Skocz do zawartości

OC Athlon II x3 problem.


Recommended Posts

Witam, otóż mam problem z podkręcaniem procesora Athlon-a II x3.

Teraz jest on odblokowany do Phenom-a II x4 B40 (bez L3) ale to bez różnicy bo dzieje się tak samo.

A ten problem jest następujący: przy podkręceniu procesora powyżej 3,360(224 HTT) wyskakują różne Blue Screeny, może wymienię:

 

4x 0x0000007e ntfs.sys i dxgmms1.sys

3x 0x0000003b 3x ntoskrnl.exe

3x 0x0000001e 2x ntoskrnl.exe 1x ntoskrlnl.exe i fltmgr.sys

1x 0x00000124 1x hal.dll

1x 0x0000001a 1x ntoskrnl.exe.

 

Dodam jeszcze że zasilacz oraz chłodzenie na 100% wyrabia(zasilacz to Pentagram Silent Force 500W a chłodzenie to Spartan) a płyta główna to Asus M4A77D.

 

Napięcia zwiększałem oraz HT Link i NB zmniejszałem. Jak będzie taka potrzeba wyślę zdjęcie biosu.

Link to post
Share on other sites

hm

wiesz ogolnie zasada jest taka ze jak ram nie daje rady to idzie w dol ale trzeba zachowac mniej wiecej jego parametry pracy bo jak pojdzie w dol i zamiast 800 bedzie mial np 700 to tez moga byc jaja :D niektore ramy wolno chodzic tez nie moga :D

napiecia na ht link i nb mozesz tez podniesc. ogolnie moze sie okazac ze wiecej poprostu nie wycisniesz... nie wiem czy to wina proca czy plyty ale wyglada mi na plyte.. a ten pentagram moze dawac niestabilne napiecie. A bedac przy napieciach podnies je troche dla ramu ;] btw jakie masz ramy?

Link to post
Share on other sites

Ramy 2x1GB Kingston 800MHz oraz 1GB GoodRAM.

Pentagram ma dobre napięcia, idle 11,98 a stres nie spada poniżej 11,93 (sprawdzone miernikiem).

To na pewno nie koniec tego proca bo te 3.360 zrobiłem na standardowym napięciu a z płytą to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

to wywal kingstony i zostaw goodrama

a jak dalej nie idzie to troche koncza sie mozliwosci... jak mozesz sprawdz tego proca z tymi ramamina innym kompie albo innego proca na swojej plycie. Moze to byc wina plyty glownej. Ja np 3,7 GHz tylko uzyskalem stabilnie. Ale moja plyta to wlasciwie tylko am2 :D i nie dziwie sie ze wiecej specjalnie nie chce isc :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...