Skocz do zawartości

Grafika wszelkie sugestie mile widziane :)


Recommended Posts

Witam!

 

Drodzy forumowicze czas na kolejne zmiany :D

Najpierw długie medytacje nad monitorem zdecydowałem się na BenQ E2220HD (21,5", 16 : 9, 1920×1080, TN, 5 ms) no więc teraz przydało by się zmienić grafikę gdyż mam obawy że mój poczciwy ASUS HD4850 Glaciator 1gb nie da rady śmigać na 1920*1080 bo co to za frajda obniżać rozdzielczość i inne ustawienia jak grać to na full :P

 

No więc tak budżet 1000zł no 1100zł ma być wydajnie ale nie gorąco i nie za głośno F16 nie potrzebuje w pokoju mimo że jestem za ATI propozycję NVIDIA również rozpatrzę.

 

Zastanawiam się nad jakimś 5770 podobno świetnie się kręcą no i GTX460 też daję radę.

Reszta Sprzętu:

MA770T UD3p

Kingston Hyperx ddr3 1666mhz 2gb

OCZ ModXStream Pro 500W

PHENOM II x4 b50 @3,80

 

Liczę na pomoc :roll:

Link to post
Share on other sites

przy takiej kwocie szkoda brac 5770 bo ona przy dx 11 lezy na całej linii

jesli możesz to napisz przy jakich ustawieniach htt, mnoznik, vcore uzyskałeś te 4x3,8 ja na swoim max 4x3,760 i to raz jakims cudem :P:) to masz 550 BE?

normalnie 200*19 i masz 3,8 napięcie mam 1,485 chłodzenie Scythe mugen 2 i śmiga elegancko na 4 jajkach. Mam 550 :roll:

 

Co do grafy na dx 11 to i tak nie będę grał ile tych gier mamy na jednym ręku można policzyć a różnica w grafice to parę cieni i odblasków

 

5850 najchętniej to vapor x albo toxic ale jest potwornie drogi :D

Link to post
Share on other sites

5770 byłby dobrym wyborem jeśli nie jesteś strasznym maniakiem gier (a wnioskuje, że nie jesteś)

Jest bardzo chłodny i cichy no i z każdą grą sobie poradzi (pomijając DX11) A co najważniejsze parę stów w kieszeni na kino z dziewczyną jak znalazł :P

 

Jeśli jednak grasz dużo i liczysz każdy fps a aktualnie nie masz dziewoji :D to warto zastanowić się nad 5850.

460 jest też super wyborem, ale jeśli będziesz chciał ją podkręcić do poziomu 5850 może już nie być tak cicho.

Oczywiście nie kręcona 460tka i tak będzie wyraźnie szybsza niż 5770 (który jak pisałem żółwiem nie jest). Do tego jest jak na Fermi zaskakująco cicha.

 

Reasumując wybór w tym wypadku zależny jest od tego ile kasy chcesz na sprzęt wydać.

Opcja minimum =5770

Opcja medium = 460

Opcja max = 5850. Moim zdaniem z każdej z tych kart będziesz zadowolony

Link to post
Share on other sites

Dziewoje mam ale od października wyjeżdża do szkoły więc zapowiadają się nudne wieczory po pracy :D Gram w większości w nowości dx11 dla mnie to wyłącznie marketing dla maniaków żeby wyciągnąć z nich kasę.

 

czyli tak 460 + oc dogania fabrycznego 5850 ale oc5850 zostawia daleko w tyle zielonego...

za dużo tych kart na rynku :P

Link to post
Share on other sites

Wentylatorki 3 x Cooler Master 120x120 i jeden 140x140 chodzą na 1000obr na grafice 55%obroty no i na procku 650obr i nie przeszkadza mi obudowa dobrze chłodzona, czyszczone wszystko kurzu zero smarowane regularnie więc nic się nie grzeje :D

 

kurcze nie wiem 460 to było by pewnego rodzaju wyzwanie oc oc oc oc ;P i mieć radość z każdego 50mhz

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10508.html

 

a to maleństwo ? wygląda interesująco piszą także tylko na +

Link to post
Share on other sites

MSI 460GTX Cyclone to jak narazie najlepsza karta z 460GTX, po tem na drugim miejscu jest tańszy Gigabyte z 2 wentylami, Ja brałbym Gigabyte i tyle http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=73898 ten MSI jest droższy od tego gigabyte około 70zł (porównywałem cenę z ram.net gigabyte i MSi z esc.pl) więc nie ma żadnego sensu dopłacania do MSI Cyclone.

Link to post
Share on other sites

MSI ma najlepsze wyniki w OC jeśli chodzi o GTX 460, tylko pamiętaj jeśli zdecydujesz się na w/w kartę to szukaj wersji 1 GB. Jeśli chodzi o HD 5850 to z dobrym chłodzeniem nie powinna zbytnio drażnić uszu, ten GIGABYTE jest dobry, możesz też dopłacić 100zł do MSI TwinFrozr 2 ( także bardzo chwalone chłodzonko) tu masz link http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63123

Link to post
Share on other sites

A moze gtx470 ktory jest lepszy od radeona 5850? Sam go mam i dlugo sie wahalem z wyborem miedzy 5850

No to fatalnie wybrałeś. Wydajność praktycznie taka sama (czasem 10% na korzyść 470), Temperatury i pobór prądu z kosmosu i nikłe możliwości OC. I niestety jest głośna.

Możesz twierdzić inaczej, bo wydałeś na to sporo kasy, ale faktów nie zmienisz.

 

 

Moim zdaniem kupno 470tki jest tak samo trafionym pomysłem jak kupno 5830.

GTX 480? Owszem, w końcu oferuję super wydajność pomimo tylu wad

GTX460? Pewnie, to bardzo przyzwoita karta z super stosunkiem cena/ wydajnosć

GTX470? hmmmmm....nie?

Link to post
Share on other sites

nałogowo to gram tylko w modern warfare 2 no i na bank w black ops będzie młucka ale Call of Duty jest zawsze dobrze zoptymalizowane więc o wymagania się nie obawiam

 

Dobra czyli tak 460cyclone widzę że większość za lub jakieś 5850 chyba że poczekać jeszcze z miesiąc ( tak czy siak zakup planowany w połowie października ) i zobaczyć jak się będą miały ceny na rynku może coś spadnie coś nowego wejdzie jakiś promołszyn

Link to post
Share on other sites

Heh ja takim 5850 wcale bym nie pogardził,lecz że nie miałem takiego funduszy jak ty na samą grafe to los mnie pokarał i byłem w stanie wżiąsc Gtx 460 od giguśia,i musze powiedzieć że ta karta ladnie hula aż robi nawet ladne wrażenie,na oc wycisnołem z niej chyba tyle ile mogłem 850\4000 więc jest chyba dobrze,chyba to jest poziom 5850,szkoda że nie dam rady więcej ale co cóż,ile można wymagać :P dodam na koniec że nawet na tym oc jest cicha i miła dla ucha,ja jej wogóle nie slysze tylko dysk słysze jak charczy :) więc myśle że 460 to dobry i skromny zakup na kogoś kto nie potrzebuje karty wysokuch lotów,a tak jeszcze do tego zaoszczędzisz na krate browarów i na paczke fajek :)

Link to post
Share on other sites

Monitor kupiony ;)

Teraz grafika zastanawiam się nad 2 modelami HD5850 :

 

Gigabyte http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/fotki_recenzje/3061_TOP-10_karty_graficzne/gigabyte_5850.jpg

 

ASUS http://www.proline.pl/pic/asus-hd5850-1gb-dc_0.jpg

 

różnica w cenie 100zł wydajność, kultura pracy, pobór prądu i OC co sądzicie ??? :P

 

aaa i mam tego Asus Radeon HD 4850 TOP Glaciator 512MB DDR3 na wydanie może ktoś chce kupić cena można się dogadać zawsze :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...