Skocz do zawartości

Pc raz się uruchamia a raz nie.


Recommended Posts

Kiedy uruchamiam kompa raz zaskakuje a raz nie. Tzn. po nacisnieciu power na obudowie uruchamiają się wentyle i to chyba tyle. Nie wiem, które wentyle bo obudowa zamknieta ale wydaje mi się, że te nie podłączone do mobo.  Jakby nie startowała mobo. Nawet nie pali się dioda od power na obudowie kompa. Nie działają usb i jest czarny ekran - nie zaskakuje monitor. Dzieje się to sporadycznie - nie jestem pewien ale chyba jak komp postoi dłużej nie używany..tzn np przez noc. Ale nie jestem tego pewien. Przeważnie jest wszystko ok czyli jak włączam power to wsio zaskakuje i nie ma żadnych problemów. Komp jak już chodzi to chodzi dobrze. Nie wali bsod, nie restartuje sie itd. Dzisiaj np nie chciał zaskoczyć i pstryknąłem listwe zasilającą - uruchomił się. Sprawdziłem 10 razy po tym i za każdym razem sięuruchamiał się bez problemów.
Czasami jak problem wystąpi wystarczy, że pstryknę włącznikiem zasilacza albo zrestartuje listwe zasilającą i wtedy uruchamia się normalnie. Co może być przyczyną? Chciałbym to rozwiązać bo mnie to wkurza. Podałbym więcej danych ale dzieje się to sporadycznie więc ciężko od razu coś powiedzieć.

 

I5-4690k

Asus Z97-P

Gtx 560ti

Tagan 800W

Fractal Define R4

Link to post
Share on other sites

W sumie to nie. Muszę spróbować jednak wszystko na tej listwie i gniazdku działa. Monitor, głośniki, lampka, ladowarka. Komp też działał - poprzedni. A i nowy działa tylko od czasu do czasu takie akcje jak w pierwszym poście - i mimo akcji coś sie w nim uruchamia tzn wentyle. Skłaniam się raczej, że coś nie tak z zestawem albo obudową. Kilka dni temu złożyłem nowy zestaw. Jako pająk działał za każdym razem (ale to nic nie znaczy bo pająka miałem 2 dni), potem wstawiłem zestaw w tą obudowę od fractala.

 

Ps. Spróbuje na innej listwie. Tylko cięzko będzie to stwierdzić bo problem występuje stosunkowo rzadko a nie ciągle.

Ps2. Teraz np zresetowałem cmos. czyli odpialem kabel od zasilki. Zworką zresetowałem cmos po czym podpiąłem kabel do zasilacza i pstryknąłem przycisk na zasilaczu. Po czym komp włączył się bez dotykania czegokolwiek...sam. jakby ktoś wcisnął power za mnie;p


Zmiana listwy nie pomogła. Gniazdka też nie.

Edytowane przez Costa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...