Skocz do zawartości

Laptop Toshiba Qosmio i podświetlana klawiatura


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Piszę do was z zapytaniem oraz pomocą, a mianowicie chodzi o uruchomienie podświetlenia klawiatury w laptopie Toshiba Qosmio x505-q8102x. Według specyfikacji podanej na stronie Toshib'y owy laptop posiada takie urozmaicenie, ale nie mam pojęcia jak je włączyć. Przeszukiwałem internet, ale nigdzie nic nie pisało na temat tego modelu i nie wiem czy szukać jakiś sterowników, czy włączyć to w BIOS'ie. Tak, więc proszę was o pomoc.

 

P.s Do administracji. Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, gdybym wybrał zły dział proszę o przeniesienie.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez Kozik155
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w Biosie ustawienia:

 

POWER MANAGEMENT

KEYBOARD BACKLIGHT CONTROL MODE (Change to [TIMER])

 

BACKLIGHT LIGHTING TIME (Change this setting to the amount of seconds you want the keyboard backlight to go off by using the F-5 or F-6 keys to decrease or increase the number.)

 

Save your changes by pressing the F-10 key to SAVE AND EXIT.

 

Spróbuj zainstalować również ten sterownik click

Link to post
Share on other sites

Pobierz ten plik http://cdgenp01.csd.toshiba.com/content/support/downloads/qx34v190.exe

Uruchamiasz, wypakowujesz, następnie powinno pokazać się okienko, w którym masz do wyboru w jaki sposób chcesz przeprowadzić aktualizacje. Na samym dole jest też opcja, która wyświetla opis przeprowadzenia aktualizacji. Przed aktualizacją podłącz zasilacz i odłącz wszystkie zbędne urządzenia peryferyjne.
Jeśli wybierzesz opcję przeprowadzenia aktualizacji spod systemu wyłącz wszystkie inne programy.
Po przeprowadzeniu aktualizacji przywróć domyślne ustawienia bios, ponieważ mogą wystąpić problemu z uruchomieniem systemu.
 
Sposób przywrócenia domyślnych ustawień:
To reset the Configuration Settings in BIOS shutdown the system, then power up initiating a system cold boot. During the boot process, while the "TOSHIBA" logo is displayed, press the F2 function key.
The BIOS or System setup utility should be displayed.
Press the F9 function key then Enter to load the default configuration then press the F10 function key, followed by the Enter key to save settings and exit.
Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...