

 

Nieźle wyglądają te wentylatory. Który to kolor? Ja bym potrzebował czegoś jaśniejszego chyba. Chociaż niekoniecznie. To jest metallic?

 

A Mugen chyba fake, co? :)

 

@kowdipapo: Zdjęcia dziadoskie, bo taki mam aparat. Mają być takie, aby było widać. Jak mówiłem, wezmę od wujka Nikona, który waży z 20 kilo i zrobię jakieś full wypas :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

To jest RAL 5010 metalik. Kolor Brałem pod radiator na mostku i HyperX więc dlatego metalik. :) Dla siebie poszukaj koloru na palecie w tych samych okolicach. :)

I niestety tak... Niebieski jest kolorem podstawowym palety barw, więc nijak nie da rady go zrobić z innych kolorów bez dodawania jego samego.

 

A mugen to fake. :) Zrobiłem projekt takiego topa i z chęcia przeczytam opinie o nim bo jak coś to PW do dunka na PCLabie i będzie zrobione. :zamykamy: Chcę go jakoś schować bo się błyszczy jak psu jajca i mnie denerwuje :P

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to coś daje ponieważ wentylatory nigdy nie wpadały mi w wibracje - ale przezorny zawsze ubezpieczony, Tych kołków dostałem trzy, czy cztery komplety od aab w promocji jakiejś. A, że są niebieski i pasują ogólnie do wystroju obudowy to fajny dodatek. :)

Link to post
Share on other sites

Ok. News flash.

 

1) LED-y zainstalowane. Jak na złość zabrakło z 10 centymetrów by wystarczyło na cały sufit, bok i spód. Ale jeszcze je dopasuje tak, by było ok. Wygląda to bardzo fajnie. Subtelnie podświetla wnętrze, tak że widać wszystko co trzeba, a za razem nie przyciągając za bardzo do siebie uwagi. Udało mi się to zintegrować z przyciskiem na obudowie i mogę je sobie wyłączać jednym kliknięciem. Kanał n a kontrolerze jest chyba trochę przeciążony i świeci to ładnie na maksymalnych obrotach. Najwyżej podłączę to do molexa i będzie spokój.

 

2) Dzwoniłem do szklarza. Da się zrobić wszystko jak należy, wymiar, dziurki itd. Tylko pytanie co z kolorem? Mówił, że są brązowe i grafitowe z tych przyciemnianych. Czy może lepiej klasyczną bez udziwnień? Pojechałbym z obecnym oknem i wszystko by zrobili. Zapomniałem zapytać o cenę, damn.

 

3) Wentylatory. Ciągle się waham. Nie mam na razie kasy, żeby zamówić 3 na raz, wciąż są drogie. A kupować jeden, to trochę rozdrabnianie się. Malowanie Noiseblockerów raczej nie wchodzi w grę, na 90% rozwalę łożysko, a i tak nie będą pasować za bardzo (mowa o kształcie łopatek).

 

4) Farba. Będę w mieście niedługo, to zajadę i kupuję jakiś spray polecany wyżej. Pytanie tylko dla pewności - są wersje matowe? :D

 

5) Cover grafiki. Rozmawiałem z duńkiem na PCLabie. Jeszcze dogadamy się w sprawie szczegółów, ale zamówię cover na Radeona i Xonara. Czarne, proste, bez udziwnień. Chyba daruję sobie jakieś dzierganie logo Sapphire i Asusa :)

 

6) Zamówiłem SSD. Nie wpływa na moda, ale jest :P

 

Podsumowując:

1) Dokupić wentylatory, minimum jeden.

2) Zerwać naklejkę z zasilacza.

3) Pomalować jakieś elementy na niebiesko.

4) Pomalować DVD na czarno.

5) Załatwić backplate na grafikę (jakiś koleś na PCLabie robi).

6) Wymienić okno.

7) Zrobić jakieś dyskretne podświetlenie wnętrza.

Link to post
Share on other sites

1) Dawaj zdjęcie

2)Jak nie ma niebieskiej delikatnej to bierz czystą lub grafit

3)Nie maluj lepiej poczekaj i kup...

4)Jeśli znajdziesz gdzieś takie coś jak paleta kolorów i załatwią ten spray to mat bez problemu.

5)Hmm no będzie ok ale imo coś by się na nich przydało może delikatny symbol w prawym dolnym rogu plexi np ? Fajnie by to wyglądało a nie przytłaczało :P

6) :)

 

Ps. Uczesałeś kable czy dalej nie ? Jak nie to napisz do mnie PW mam pewien projekt ale potrzebuję pewnych danych :D

Link to post
Share on other sites

4)Jeśli znajdziesz gdzieś takie coś jak paleta kolorów i załatwią ten spray to mat bez problemu.

http://www.konsmetal.com.pl/kolor_ral.htm :) RAL to standard więc o paletę nie trudno. Każdy spray jest też odrazu podpisany więc z tym też nie ma problemu. Farbę można kupić też online, bo jak zamówisz w jakimś sklepie to policzą tyle samo. Wg tej palety najbardziej pasował by Ci kolor RAL5012. Wydaje mi się, że taki widziałem w Mrówce od Den Bravena.

 

Ja mam czarny mat od Den Bravena. BB pomalowałem nim dwa razy i trzyma się całkiem dobrze. Mogę więc Ci go polecić. :P

Link to post
Share on other sites

1) Zdjęcie będzie później, jak będzie ciemniej :P I tak kowdi mnie zniechęca swoim marudzeniem! :)

 

2) Co do wymiany szyby, kubbak mi to polecał kiedyś :D Może to być też plexi znów, byle nie było tej dziury na wentylator. Byłby to prostokąt 300x350 o grubości 3mm z 9 dziurkami. To zrobiłbym sam właściwie, jakby tylko to dorwać skądś. Jakieś propozycje?

 

5) Pomyślę nad tym logo, w sumie taki laserowy grawer byłby ok. Wiem, że za duży do Radeona to koszt 23zł+KW. Za Xonara pewnie odpowiednio mniej.

 

6) SSD to Corsair F60 z Saturiona. 50zł taniej niż OCZ. Dłuższa gwarancja (3 lata), a zawsze to 50zł do przodu.

 

No dobra. Macie. Przed i po:

http://img684.imageshack.us/img684/4793/s5002899small.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/237/s5002898small.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...