Skocz do zawartości

Restart komputera, zasilacz??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez oguroranga,

Recommended Posts

Witam 

 

ostatnio zakładałem temat o problemie restartu komputera z z nieznanej przyczyny ,

wyłączyłem w biosie tryb turbo i na kilka dni problem znikł ale niestety tylko do dzisiaj

wszytskie komponenty są nowe i jestem juz prawie pewny ze to zasilanie jedyne jest z starego zestawu,

i ot pytanie, czy w zasilaczu zdarzają sie jakies dzwięki  takie lekko pod iskrzenie  czy to po prostui normalnie wkoncuu jest to elektryczne urządzenie ??  

 

zasilacz to  ATX Chieftec GPS-700A8 700W PCF

Link to post
Share on other sites

I5-4670k (boxowe chłodzenie) temp max 84c(po wyłączeniu turbo 66max)


radeon r9 290 max 84c


12 gb ram 2x2 kingston 2x4 crucial


zasilacz hieftec 700w smart series


mobo extreme 4 z87


 


podczas stresu zaczyna bardziej brzęczeć iskrzeć i po tym przestaje na chwile i znowu


Edytowane przez oguroranga
Link to post
Share on other sites

Widzę że masz 2 rodzaje pamięci spróbuj wyciągnąć pamięci Kingtona i potestować czy dalej występuje problem. Mówisz że wszystko masz nowe i raczej to będzie wina zasilacza z poprzedniego zestawu, nie do końca. To że masz nowy sprzęt nie oznacza że musi być w 100 % sprawny. Na moim przykładzie, kupiliśmy ostatnio komputer dziewczynie z grafika R9 270 MSI, i co się okazuje że karta ma problem z konwertowaniem sygnału cyfrowego na analogowy(producent dodaje przejściówkę) i musiała polecieć na gwarancję. Po kontakcie z MSI Polska okazuje się że większość tych kart ma taki problem.. W tych czasach wszystko jest produkowane na silę w dużych ilościach i nie można liczyć że nowy sprzęt będzie bez wad. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...