Skocz do zawartości

Podkręcenie AMD phenom II x4 945


Recommended Posts

Cześć, od razu zaznaczę, że jestem laikiem. Kupiłem sobie ostatnio nową kartę graficzną r7 260x 2gb od club 3d. Niestety nie mogę cieszyć się jej pełnymi możliwościami, gry przycinają mimo nowszej karty(poprzednio miałem gtx 460) i braku zmiany ustawień. W innym temacie napisali mi, że to przez za słaby procesor. Czy mój amd phenom ii x4 945 nadaje się do kręcenia? Pozostałe podzespoły to zasilacz silentiumpc vero l1, mobo asusm4a79xtd evo, 8gb ramu goodram ddr3 1333 mhz, hdd samsung 465 gb.

Edit: dodaje zdjęciami z borderlands 2 z pokazanym użyciem. 





 

PS Physx jest odinstalowany, a ta opcja w menu jest na szaro. 

Link to post
Share on other sites

1. Zainstaluj np. OCCT, sprawdż temp. w idle i stress (max 60 stopni)

2. Warto zmienić pastę na procku np. MX4

3. Cooler na procku do wymiany (hałas ci nie przeszkadza?) w zależności od portfela i miejsca w obudowie: Fera, Fortis

4. Jaka obudowa? - czy jest możliwość dołożenia np. dodatkowych wentylatorów wtłaczających/wyciągających z niej powietrze

5. Porządek w obudowie - poodkurzane, kable pospinane itp. - obieg powietrza w budzie też ważny.

6. Teraz możesz na początek (tylko) włączyć sobie w CCC opcję CPU OverDrive i sprawdzić +/- do ilu procek się podkręci

Link to post
Share on other sites

1. Zainstaluj np. OCCT, sprawdż temp. w idle i stress (max 60 stopni)

2. Warto zmienić pastę na procku np. MX4

3. Cooler na procku do wymiany (hałas ci nie przeszkadza?) w zależności od portfela i miejsca w obudowie: Fera, Fortis

4. Jaka obudowa? - czy jest możliwość dołożenia np. dodatkowych wentylatorów wtłaczających/wyciągających z niej powietrze

5. Porządek w obudowie - poodkurzane, kable pospinane itp. - obieg powietrza w budzie też ważny.

6. Teraz możesz na początek (tylko) włączyć sobie w CCC opcję CPU OverDrive i sprawdzić +/- do ilu procek się podkręci

Czyli, nie mogę nic zrobić bez inwestowania kasy, tak ? Co do hałasu to się przyzwyczaiłem. 

Edytowane przez dracoonpl1
Link to post
Share on other sites

Porządek w obudowie, czy uruchomienie Catalyst nic nie kosztuje :)

 

Oczywiście, że możesz podkręcić bez inwestowania kasy, kwestia jak bardzo?  i czy komputer będzie działa poprawnie.

Generalnie podkręcasz - zwiększają się temperatury procka, a tu nie możesz przekroczyć 60 stopni.

chcę podkręcić tylko na tyle, żeby karta mi normalnie chodziła i gry nie lagowały. Jakie parametry mam ustawić w occt ?

Link to post
Share on other sites

OCCT służy tylko do testu stabilności poprzez obciążenie procesora.

Uruchom OCCT

Uruchom Catalyst/Wydajność/CPU Overdrive - Automatyczne dostrajanie, rozpocznij test.

Po jego zakończeniu/zawieszeniu komputera (restart), w tym samym miejscu Catalyst bd miał suwak do jakiś wartości można podkręcić procek.

Przesuń do przedostatniej wartości np. 3700 Zatwierdź.
Uruchom OCCT, po prawej Monitoring/Core# bd widział temp. poszczególnych rdzeni (max 60 stopni może być).

Uruchom test (zielony ON) na ok 15-20min i obserwuj temp., jeśli to po tym czasie komputer się nie zawiesi lub nie wystąpią inne problemu, można powiedzieć, że np. na tych 3700 (3,7GHz) chodzi stabilnie.

Nie znaczy to, że w grach bd działa poprawnie - musisz to kontrolować.

Każde przekroczenie temperatury procka powyżej 60 stopni może skutkować niestabilną/niepoprawną pracą.

Tyle z podstawowych rzeczy.

 

Mam podkręconego 965 do 4,0GHz, podkręconą kartę 7850 i też ledwie starcza, więc cudów nie oczekuj.

Link to post
Share on other sites

OCCT służy tylko do testu stabilności poprzez obciążenie procesora.

Uruchom OCCT

Uruchom Catalyst/Wydajność/CPU Overdrive - Automatyczne dostrajanie, rozpocznij test.

Po jego zakończeniu/zawieszeniu komputera (restart), w tym samym miejscu Catalyst bd miał suwak do jakiś wartości można podkręcić procek.

Przesuń do przedostatniej wartości np. 3700 Zatwierdź.

Uruchom OCCT, po prawej Monitoring/Core# bd widział temp. poszczególnych rdzeni (max 60 stopni może być).

Uruchom test (zielony ON) na ok 15-20min i obserwuj temp., jeśli to po tym czasie komputer się nie zawiesi lub nie wystąpią inne problemu, można powiedzieć, że np. na tych 3700 (3,7GHz) chodzi stabilnie.

Nie znaczy to, że w grach bd działa poprawnie - musisz to kontrolować.

Każde przekroczenie temperatury procka powyżej 60 stopni może skutkować niestabilną/niepoprawną pracą.

Tyle z podstawowych rzeczy.

 

Mam podkręconego 965 do 4,0GHz, podkręconą kartę 7850 i też ledwie starcza, więc cudów nie oczekuj.

W catalyst pod wydajnością mam tylko amd overdrive(tam są tylko ustawienia karty graficznej) i zasilanie procesora cpu

Link to post
Share on other sites

Pusc moze najpierw OCCT przy standardowych ustawieniach (4x3.0) i zapodaj jakie masz temperatury, wtedy bedzie wiadomo czy da sie cos podkrecic na BOX`ie czy nie ( maksymalna temperatura dla Denebow to 63 stopnie ).

 

PS. Masz mobo Asusa Evo, wiec najwygodniej krec proca softem TurboEVO, jesli temperatury na to pozwola :)

Edytowane przez _ViNG_
Link to post
Share on other sites

Pusc moze najpierw OCCT przy standardowych ustawieniach (4x3.0) i zapodaj jakie masz temperatury, wtedy bedzie wiadomo czy da sie cos podkrecic na BOX`ie czy nie ( maksymalna temperatura dla Denebow to 63 stopnie ).

 

PS. Masz mobo Asusa Evo, wiec najwygodniej krec proca softem TurboEVO, jesli temperatury na to pozwola :)

W paczce są logi jakie mi wyskoczyły po teście w occt.

http://przeklej.org/file/E6xbKM/AMDPhenomIIx4.rar

Link to post
Share on other sites

Temperatury troche za wysokie, takze najlepiej bedzie jak zmienisz chlodzenie :) Plyte glowna masz bardzo mocna ( 8+2 sekcja zasilania ), takze z mocniejszym OC nie bedzie miala problemu :)

Mógłbyś mi opisać jak podkręcić krok po kroku, bez zmieniania chłodzenia, aktualnie nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek, a inwestowanie w starego kompa też nie jest chyba najlepsze.

Link to post
Share on other sites

W twoim przypadku Borderlands powinien chodzić lepiej.

A co sie stało z 460tką?

Proponowałbym Ci co najmniej zmianę pasty termoprzewodzącej.

Ew za 70zł jest spc spartan albo arctic freezer 7 co powinno wystarczyć.

Druga opcja to sprzedaż 945 i dołożenie do 965 jeśli Cię stać.

Po protu pewnego dnia wywaliła artefakty i zakończyła żywot. Na ten moment nie stać mnie na żadne inwestycje do kompa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...