Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mój problem polega na tym że zbudowałem swój pierwszy komputer, odpaliłem wszystko ok, po czym na monitorze wyświetla się żeby kliknąć del do wejścia do Biosu, no więc klikam i nic, klawiatura wygląda na podłączoną bo się świecą diody a gdy klikam to głośnik na płycie głównej pipczy, ogółem raczej wszystko działa bo sprawdzałem kilka razy, specyfikacja komputera:

Procek: I7-3770K

Płyta główna: Ga-z77x-d3h

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce Gtx 780Ti
Ram: Kingstone HyperX 1x8Gb
Dysk Twardy: Seagate Barracuda 1Tb

Zasilacz: Tacens Radix VI 750W
Obudowa: SilentiumPc Brutus bt-m23

 

Czy to może być wina monitora? bo jest stary, model dell 1704FPV, że np.nie daje rady karcie graficznej i w momencie odpalenia zacina się na tym ekranie wejścia do biosu, Pomocy ;_;

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie jest to wina monitora, poszukaj tutaj swoich pamięci : link. Jeżeli płyta ich nie wspiera to aktualizacja biosa może pomóc. Jeżeli nie masz innego procesora ( starszego) to może być problem z zaktualizowaniem boisu ale to powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Ramy są wspierane, w czym może jeszcze być problem? Jeżeli chodzi o starszy procesor to takowego nie mam, mój stary pc to układ zintegrowany, gdzieś przeczytałem że jeżeli jest problem z klawiaturą na usb to trzeba spróbować na wejście ps/2, dlaczego tak jest? Spróbuje sobie załatwić takową klawiature albo przejściówke.

Link to post
Share on other sites

Zobacz czy jak klikniesz end to zadziała Ci q-flash, może uda się zaktualizować biosa w płycie bo pewnie to jego wina że zawiechy łapie, ewentualnie ram, cieżko powiedzieć, może rzeczywiście Ci nie działa coś z klawiaturą. Napisz co Ci wyświetla po wciśnięciu end. A tak w ogóle to i tak okno powinno pójść dalej  i pokazać że nie masz systemu, bez wchodzenia do biosu, spróbuj wyjąć baterię z płyty głownej na kilka minut. Nie wiem co Ci poradzić bo nawet do biosu wejść nie możesz :D

Link to post
Share on other sites

Jak masz na płycie przycisk do resetowania biosu to go urzyj, a jak nie to wyjmij baterie na 30 minut z płyty , no i sprawdź też na innej klawiaturze , oraz w innych portach usb czy nie pójdzie dalej. Jak nie działa q-flash to ogólnie robi się problem ale może coś z powyższych pomoże.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że nie masz systemu, włóż płytę z systemem i zobacz, czy dalej wisi na tym obrazie.

Co do nie działającej klawiatury na usb to bez przejsciowki, czy klawy na ps2 się nie obejdzie. Dziwne jest tylko to, że możesz nią resetowac komputer.

Link to post
Share on other sites

Do którego wejścia masz podłączoną klawiaturę?Może zmienić....

"Do 4 portów USB 3.0/2.0 na tylnym panelu

* Z powodu ograniczeń Windows 7, proszę podłączyć urządzenie USB do portów poniżej złącza RJ-45 LAN, przed zainstalowaniem sterowników do kontrolera VIA USB 3.0."-jeszcze coś takiego piszą ale może to nie jest ważne wTwoim przypadku...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o które wejścia usb do wszystkich po kolei próbowałem, zamierzam pożyczyć klawiaturę od kolegi informatyka który na pewno coś znajdzie a jak nie to kupie przejściówke, napisze czy zadziała

Czy do każdej klawiatury z usb działa przejściówka na ps/2??? bo coś mi przejściówka nie chodzi z klawą ,_,

Edytowane przez Masterggf
Link to post
Share on other sites

bo mi przejściówka z tą klawiaturą co mam nie działa, w takim razie idę pożyczyć od kolegi klawiature z wejściem ps2, zobaczymy może pójdzie :), ewentualnie jutro to zrobie ponieważ nie ma go teraz i nie wiadomo czy w nocy nie wróci

Edytowane przez Masterggf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...